Zeměplocha: Ankh-Morpork

xxxxxxxxxo hodnoceno 442x (Seznam vlastníků)

Zeměplocha: Ankh-Morpork - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Devir
IELLO
Kosmos
Mayfair Games
Phalanx Games Polska
Treefrog Games
Autoři: Martin Wallace
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DD
DD - avatar

ceska verze

Kdysi se tu pogo zminoval o moznosti ceske verze. Posunulo se to nekam?
14.8.2012 14:43:04

taky bych to rád věděl
V cz kupuju na 100%, pokud nebude v cz, rád bych to stihnulkoupit třeba v esenu

14.8.2012 15:26:57

nebude
Česká verze od MINDOK bohužel nebude. Téma je sice pěkné, ale hra ve skutečnosti není moc dobrá, proto ji MINDOK nevydá.

15.8.2012 12:48:41

CZ
budiž vám útěchou, že jsou zde k dispozici přelepky. Pokud bysta nešli překlep/chybu, dejte PLS vědět!

15.8.2012 12:55:36

škoda
to je život

15.8.2012 13:00:02

pogo
Děkuji za upřímnou reakci. Takovýhle styl podání (i špatné) informace je přesně to, co chce člověk slyšet. Stručné, pochopitelné. Teď mám navíc takový pocit, že mi pogo zachránil část financí :)
Ne jako jedna nejmenovaná stále-ublížená a lidi-neposlouchající společnost, která svou chybu otočí proti svému zákazníkovi.

pogo +1 :)

15.8.2012 15:06:51

V češtině
Hra v češtině nakonec bude, od REXher. Chápu přesně, co se na tom Mindoku asi nelíbilo - nedostatek kontroly nad hrou, není to běžné hráčské euro, jaká Mindok převážně produkuje. Naopak, je to hra podle našeho gusta - záškodnická, s trochou chaosu, dostatečně zasazená do prostředí (využití karty mága třeba spustí nějaký náhodný efekt, karty hlídky dělají ve městě pořádek, cech vrahů vraždí...;)) a primárně zábavná. Není asi určená těm, kdo nesnesou kudlu do zad, ale nám se líbíla moc i všem, co ji s námi hráli...;) Takže se tedy nakonec na českou verzi můžete těšit, data už jsou v tisku, termín upřesníme...;)

4.5.2013 19:12:26

aneken
Překlad je tedy hotov? Předpokládám, že pratchettovská terminologie zůstane zachována :-). Nedávno měl ale Terry narozky, škoda, že vám to nevyšlo na to datum, byla by to hezká symbolika :-)

4.5.2013 20:32:23

CZ verze
Nevím z jakého důvodu se tato CZ novinka neobjevuje na webu REX hry?!! Cožpak není propgace žádoucí? :-o

31.5.2013 22:30:58

Termín vydání ?
Jak to prosím vypadá s termínem vydání ?
Díky
EDIT: Tak už jsem dohledal jinde: v první půlce července.

18.6.2013 10:43:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Blade
A je tajné, kde jsi to našel?

18.6.2013 19:23:04

Wolfsen
Například v článku na webu Frodovy deskové hry :-))

http://deskovehry.blogspot.cz/2013/05/chysta-se-zemeplocha-od-martina-wallace.html

19.6.2013 09:29:46

Termín a cena
Tady je to oficiálně:
http://www.planetaher.cz/detail/deskove-hry/zemeplocha-ankh-morpork/

19.6.2013 20:35:37

datum vydání
Zeměplocha bude na přelomu července a srpna, zpozdila se nám výroba :(

25.6.2013 08:57:26

Festival Fantazie
Pokud se někdo náhodou budete vyskytovat na Festivalu Fantazie v Chotěboři, tak si tam českou verzi můžete už pěkně vyzkoušet. Je to jen prototyp, ale bez problemů hratelný;)

2.7.2013 09:35:07

Je v prodeji
Na Planete her uz je k dostani ceska verze... Objednano... :)

23.7.2013 12:10:54

Hra ve dvou hráčích.
Tak máme za sebou první hru ve dvou hráčích. Dojmy zatím rozporuplné.S hodnocení raději počkám, až budeme mít nahráno více her a v plném počtu. Jinak graficky je hra moc pěkně zpracovaná. Chybějí mi jen piktogramy, toho co mohu získat ovládnutím čtvrti, na hracím plánu (např,jak je u Arkhamu). Tím by odpadlo nakukovaní do nápovědní kartičky, ale je to jen samozřejmě takový nápad, určitě ne chyba.

23.7.2013 13:34:37

první hra ve třech
taky jsem na rozpacích, grafika super, lehká pravidla, jen mi to přišlo takový suchý.
Navíc je to určitě hra pro někoho, kdo ji odehraje víckrát, prtotože v tom množství karet, které jsou ve hře je potřeba to mít alespoň trochu zmapovaný.
Těším se ale na další, s hodnocením také ještě musím počkat.

24.7.2013 00:10:21

Výhra
Mě tam prostě chybí ten prvek, uškodím vidím efekt.Tady sice uškodím, zabiju služebníka/zruším stavbu, ale pokud nevím přesně na jaké vátězství dotyčný hraje, tak se mohu jen domnívat, že mu to uškodilo. Dokonce se může stát, že mu tím vlastně pomůžu.

24.7.2013 08:45:22

BB
Já se přiznám, že AM hraju nejraději ve čtyřech, případně ve třech, pro dva bych ji asi moc nedoporučil...

24.7.2013 21:11:52

česká verze a KTP
Mně jenom mrzí, že když se pokoušel českou verzi prosadit český Klub Terryho Pratchetta (měli už kompletní překlad hotový), tak je poslali pryč, že by se to nevyplatilo.
Ale samozřejmě jsem rád, že to někdo nakonec vydal. A pokud vím, tak i když se překlad "dělal znovu", tak by měl být kvalitní.

27.7.2013 21:15:58

WeeMadGeek
Safra, škoda, o překladu jsme nevěděli, jinak jsme ho mohli využít! Ale překladu jsme věnovali dost pozornosti a spolupracovali jsme s lidmi, kteří pracují na knihách (třeba s korektorkou Eliškou Pospíšilovou), takže by mělo být vše v pořádku!;) Doufám, že se hra bude líbit;)

29.7.2013 11:17:12

Překlad
I mě trošku mrzí, že můj překlad karet přišel v niveč, ale to už je holt úděl :)

29.7.2013 11:47:33

Chybička v české verzi
Hru jsme koupili ve čtvrtek a je to skvělá oddechovka a must-have pro jakéhokoli Pratchettova fanouška. Rád bych ale upozornil na malou chybičku v překladu - Kvestor říká "vyměń pozici jakýchkoli dvou FIGUREK..." zatímco v originále je "minions". Česká verze by měla tedy říkat "vyměň pozici jakýchkoli dvou SLUŽEBNÍKŮ" - jelikož všechny ostatní karty používají termín služebníci, diskutovali jsme včera s manželkou, zda může kvestor takto pohybovat s budovami - nakonec jsme se usnesli, že ne, a originální wording to potvrdil.

5.8.2013 11:07:59

Chybička v české verzi
2 Caranthir - Tak to je nemilé. Neplanují Rexhry opravnou přelepku ? Karty již mám v obalech, tak by to nebyl až takový problém.

5.8.2013 12:42:27

chybička
v tom zas takový problém nevidím, figurka pro mě nením domeček

5.8.2013 13:17:08

Vybíráme z Bazaru

Velká kniha strašlivých čar
Velká kniha strašlivých čar
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas