Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 444x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DD
DD - avatar

ceska verze

Kdysi se tu pogo zminoval o moznosti ceske verze. Posunulo se to nekam?
14.8.2012 14:43:04

@jarmuk
Není? Ber to z této stránky: budova se ti počítá jako "figurka" při posouzení kontroly čtvrtě. Když všechny karty používají důsledně termín "služebníky" a najednou vidíš na jedné "figurky", logicky tě napadne, že to musí mít nějaký důvod, a jediná možná interpretace je ta, kterou jsem napsal. Jde tu fakt jen o to, že na kartě měl být podle originálu jasný termín "služebníci" - jde tedy o maličkou, ale přece jen chybu, a považoval jsem za vhodné na ni zde upozornit.

5.8.2013 14:05:39

sry
nechtěl jsem se do nikoho navážet, z toho jsem už dávno vyrostl, doufám

5.8.2013 16:04:58

Caranthir - neni to chybne
Musim na to zareagovat, v pravidlech mas, ze figurky jsou sluzebnici, trolove a demoni. Budovy nikoliv. Je to na soupisu komponentu, mozna jsme to meli zduraznit vice. Duvodem, proc je ceska verze figurky, je fakt, ze je to karta upravena podle diskuze na geeku. Kvestor muze presouvat nejen miniony (sluzebniky), ale i ostatni - troly a demony. Obdobne funguje i karta Errol.
Snad to takto jako vysvetleni staci;)

5.8.2013 23:43:15

Jeste ad figurka
Ted jsem znovu projel pravidla a trochu nestastne tam je ta kontrola u Zralouna, kde se o budove mluvi jako o figurce. Jinak jsme se snazili dusledne pojmu figurka v souvislosti s budovou vyhnout... Takze se omlouvam za pripadne zmateni, ale tne zmatek vychazi spis z pravidel (ackoli ta poznamka, co je pro ucely karet figurka, tam je), karta je spravne...

5.8.2013 23:58:21

@aneken
Jojo, přesně od toho vysvětlení u Žralouna jsem se odrážel. Neboj, plně chápeme, jak to má herně fungovat (včera jsem zjistil, že identický "překlep" je minimálně i u pana Kosopáda (také minions = figurky), šlo mi akorát o to, že jste zbytečně udělali na kartách z jednoho anglického termínu minions dva české - služebníci a figurky, což pak může (zejména u "špekulujících" lidí jako jsem já či má žena) vést k níže ilustrovanému zmatení :-)

6.8.2013 10:11:16

cestina
Jenom taková drobnost - nevím, jestli to jde udělat nějak přímo, ale stálo by za to v popisu hry změnit, kolonku "čeština" z "není" na "ano".

25.10.2014 15:45:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Bestie - KS (The Even More All-In Pledge) - CZE
Bestie - KS (The Even More All-In Pledge) - CZE
Akt. cena: 2999 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas