Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Třeba xzone ji nabízí https://www.xzone.cz/deskova-hra-zaklinac-stary-svet-deluxe-edice

27.8.2021 19:39:18

Ahoj ,berete někdo rošíření pro tuto hru ,Legendary Hunt,Mages nebo Skellige expansin a co v tom vidíte za přínos  a nebo důvod proč to nevzít? Chtěl bych vzít standard pledge a Skellige ,z důvodu že bude větší mapa a tim více možností lokalit.  

 

21.11.2021 17:43:36

Důvod proč to nevzít: V základním pledge je přibližně 1100 karet, v expanzích není takříkajíc skoro nic. 

Mágové - nedovedu si představit, že půjdou míchat se zaklínači - mají oddělené balíky vylepšení, příběhové karty budou textově jako pěst na oko, z toho co jsem viděl jsou dělané na zaklínače, ne na mágy

Legendary hunt - prodlouží hru, je tam jeden univerzální balík, pořád budeš sbírat něco na mapě, abys měl proti nim na konci výhodu, ať už budou mít staty jakékoliv, pořád se na ně půjde stejně

Skellige - 80 karet navíc..well to není moc, nejsem si jistý, jestli to ovlivní cestování po mapě v pozitivním slova smyslu

Proč to vzít - do retailu se některé ty expanze nemusí vůbec podívat.

 

21.11.2021 19:05:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@czechImenhotep  to neni uplne pravda. Vetsina stretchgoalu je rozdelena do malych expanzi (Adventure pack, Mount, Ciri, Wild hunt, Monster trail) ktere nejsou v zakladniu hre. Pokud to nevezmes, pripravis o cca 500 karet, mezi nimi celkem zasadni vylepseni boju s nestvurami, nove adventure karty, bomby a mutageny, silne udery a podobne, ktere celkem zasadne rozsiruji hru, vylepsuji znovuhratelnost, aniz by hru nejak komlikovali a v retailu je koupis, ale celkove te to vyjde draz,nez z ks…takze i zakladni pledge se podle meho vyplati…navic Ciri a Klepna jsou sice mala, ale kse rozsireni, takze je sezenes leda na bazaru

21.11.2021 19:14:13 | Upraveno autorem (porovnej)

@Pepsson Ptal se na expanze. Základní pledge je deal roku, lepší jsem na KS letos neviděl.

21.11.2021 20:07:33

… ok, asi zacnu lip cist prispevky, na ktere odpovidam :) 

 

Btw, z tech expanzi mi prijde ok akorat ten Legendary hunt. Preci jen zaklinac je o loveni monster. Prida to do hry novy win con. Kazda ta potvora by mela mit trosku jine schopnosti. Navic, do hry prijdou i specialni bojove karty, vyuzitelne jen proti legendarkam… 

 

Z ostatnich addonu mince jsou ok. Neopren, diky tomu, ze obsahuje imapu Skelige, je jen se zakladem zbytecny

21.11.2021 20:28:49

Ahoj, sorry za možno blbú otázku, ale chcel by som zobrat playmat a nikde som nenašiel, či bude dostupná aj v češtine. Beriem hru v cz a tým pádom by som chcel názvy lokácií tiež česky. Vie niekto?

25.11.2021 21:00:55

Jako nejsem nějaký znalec Zaklínače, ale nejsou náhodou i v češtině názvy měst stejný jako originál?

25.11.2021 23:33:01

@Pavel66 Za mě dává smysl jedině ten Legendary Hunt kvůli více “elitním” příšerám. Mágové mi přijdou zbyteční, Skellige ti sice přidá 3 lokace ale to rozšíření je hrozně drahé na to, kolik je v něm obsahu. Osobně jsem všechna rozšíření oželel a pořídil jenom kovové mince a obaly.

@dajo26 Názvy lokací jsou univerzální, však ani v českém překladu zaklínače není spousta měst přeložena, protože jejich jména jsou ve starší řeči. Co jsem se díval na herní mapu, tak tam za mě nevidím žádný název, který by měl český ekvivalent.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

26.11.2021 07:42:46

tým, čo ste brali hru viacerí s rôznymi verziami, už vám vrátili peniaze za poštovné, čo ste zaplatili navyše? ja som im zaplatil v septembri, tesne pred koncom PM a oni ho predĺžili o dva mesiace a peniaze tým pádom asi stále nič… 

16.12.2021 19:11:56

Žádná vratka poštovného se u mě zatím nekonala. Tím, že PM prodloužili až do 30.11. a je teprve 17.12. tak vzhledem k množství objednávek to dle mě ještě nějakou slušnou chvíli potrvá, protože částky ke vrácení budou muset pro každou objednávku kalkulovat individuálně…

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

17.12.2021 07:39:13

Mi včera došla upravená faktura. Konkrétně mi/nám vraceli 59€. Takže poštovné za 7 kopií bylo místo 120€ jen 61€.
Na účtu je však ještě nemám.

17.12.2021 09:30:07

@KaStanCZE tak to je dobrá správa, že to už procesujú, to mi úplne stačí vedieť

17.12.2021 16:46:41

@ludomyl Před chvílí mi taky přišla opravená faktura, vratka činí 41 EUR, což přesně odpovídá rozdílu na poštovném mezi kalkulací v PM a realitou. Tak teď už jenom aby to přišlo na účet :D

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

21.12.2021 13:47:25

@TwomblyCZ aj mne dnes prišla

21.12.2021 16:05:54

23. mi přišla opravená faktura a dneska, 24. jsem měl vratku zpátky na Revolut kartě.

24.12.2021 08:13:40

Aktualizovaná kniha pravidel

Na Kickstarteru v komentářích někdo sdílel aktualizovanou knihu pravidel, která je ale stále rozpracovaná.

Odkaz na knihu pravidel

Edit: Moje chyba, tak ty pravidla nejsou nejnovější..:D

7.1.2022 19:25:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Posun data vydání

Tak samozřejmě jako snad u každé KS kampaně za poslední dva roky nebude hra vydána dle původního plánu

Z června 2022 je zatím odhad plnění listopad/prosinec 2022 (samozřejmě se to může z různých důvodů ještě zpozdit, takže pesimisticky bych s tím na vánoce pod stromeček asi nepočítal :) )

 

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

20.1.2022 13:09:49

Listopad/prosinec má teprve začít fulfillment, takže k tomu je potřeba klidně nějaký ten měsíc přičíst. Navíc bych se nedivil, kdyby Evropa byla na řadě poslední. 

---
Time Slug Studio

20.1.2022 14:33:39 | Upraveno autorem (porovnej)

To neni o tom, kdo bude na rade, ale kdy kam dojedou lode. Ty vyrazi vicemene stejne. 

20.1.2022 20:18:44

Ja uz si optimisticky zapsal jaro 23

21.1.2022 08:04:27

@TwomblyCZ Tak to jsem měl asi štěstí, že můj jediný KS byl It's a Wonderful Kingdom slibovaný na leden 2022, který ale nakonec dorazil už v listopadu. :)

- - -
začínám psát o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

21.1.2022 08:15:44

Je to úplně stejné jak se stavebním materiálem. Když jsme před několika lety stavěli, tak cokoliv jsme kdekoliv poptali, tak odpověď zněla: materiál bude do čtrnácti dní. Bez ohledu na to jestli vám jej dodají zítra nebo po dvou měsících urgencí vám sdělí, že nejsou schopni jej objednat. Zkuste stavební materiál poptávat teď :). 

Většina ten termín zveřejňuje tak, aby nebyl moc daleko a někoho neodradilo, že to reálně bude nejdříve za 2 roky. Jednoduše doporučuji ty termíny dodání ignorovat, příp. se zamyslet, jestli je termín dodání reálný. Tady si myslím už z průběhu kampaně viditelně vyplynulo, že expanze jako mágové je čistě jen na papíře a termín červen 2022 byl od samého počátku nesmysl. Když se podívám na velikost hry je 1 rok vysoce nepravděpodobný.

Letošní Vánoce jsou zbožné přání, letos bych s tím nepočítal. V tom jejich teme linu, update 35, vidím…že je lišácky napsaný…nevidím tam vůbec uvedeno termín expansions game English version finished, což by se ke struktuře toho timeline vyloženě nabízelo, až květen 2022 dokončení překladu expanzí. Čtu to tak, že základní hru mají +- hotovou, jinak by ji nedávali do fabriky na předprodukční vzorek, dělají na expanzích a bude s tím ještě spousta práce.

21.1.2022 08:44:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Backeri : kupujte si i sadu obalu na karty za 40 euro ? Nebo by sedali sehnat levneji jinde ?

23.3.2022 22:29:21

Já to pak případně seženu na Tlamě..:)

24.3.2022 01:36:18

Vybíráme z Bazaru

Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání (ve folii)
Galaxy Trucker: Druhé, vytuněné vydání (ve folii)
Akt. cena: 780 Kč
Končí za: 2 hodiny

Offcanvas