Yomi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Sirlin Games
Autoři: David Sirlin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

online hrani

na adrese http://www.fantasystrike.com/dev/ se da YOMI a Puzzle Strike zahrat online bud proti CPU, nebo proti zivemu spoluhraci. Tak by se tu mohlo domlouvat hrani, jedna partie zabere jen chvili, takze to jde zahrat v pauze na svacinu :-))
24.1.2011 14:06:55

yomi online
Určitě bych dal. Doma jsem od 17. hod. dál a rád si zahraju. I když vlastně dneska budu asi až do rána stříhat PaP verzi ;)

24.1.2011 14:14:43

rbx

...
hm, tak ted jsem dostal hezky napraskano od Setsuki :-( Geiger moc s tim casem nezabojoval.

24.1.2011 14:22:58

rbx
Ok, zkusim si to strihnout proti CPU, abych se neco naucil, a pak se prihlasim;)

24.1.2011 14:33:52

rbx
No podívám se tam a jak píše aneken, otestuju CPU a pak se taky přidám :)

24.1.2011 14:39:41

rbx

Geiger vs Geiger
a zase jsem dostal nasekano :-) Takze nic netrenujte, at jsme trochu rovnocenni partneri :-)

24.1.2011 14:48:53

rbx

Rook vs Midori
tak s Geigerem mi to neslo, ale Rook na ovladani prilis slozity neni, takze konecne skore 84 vs -10 :-)

Jestli to nebude tim, ze se nedokazal za celou hru pretransformovat do draci podoby, kdy je o dost silnejsi.

24.1.2011 15:05:22 | Upraveno autorem (porovnej)

postava
Já vzal nemastného neslaného Gravea. Nemá žádnou extra featuru jako Midori draka, Geiger čas, ale zas se na něm dobře osvojí principy hry;) Má docela silné eso, který má damage 45, ale musí se při jeho vyložení odhodit další 2 esa z ruky, ale když se to povede a útok zasáhne, tak je to balada:)
Kolem 17.30 se prihlasim na server, takze kdyz by mel nekdo chut, tak se tam uvidime ;) Nickname mám kupodivu Odulin:)

24.1.2011 15:46:00

on-line
přečetl jsem si pravidla, moc jsem je nepochopil (jsem zvyklý na FFG pravidla :D ), zkusil jsem jednu hru s CPU, celkem jsem nevěděl co vlatně dělám, ale tak nějak vnitřně jsem měl pocit, že to je dobré a baví mě to :))

24.1.2011 20:46:23

rbx

Beholder
hele, amm za sebou asi tak 10 her a stejne obcas netusim, co to dela. Ted jsem si treba setril 4 esa, abych dal zdrcujici ranu a utok se mi povedl, nasackoval jsem tam 4 esa a souperovi se neodecetl ani bodik.

24.1.2011 20:52:14

rbx
jestli náhodou neměl jokera, četl jsem tam cosi o tom, že když dáš v útoku soupeře kartu na stůl (dáváš tam jokera nebo blafuješ) a na konci komba kartu odkryješ a je tam joker, tak jsou útoky zrušeny, ale nevím jen tak chytračím, zatím fakt netuším jak to funguje. Až budu mít čas tak si tu jednu stránku pravidel pořádně přečtu :)).

Každopádně, moc bych to chtěl mít doma :)

24.1.2011 20:56:39 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Beholder
jo, to je zakladni pravidlo. Kdyz prohrajes souboj, muzes dat Jokera a ten ti blokuje pripadne kombo, ale neblokuje tu zakladni kartu. Tady se da blafovat, protoze tam misto Jokera muzes cokoliv jineho a souper pak nevi, jestli ma pokracovat v kombu a tim padem treba zahazovat cenne karty. Ale CPU jde do komba vzdycky a je mu to fuk.

Take nema cenu davat Jokera pote, co dostanes ranu pres Dodge, protoze pak ti muze nasadit pozue jednu ranu a na to je Jkera skoda. I kdyz taky jsem takto jednou dostal kombo jak svina :-) Ale to byla asi nejaka special vlastnost.

24.1.2011 21:16:15

beolder
Jj máš recht. Když začneš kombit, ať už po úspěšném útoku nebo úspěšném hodu, tak soupeř může obrázkem dolu odhodit blafovací kartu. Když je to joker, tak všechno damage, který kombo způsobí (kromě toho prvního spouštěcího útoku/hodu) se ruší.

24.1.2011 21:17:20

rbx
no už do toho malinko pronikám, pouštím si ukázkové videa na BGG (sakra měl bych se spíše učit) a začíná se mi to čím dál více líbit. Připomíná mi to Vláďovu Arenu.

Kluci tohle musíte někdo dovést, když už ne tu deluxe verzi, tak minimálně jednu sadu dvou postav chci určitě :)

24.1.2011 21:20:05

rbx

Beholder
o dovoz se neboj, myslim ze to bude tam i tam

24.1.2011 21:21:59

dovoz
Jj taky si prosím jednu deluxe zamlouvám;)

24.1.2011 21:25:32

ukázkové videa
http://www.boardgamegeek.com/video/4301/yomi/rules-overview-and-demo-game-part-1

http://www.boardgamegeek.com/video/4302/yomi/rules-overview-and-demo-game-part-2

http://www.boardgamegeek.com/video/4303/yomi/rules-overview-and-demo-game-part-3

Tato 3 videa mi pomohla k tomu, že už vím jak se to hraje :). A jsem fakt nadšen. Přijde mi to jako mix Pokeru, Cosmic Encounteru a Areny :).

Must have

24.1.2011 22:02:19

rbx

Beholder
no, ted jsme s Odulinem dali dve partie a skoncilo to smirem 1:1 a je to fakt dobry

24.1.2011 22:30:10

rbx
já teď rozprášil CPU. Jen jsem nepochopil jednu situaci, kdy jsem mohl hrát kombo spolu se soupeřem, přesto že on měl rychlejší útok, takže jsem měl prohrát. Asi jsem přehlédl nějakou speciální vlastnost nebo co...

24.1.2011 22:44:07 | Upraveno autorem (porovnej)

..
Má pravdu ten kluk. Bylo to opravdu moc pěkný. :) Dalo by se dlouho básnit..;)

24.1.2011 22:48:42

rbx

Beholder
a nebylo to to povinne hrani nekolika karet dohromady coz maji velmi casto esa?

Odulin proti me treba zahral tri esa zaroven a ja mu to vykryl jednim defendem. Dluzno rici, ze v prvni hre se mi to vykryt nepodarilo.

Pokud to v tvem pripade byly na obou stranach Thow, tak nevim.

24.1.2011 22:51:42 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
já nevím co to bylo, Prostě jsem zahrál útok, soupeř taky, ale rychlejší. Očekával jsem tedy automatickou prohru a ono mi to tam psalo, že jsem ve fázi kombo a můžu něco hrát. Tak jsem tam cosi plácnul, všechno to odešlo na discard, nějak se odečetly životy...moc jsem tomu nevěnoval pozornost

A nebo teď mě napadá, možná že to kombo bylo jen pro něj a já měl možnost hrát toho jokera nebo bluff. To asi spíše...

24.1.2011 22:58:58

rbx

Beholder
pokud jsi tam mohl hrat jen jednu kartu, tak to je prave ta blafovaci. Pokud bys zahral Jokera, tak by se mu to kombo nepocitalo.

24.1.2011 23:00:53

...
každopádně, na to, že to jsou vytuněné rock/paper/scissors (Lizard, Spock :)) ), tak je to fakt super chytlavé.

EDIT: Sirlin Games je pro mě objev začátku tohoto roku a Yomi s Puzzle Strikem prostě musím mít :)

24.1.2011 23:02:16 | Upraveno autorem (porovnej)

..
Souhlas. Je to navlečený asi na nejlepší téma jaký pro r/p/s a odhadování soupeře může být - boj. To je jak v aréně nebo svým způsobem i v pokru ;) Myslím si, že si myslí, že si myslím apod.;) To mám rád. Jinak plnou jsem už zarezervoval;)

Puzzle strike si zejtra taky očíhnu, ale běda jestli to bude taky tak dobrý;) Každopádně se u mně Sirlin Games blejskli;)

24.1.2011 23:13:31

Ach jo!
Co je tohleto zase za hru, u které jsem proseděl celou noc?! Díky pánové, to si říkáte kamarádi? :) Je to vážně pecka a stále nechápu, co je na tom tak hrozně chytlavého a zábavného, když na první popis pokerové RPS zní jako ubohost. Po propočtu nákladů mi vychází levněji Deluxe verze i kdybych si tisknul jen cca polovinu postav (velké překvapení), a proto právě o Deluxe uvažuju. Kdyby někdo uvažoval o šábnutí se napůl, tak ať se ozve a projednáme kdo má o co zájem.

Mimochodem tato hra má plánované rozšíření dalších 10 postav, které už sice jsou hotové, ale artwork těch původních (resp. současných), tj. 120 obrázků, trval několik let. Takže si můžete postavy bez artworku unlocknout v klientovi tajnou kombinací shift+B. Zatím jsem zkusil postavu Onimaru a je to celkem psycho, když každým (i základním) útokem dává 10+x, ale má jen jeden combo slot, takže takové petardy-jednorázovky, přesný opak Valerie.

25.1.2011 08:28:08

Vybíráme z Bazaru

Survive: Space Attack
Survive: Space Attack
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas