Zaklínač: Starý svět

xxxxxxxxoo hodnoceno 212x (Seznam vlastníků)

Zaklínač: Starý svět - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Łukasz Woźniak
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

@Jamesik11 Pokud chceš čekat na retail a figurky pro tebe nejsou důležité, tak spíš dává smysl vzít základní pledge za 70 EUR v rámci nějaké hromadné objednávky tady ze zatrolenek (viz. vlákno v Crowdfundingu).

Získáš v tom zdarma Adventure Pack, Lost Mount, Wild Hunt a Monster Trail… To ti ušetří nějakých 3 000,- nákupu těhlech rozšíření v retailu. Takže pokud už teď víš, že hru budeš chtít pořídit, tak je za mě hloupost do toho nejít i jenom do základního pledge.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

8.6.2021 16:45:00

@Jamesik11 Rozumnější to rozhodně není. Spíš naopak když už v ceně základní hry na KS máš 3 rozšíření za které by jsi později dal v retail verzi navíc kolem 125€. A to nepočítám že i samotná hra bude dražší.  

8.6.2021 17:05:05

exclusive pre all-in

toto rozhodne nie je nový koncpet, CMoN také malo minimálne v Marvel United kampani, tam dokonca to bolo odstupňované, že pri najmenšom pldege boli nejaké KS exclusive, pri väčšom o 1 viac a pri najväčšom ešte o 1 viac.

Nechápem, čo ľudia plačú. Je úplne normálne, že keď im do toho niekto nasype 230€ + poštovné (ktoré oni síce nedostanú, ale ľudia zaplatiť musia), tak že sa im nejako chcú odvďačiť. 

8.6.2021 17:20:18

@TwomblyCZ  @michaelnae Ok, tak možná né rozumnější, ale pro mě asi vhodnější. Jde o to, že kdybych se namočil do KS, tak mám strach, že bych tam naházel něco, co reálně ani potřebovat nebudu. Druhá věc je, že potom, co vyšly některé gameplaye, mám pocit, že bych tuhle hru nedostal na stůl. Přestože mě by to lákalo, nemám takovou herní skupinku, která by byla ochotná se do hry ponořit na 3 nebo 4 hodiny. Možná toho budu později litovat, že jsem to nevyužil, ale radši bych počkal, až to vyjde a pokud zjistím, že se v tomhle směru u nás něco změnilo, tak bych to vzal. 

8.6.2021 17:32:16

Ciri..:)

8.6.2021 18:36:13 | Upraveno autorem (porovnej)

No surprise there :-D

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

8.6.2021 18:50:57

Ale trochu mě zarazilo, že poslední stretch goal zveřejňují už teď..:)

8.6.2021 18:52:36

Podle mě těch SG je tam už fakt dost a ta kampaň mi přijde fakt dobře provedená a lidi co si objednají i jen standard tak mají hoooodně věcí co dostanou za podporu projektu…..upřímně si myslím že i cena je férová, když se mrknu na věci co jsem kupoval od Awaken Realms tak mi to osobně přijde i mnohem levnější :D

8.6.2021 19:16:28

Základní pledge necelá půlka ceny na krámě. Deluxe ušetříte tak třetinu ceny na figurkách. Expanze - +- cena na krámě, jako mohou ty nabízet nabízet v obchodě za 1500, ale kdo to pak 3x koupí, tady vpodstatě chybí označení KS exclusive, aby to ospravedlnilo cenu. K tomu, aby mně přinutili některou z těch předražených expanzí koupit, by mi z ní museli ukázat mnohem víc, oproti nabušenému základu je v nich zoufale málo.

U mágů mi přijde, že jedna lajna karet na braní pro mágy a jedna pro zaklínače může při kombinaci obou povolání rozbít hru, kdy bude rozdíl, když jeden hráč bude hrát za 1 mága a luxovat vlastní řadu karet do balíku a ostatní budou hrát za zaklínače a dělit se o vlastní řadu karet na stavění balíku. To jak jsou koncipované události ve videích tak při čtení jak se mágovi rozpadla kroužková zbroj to bude fakt úplně rušit vyprávění u některých karet. Nejde jen o to, že člověk tam místo zaklínače přečte mága, ale ty karty dobrodružství jsou třeba nějak stylizované na máchání mečem spíš než pro čáryfuky.

Legendární monstra mi přijdou jako velké nic, silnější příšera s univerzálním balíkem chodí po mapě a prodlouží hru. Kdyby ukázali alespoň jednu, aby bylo jasné jestli se na ni hráč musí extra chystat nebo má nějaké vypečené schopnosti ovlivňující plán, nic z toho ani netvrdí. 

Skelinge zní zajímavě, ale je toho v tom zoufale málo. To co mi na tom přijde zajímavé, že člověk se z 6 přístavů může dostat na 3 ostrovy podle barvy a z kteréhokoliv ostrova do kteréhokoliv přístavu, t.j. je velmi snadné se tam dostat a je velmi snadné se dostat na kontinent, tohle výrazně zjednoduší běhání po pobřeží a ve svém důsledku zrychlí pohyb po celé mapě, protože vleze ze severního přístavu na ostrov a vylezete z něj v jižním přístavu. Sice to bude limitováno loděmi, ale i tak. Pokud to bude dobrá lokace, celkově to usměrní pohyb do levé části mapy, podobně jako u middle earth questu nikdo do levé části mapy vyjma nějakého osobního questu na začátku nikdo celou hru nepáchne s hraje se “hlavně vpravo”.

8.6.2021 21:09:54 | Upraveno autorem (porovnej)

nevím, byl tady potenciál, ale tak nějak to vyčpělo….na začátku jsem byl rozhodnutej jít do all-in, ať to stojí co chce, s tím jak přidávali expanze, který nepřidaj až tak moc herního obsahu, tak mě to přecházelo, a těma posledníma dvouma dnima to zabili….

jestli do toho nakonec půjdu tak do standart edice+legendary hunt kvůli bossům (původně jsem chtěl Deluxe, (taky mohli dát levnou edici bez figurek :),ale ušetřím peníze na něco jinýho, pořád mi visí ve vzduchu Stormsunder, sice drahý, ale pokud bych chtěl ty miniatury a obsah, nevím esli sem viděl za ty tři čtyři roky co jsem na KS moc lepších věcí…),  Skellige sice přidá obsah, ale za tu cenu :(

nevím jestli to je naší slovanskou povahou , ale mám z toho celkově pocit jako z předchozích Titans, Euthinie,nebo (bez tý slovanský povahy) CMON kampaní, kde se dalo dostat mnohem vejš s ohledem na obsah, ale nedopadlo to, a kde se to nakonec zvrhlo nějak do ztracena, přitom mám zainvestovaný full-in u věcí jako Aeon Trespass, Tanares Adventures, Dawn of madness, Altar quest, Bloodborne…..tam mě ty kampaně vydržely držet až do konce…

 

8.6.2021 21:57:36

@KaStanCZE Člověk si může udělat jednoduchý obrázek, jak to funguje, když si bude počítat, jak se dá ušetřit na poštovném při hromadné objednávce, protože tady to bude fungovat stejně. Další zdvojnásobení počtu krabic ti vždy přinese poloviční úsporu, co předchozí zdvojnásobení. Dvě krabice je úspora 11 EUR, 4 krabice 5.5EUR navíc, 8 krabic 2.75EUR, 16 krabic jen 1.4EUR navíc, atd. Přitom se ti v zásadě lineárně zvyšují náklady na logistiku. Rozesílat třeba 32 krabic musí být strašné peklo, přitom jsi náklady oproti mnohem příjemnějším 8 krabicím snížil o 2EURa. Když to uděláme reálnější a dejme tomu, že po každých 8 krabicích ti fixně naskočí vyšší sazba kvůli velikosti balíku (tedy nové moldy při výrobě), tak je vidět, že od jistého počtu backerů ti ziskovost neroste. Tedy jakýkoli SG pro všechny ti zisk výrazně sníží.

8.6.2021 22:58:58

@UmmA Pozor, tady ale řešíš 2 různé věci. Jedním je individuální shipping a tím druhým je shipping v rámci měsíců. Pak řešíš malovýrobu a velkovýrobu.
Je to úplně to samé, jako bych si každý den objednal DPD jako obyčejný člověk (za 169) nebo si domluvil spolupráci na třeba 20 balíků denně (balík za 79, ale koncový příjemce zaplatí za dopravu 169). To samé platí i u GoB. Nemyslím si, že by každou objednávku čti balík řešili individuálně (Byť její skladba může být pokaždé jiná tebe zajímá jen finální krabice). Mám za to, že byli dostatečně chytří a nechali si zpracovat worldwide shipping u několika přepravních společností v počátečním nákladu 100K kusů třeba během 2 měsíců. A nepředpokládám, že dopravu budou dotovat, naopak i na dopravě je zisk, byť třeba jen 3€ ale v koncovém čísle ti to udělá 300K€.
Rozeslat 32 jakýchkoli krabic je naprosto normální číslo, navíc je to práce pro jednoho pomalejšího brigádníka na ¾ pracovní směny. Sám jsem dokázal zabalit a nachystat 8 - 10 kompletních objednávek (sestavení krabice, výrobek, faktura vč. doplnění výrobních čísel psaných ručně nikoli přes scan, výpňový materiál, zabalení) za hodinu. A tady se nepojede stylem od 6:00 do 14:30, tak zas nohama na zem ;-) a nedělat z toho něco co není ;-)
To samé platí i pro formy na minis, nože pro řezačky, formy na inserty a já nevím co všechno. Nenecháváš si dělat kalkulaci na výrobu jednoho setu ale na kompletní zakázku v počtu třeba 100K a v dohodnuté kvalitě. To jak toho ta firma, která ti to bude dělat dosáhne tě nemusí vůbec zajímat. Tebe zajímá jen její finální cenová kalkulace a tvůj finální zisk. To, že to přepravce musí přehnat přes 8 dep, 2 letadla a loď není tvoje starost. Stejně jako že firma na minis musí do 10 setů měnit formu mazat lis.

9.6.2021 08:56:55

@KaStanCZE S tou hromadnou objednavkou to byla jen analogie. Matematicky se jedna o to, ze naklady na vyrobu ti klesaji asymptoticky(o tom byla ta analogie) , kdezto na logistiku stoupaji linearne. Ziskovost na jednu krabici se tedy dejme tomu od 20000ks nezvysuje. Proto od jisteho poctu backeru je lepsi navysovat penize v kampani skrz addony nez skrze shaneni novych. 

9.6.2021 11:23:05

Přidány kostky, playmat a All-in pledge, čímž jsme asi definitivně skončili…

9.6.2021 18:49:21

Ještě dodají obaly a Sundrop. Podle mě to bude v posledních 24 hodinách. Zítra toto moc neřeknou

9.6.2021 19:09:43

Nevíte co dělám špatně. Vyberu standartní krabičku za 70 EUR, zadám první číslo platební karty a stránka se vymaže, jen zůstane logo KIKSTARTER.

Oprava. Když jsem vyměnil google za mozilu tak platba prošla.

9.6.2021 19:46:20 | Upraveno autorem (porovnej)

super je že playmat má všechny expanze k tomu

9.6.2021 21:18:35

Prave ze to vubec super neni a pro me to je duvod to nevzit

9.6.2021 21:53:12

Ty addon kostky jsou fakt hnusný…

A změnili MSRP u rozšíření Wild Hunt, Monster Trail a Adventure Pack na 50, 45, 30 EUR. Navýšeno tedy vcelku o 15 EUR. Takže budou v retailu ještě o fous dražší.

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

9.6.2021 22:23:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Playmat bude v CZ?

10.6.2021 09:11:06

kocky

ja by som ani nepovedal, že sú škaredé, boli by fajn, ale napr. do eclipse alebo niečoho podobne ladeného scifi, ale do tohto fantasy mi absolútne nesedia

10.6.2021 09:20:49

@ludomyl Ještě je tu furt Ali :D

10.6.2021 09:27:31

@ludomyl Jo, ač to jsou zaklínačská znamení, tak to na mě taky (asi díky těm barvičkám) působí dost sci-fi. Jen doufám, že se v tom nezhlídnou a ty původní nechají tak, jak byly :D.

10.6.2021 10:02:17

Já třeba u těch kostek proti barvám nic nemám ale jak jsou na nich ty symboly nasázené, tak to na mě prostě působí jako kdyby ty symboly na ně naplácalo čtyřleté dítě v malování…. 

Nechápu, proč se nedrželi těch symbolů přímo ze zaklínače jako ve standardní hře a akorát neudělali odlišnou barevnou verzi pro 3-4 sady kostek (když už jsou 2 sady v každé hře)…

--------------------------------------
"Feet first into hell" - ODST motto

10.6.2021 13:28:02

Barvy mi taky nevadí, to je možná to poslední co by se na kostkách dalo vytknout. Spíše mi vadí to rozložení a kombinace těch znamení jako čísla. Ok použil bych znamení jako 1 zbytek bych dosadil číslem. Je škoda, že se třeba nedokázali nějak dohodnout na kostkách, které běžely na KS. WIN WIN na obě strany. Oni by získali mega kšeft a GOB zase moooc plusových bodů. Ano zas by ty kostky nesměly být za 60€ ale dát je za 20€ tak je lidi vemou útokem - bavím se o plastovém základu s gravírem

10.6.2021 16:17:13

Vybíráme z Bazaru

Pandoria Merchants
Pandoria Merchants
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 20 hodin

Offcanvas