Yomi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Sirlin Games
Autoři: David Sirlin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Chysta se na to nekdo?

Me se ty karty strasne moc libi, takze z hlediska vzhledu je to must-have, ale ve vysledku se bojim, ze je to vzdycky vlastne bitka dvou postav. Nevim, jestli jde treba udelat bitka tymu a jelikoz nejsem v karetkach zrovna dvakrat kovany, tak cekam, ze nejaky zkuseny karbanik vyzdvihne klady a poukaze na zapory, abych vedel, zda do toho jit ci ne :-)
10.1.2011 13:25:01

rbx
já to beru, že hra vyžadovala několikaletý vývoj a zřejmě je dobře otestovaná a vyvážená. Navíc karty jsou kvalitní (daly by se přirovnat dejme tomu k plastovým pokerovým kartám), měly by být odolné proti poškrábání a měly by se dobře míchat (takové ty šílenosti co ovládají někteří zruční karbaníci a krupiéři :) ). Další věc je artwork, který je úžasný a dá se považovat za umělecké dílo. Ti co nesnáší japonské anime mohou samozřejmě oponovat, já jsem ho v době pokémonmánie taky nemusel (a to jsem byl dítě), teď k němu mám spíše kladný vztah (ale anime filmy nesleduju ani nečtu komixy a nic podobného, jen jsem hrál pár starších japan rpg). Takže je třeba uvědomit si, že je třeba zaplatit i za tu hru samotnou, ne jen za materiál. Ale kdyby třeba v té deluxe verzi ubral 5 postav s snížil cenu o 50% tak je to už přístupnější. Takhle si už člověk rozmyslím, jestli uvalit málem 2 litry za kartičky nebo třeba za MEQ, Runewars, Horus Heresy apod.

30.1.2011 18:18:48 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Beholder
Ja si spis myslim, ze je to kvuli malemu nakladu. Ale je to jen domnenka, ke ktere me vede to, ze je to male nezname vydavatelstvi.

30.1.2011 18:36:40

rbx
jo to souhlasím, to může být další důvod. Viz. žetonkové hry :)

30.1.2011 20:45:20

// P'n'P //
Asi půjdu do verze určené k tisku, a co jsem zatím počítal, není to až tak hrozné. Samotný tisk všech karet přijde na cca 420,- plus obaly dalších 550,-. Když k tomu přičtu cenu přes web, je to stále o polovinu levněji...

4.2.2011 02:05:23

Larmec
Tisk karet za cca 420,- bereš jakože tisk doma na obyč papír? Já nedokážu odhadnout kolik barvy to sežere, ale když už, tak bych to tisknul na papír vyšší gramáže a to jsou další finance navíc, protože 540 karet na podložení se mi nikde jen tak nepovaluje.

4.2.2011 04:44:36

// To Havelock //
Tiskárna v Brně, barevná stránka za 6,- na klasický stovkový papír. Počítám tedy 69 stránek (550/8), celkově za 414,-. Při vyšší gramáži cenu nevím, ještě jsem neměl příležitost. Všechny CCGčka jsem prozatím tiskl normálně a podložil. Kdybych měl jistotu, že tvrdost bude jako klasické karetní hry (třeba LCG od FFG), tak bych do toho šel.

Respektive kdybych viděl originál karty Yomi, možná bych šel i do té kompletní verze, ale na "zkoušku" asi raději volím tisk.

4.2.2011 14:56:55

rbx

Larmec
kdyz pominu kasirovani, tak se karty delaji z 300gr papiru a jsou bud polaminovane, nebo lakovane (pokud jsou ofsetem). To co rikas ty, tak je urcite digitalni tisk a tam je 300gr papir v soucasne dobe maximum a lamino na tom nedrzi. To jen tak pro informaci, setkal jsem se s tim u karet do Duny. Pokud to ale minis tisknout jenom na 100gr a budes to necim podkladat, tak to urcite vyjde levneji, nez koupena kompletni verze, o tom zadna.

Jo a co se tyce obalu, tak pokud to budes strkat do FFG obalu, tak je 10 baleni malo, ponevadz v jednom baliku je 54 karet a obalu je v baleni jen 50. Musis si vzit 11 baleni, ale to uz je prkotina.

4.2.2011 15:58:27 | Upraveno autorem (porovnej)

// To rbx //
Určitě, jedná se o digitální tisk. Jelikož hraju asi 20 karetních her z nichž většina už není třeba ani dostupná, tisknu levně a podložím něčím dalším.

Obaly nejsou od FFG, ale UltraShieldy z distribuce Černého Rytíře (á 49,- kus).

2K za karty je už opravdu mnoho, raději nejprve vyzkouším. Hodně mi to připomíná UFS karty, i když hra bude asi o něco rychlejší ;-)

4.2.2011 16:54:37

tiskarsky to raj
chm. si u nekoho z vas budu nechavat tisknout karty. u nas max 200g laser. a vyjde to 30 knouru za stranku (tj. 9 karet) /e;

4.2.2011 17:08:39

rbx

Larmec
jjo, tak to jo. Ale ty jsi idealni kandidat na ty male packy po dvou postavach, co se taky prodavaji.

4.2.2011 17:33:44

// Všechno nebo nic //
Kdepak, já to chci všechno :-) Mám obecně rád sběratelské hry, chytlo mě UFS a tohle k tomu malinko inklinuje. Takže vím, že stejně dříve nebo později bych dokupoval zbytek. Uvidím, zda do republiky dorazí ta kompletní edice a v jakém budu zrovna rozpoložení. Ale mezitím si to chci vyzkoušet a nemám moc rád online hraní...

Což vlastně našel by se někdo v Brně, kdo by vyzkoušel?? Případně jakoukoliv jinou karetku (UFS, Warhammer, Lord of the Rings, Naruto, L5R a spousta dalších...)

4.2.2011 18:58:03

rbx
za jak dlouho to dovezou když to u vás objednám?
Budeš si to brát i pro sebe? rád bych to vidět než to objednám.

4.2.2011 23:50:53

rbx

Paladin
pristi tyden a pro sebe asi ne, moc jich neni. A navic mam udelane ctyri postavy, coz me uz stalo celkem dost a navic chci ten Puzzle Strike, coz je velmi podobny princip a ten ti klidne ukazu, to si beru urcite. A k tomu si ted budu brat i ten novy Flying Frog, protoze mam jejich hry moc rad a to uz by bylo prilis.

5.2.2011 00:31:09

// Tisk //
V příštím týdnu jdu pro sebe a uživatele .opčík tisknout všech deset balíčků Yomi. Pokud by měl někdo další zájem, stačí napsat do pošty.

Celková cena tisku je zhruba 414,- (100g), pokud by chtěl někdo vyšší gramáž (300g), budu konkrétní cenu zjišťovat v pondělí. Původně jsem chtěl tisknout karty z jiného zdroje, nicméně si nejsem jistý, zda se jedná o aktuální verze karet. Pro větší pohodlnost budu kupovat P'n'P verzi.

Ideální pro ty, co mají možnost obalit a podložit jinými kartami (63 mm x 88 mm). Nicméně při návštěvě TH v Praze jsem viděl, že k poklidnému hraní postačí i vyšší gramáž a pouze obalit.

11.2.2011 20:30:35

// Print'n'Play //
Takže mám konečně vše vytištěné - pokud by měl někdo zájem, mám ještě pár kopií navíc, jak na normálním papíře tak třístovkovém. Cena za 70 stránek 420,- (respektive o pár kaček více při vyšší gramáži). Zájemci do pošty.

7.3.2011 11:21:15

Obaly
existují obyly na formát karet co jsou v Yomi? Připadnou mi formátově docela nestandartní.
Zatím nemám ještě vystřiženou PnP verzi.

27.3.2011 12:17:49

Lumirius
Teď jsem měřil kartu a má 8,9 x 6,4 cm, takže to vypadá že FFG ani mayday nepasují, ale možná jsem nějaký typ obalů přehlédl :)

27.3.2011 12:25:44 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Lumirius
ja mam tu print and play verzi v klasickych barevnych obalech od FFG.

27.3.2011 13:03:51

RBX
nemám to ještě vystříhané, ale ony ty karty vypadají poněkud širší. Ještě že jsme si to nechal udělat na ten 300g papír.

28.3.2011 06:16:48

Print'n'Play verze stačí klasické UltraPro nebo DragonShieldy, popřípade od FFG, sám to tak mám. Mají úplně normální rozměr.

28.3.2011 12:40:02

Beholder
Jestli je to jak píšeš, tak mi to vychází přesně na magicovej formát.

28.3.2011 12:48:50

tak jo
Jestli je to takhle, dneska budu stříhat a narvu to do obalů, co se šválaj doma v šuplíku.

28.3.2011 12:54:31

to Beholder
Pokud je to Magicovský formát, tak by na to měly sedět šedé FFG obaly pro standardní CCG formáty.

28.3.2011 16:40:05

Kadaver
je to možné, záleží na tom jak moc přesné jsou ty údaje na obalu, protože tam stojí 6,35 x 8,8 cm, což je o něco menší než karta

28.3.2011 17:45:13

to Beholder
FFG obaly jsou o neco vyssi, takze 8.9 v pohode a ten pulmilimetr na sirku to imho zvladne taky

28.3.2011 18:00:44

Vybíráme z Bazaru

Bot Factory CZ
Bot Factory CZ
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas