Zombicide: Do zbraně

xxxxxxxxoo hodnoceno 18x (Seznam vlastníků)

Zombicide: Do zbraně - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Zombie
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Jordy Adan
Marco Portugal
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

A zase ten překlad...

Bohužel zase “dostatek” chyb v pravidlech. Jak jinak… očividně vidím problém copy paste do míst kde by mělo být něco jiného.

18.2.2023 02:26:26 | Upraveno autorem (porovnej)

mh

Já bych to zase tak příkře neviděl. Copy-paste chyby jsou na dvou místech (str. 5 a 7) a nemají vliv na pochopení pravidel, natož na hratelnost. A žádných jiných chyb jsem si nevšiml. Ty jo?

18.2.2023 09:31:53

No jo… já mám očividně problém s tím, že mě to trápí víc než ostatní: to je tak, když děláš více jak čtvrtstoletí v médiích (z toho dvacet v časopise). Pro mě jsou korektury jak jazykové, tak i věcné, stejně důležité jako grafická úprava. Proto se všem obhájcům omlouvám, ale u BF je to chyba ne jednoho překladu ale věc systémová, která mohla být podchycena už hodně dlouho…

18.2.2023 11:20:56

mh

@Golom Já bych se rozhodně nezařadil mezi obhájce překladů BF, stačí si přečíst moje recenze k Panství hrůzy, a i já jsem citlivý na grafickou, stylistickou a jazykovou úpravu.

Na druhou stranu je potřeba nahlížet na věci objektivně a v tomto případě konstatuji, že přítomné chyby jsou sice zbytečné, ale nijak neovlivňují správné pochopení pravidel. A pojem “dostatek” mi jich evokuje o něco více než jen dvě, což v tomto případě neplatí.

Myslím si, že na zmínku v recenzi nebo ve slovním hodnocení to je, ale na samostatné diskuzní vlákno mi to přijde slabé.

18.2.2023 12:12:47

Ok - no flame. Když jsem nakonec projel celá pravidla, nak na BF je to nadprůměrné ;-). A nemyslím to nějak zle…

18.2.2023 21:45:42

Efekt zbraně “Nx - Multi hit / Multi zásah" - český návod bohužel nemám před sebou, takže případně prosím o kontrolu a upřesnění, ale efekt by v něm měl být vysvětlen ve smyslu “po aktivaci můžete zbraň použít ještě N krát”. V anglickém návodu je psáno “When activating”, čili při aktivaci zbraně může být použita Nx. Český překlad tím přidává v podstatě jednu aktivaci navíc.

13.3.2023 11:36:09

mh

Mám český překlad po ruce a není to tam tak, jak píšeš. Je to podle mě v pořádku.

Na kartě přeživšího:

Po aktivaci této zbraně zaškrtejte tvar zásahu Nkrát.

V pravidlech:

Po aktivaci této zbraně je možné tvar zásahu zaškrtat několikrát po sobě. “N” udává, kolikrát lze zaškrtání opakovat.

13.3.2023 12:27:39

No právě - vzhledem k tomu, že aktivace podle návodu není jen výběr zbraně, ale zároveň jeden zásah, tak ten překlad navádí k tomu, že po výběru a jednom zásahu (aktivace) můžeš použít ještě další Nx zásahy. Podle mě by mělo být místo předložky “Po” raději “Při (aktivaci)”.

13.3.2023 12:30:37 | Upraveno autorem (porovnej)

mh

Myslím si, že tady je to už slovíčkaření. Nevěřím, že normální člověk, když uvidí napsáno “2x”, tak to pochopí jako 3 zásahy.

Já jsem příznivec co nejexaktnějšího vyjadřování, při kterém ideálně není prostor na špatné pochopení, ale nic se nemá přehánět a je dobré zapojovat zdravý rozum.

13.3.2023 12:52:29

Už to trochu plevelíme, ale právě že člověk, se kterým jsme to hráli, nám to přesně takhle blbě vysvětloval, resp. že viděl, že lidi hrají podle obou výkladů, takže my jsme to shodou okolností špatně hráli. A přitom se ta vlastnost nechá popsat naprosto jednoznačně.

 

13.3.2023 12:58:01

mh

Ode mě naposledy: Pokud znáš někoho, kdo to takhle chápe, pak beru zpět, ale skoro bych řekl, že ten člověk má problémy s chápáním i jinde.

A ano, souhlasím, že se to dá napsat i mnohem jednoznačněji. Ale ačkoliv jsem dost hnidopich, tak zrovna s tímhle jsem problém s pochopením neměl.

13.3.2023 13:13:06

tak tady se musím zastat @Kodak - také jsem to špatně pochopil, asi z důvodu že jsem hodně hrával karetní hry jako Magic a podobně a tam je časování hodně důležité, z toho jsem usoudil že PO aktivaci, tedy poté co skončí efekt aktivace provedu zaškrtnutí ještě N-krát, pokud by bylo napsáno PŘI aktivaci tak je to jasné. Díky tomuto vláknu již to také budu hrát správně

13.3.2023 14:43:41

Jsem slepej, smazáno…

8.4.2023 09:07:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

hra o trúny - cyklus Válka 5 králu
hra o trúny - cyklus Válka 5 králu
Akt. cena: 7 €
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas