Yomi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Sirlin Games
Autoři: David Sirlin
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

rbx
rbx - avatar

Chysta se na to nekdo?

Me se ty karty strasne moc libi, takze z hlediska vzhledu je to must-have, ale ve vysledku se bojim, ze je to vzdycky vlastne bitka dvou postav. Nevim, jestli jde treba udelat bitka tymu a jelikoz nejsem v karetkach zrovna dvakrat kovany, tak cekam, ze nejaky zkuseny karbanik vyzdvihne klady a poukaze na zapory, abych vedel, zda do toho jit ci ne :-)
10.1.2011 13:25:01

rbx
Me to taky zaujalo, podle me jestli mas jednotlive postavy dosti ruznorode, tak te to ve dvou muze byvit docela dlouho;)

10.1.2011 14:08:50

rbx

aneken
nojo, jako to baleni vsech deseti packu a dvou podlozek je fakt hezke, ale 100 dolaru? Libi se mi to print and play za 16 babek, jenze to pak dam vic za vytisteni :-) Asi zkusim dve postavy a uvidim.

EDIT: tak jsem to koupil cele jako print and play.

10.1.2011 14:46:36 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
ja jsem to nadhodil protoze Tom Vassel v Dicetoweru delal recenzi na serii Sirlin Games. Tohle vypada jako zajimava variace na kamen nuzky papir s moc peknou grafikou. A navic ten luxusni pack :). Kdyztak to vem sebou na Zatrocon. :)

jinak pro ty kdo nevideli:
http://www.youtube.com/watch?v=0AlAQnz0wJw

10.1.2011 16:13:44

rbx
No jestli to stihnes vytisknout, tak to vem s sebou, prubnem;)

10.1.2011 16:21:41

rbx

aneken
no, chtel jsem to, ale chybi tomu ruby, takze nevim, jestli to stihnu. KDyztak mi rekni, ktera z tech postav te zaujala, ja si vytisknu Pandu, ale vsech 10 tisknout do stredy nestihnu.

10.1.2011 16:42:38

rbx
Malou ninju Hiruki! Diky moc!;)

10.1.2011 16:45:10

rbx

aneken
ty myslis Setsuki, ne? Hiruki nejak nemuzu najit...

10.1.2011 16:55:30

rbx
Ona se totiz jmenuje Setsuki Hiruki

http://www.sirlingames.com/pages/fs

10.1.2011 17:02:05

rbx
Jj, to je ona, jak to pise Falco;)

10.1.2011 17:14:50

rbx

...
setsuki, hiruki, kamikadze, sepukki... delate mi v tom bordel :-)

10.1.2011 17:19:58

rbx

pripraveno
takze vytisteno, nastrihano, pripraveno na Zatrocon. Mam hotovy 4 postavy, coz je myslim dostatecny vzorek na vyzkouseni: Setsuki, Rook, Lum a DeGrey. Kazdy ma jine vlastnosti a tudiz jiny zpusob boje, takze jsem zvedav.

12.1.2011 14:20:28

proběhlo testování na ZC?
Tak co zkoušeli jste to? Já jsem právě dokoukal na videorecenzi od Jeremyho Salinase a nevzpomínám si, že bych ho slyšel někdy tak dlouho a nadšeně o nějaké hře mluvit. Mám pocit že i Tom Vasel Yomi dost vychvaloval. Začíná mě to lákat. Jediné co mi na Yomi zatím hodně vadí, jsou ty klasické karetní symboly (J, Q, piky, srdce...), které, předpokládám nejsou pro hru významné, ale lze si s těmi kartami zahrát třeba poker, je to tak nebo se mýlím? :)

22.1.2011 10:39:28

rbx

Beholder
hral jsem to nekolikrat na netu, protoze na ZC se na to nedostalo. Jinak Tom Vasel tomu dal 10/10. Ty symboly tam potreba jsou, protoze retezova komba jsou vlastne postupky, esa maji zvlastni funkce a jsou nejsilnejsimi kartami ve hre, dale na konci tahu muzes delat power-up, coz znamena odhozeni dvou stejnych karet a brani si esa misto nich. Takze se symbolama se pocita. Me se to libi, i kdyz to uplbe neovladam, resp s tema kombama si uplne nevim rady a pritom ta jsou klicova. Kombit sice umim, ale treba to postupkovr kombo nevim jak se pocita.

22.1.2011 18:21:45

rbx
mě docela překvapila pravidla, která jsem si před chvílí prohlížel. Mají jen jednu stranu a zbytek (6 stran) jsou FAQ a na poslední osmé stránce jsou popisky hrdinů :).

Tak to jsem netušil s těmi symboly. Začíná mě to lákat čím dál více. Ale 100 doláčů za karty je celkem mazec. Líbí se mi totiž ta deluxe verze se všemi postavami.

otázka na místní e-shopery: Bude to vůbec u nás k sehnání (spolu s Puzzle Strikem) ?

22.1.2011 18:27:32

rbx

Beholder
k dostani to bude, az to bude k dostani. Asi se to libi, protoze je vyprodano.

22.1.2011 19:42:06

rbx
i Puzzle Strike? :)

22.1.2011 19:55:43

fuj
ta grafika pokemonová mě odradila, bych u toho musel zvracet..:(

23.1.2011 09:26:58

yomi
Hou hou, tak to hle vypadá báječně. Pořádná bojovka pro dva ala Street Fighter nebo Tekken mi chybí. Jdu do print-and-play verze za 15 babek. Jen se mi trochu nelíbí ta poznámka-->

Note: even though physical (non-digital) version of Yomi is not yet released, this print-and-play version is the final version (NOT beta).

Tušíte někdo co to v důsledku znamená? Chybí něco v PaP verzi?

23.1.2011 10:55:19

print & play verze
obsahuje tato verze i zadní strany karet?

23.1.2011 11:02:03

zakoupeno
PaP verze za 14.99$ obsahuje:

- 10 pdf s kartami postav (každá postava 55 karet, zadni strana neni)
- 1 pdf rulebook + FAQ v22.1
- 1 pdf se 4 přehledovými kartami

23.1.2011 13:07:07

print & play verze
hmm, tak na to jsem moc velký detailista, abych měl karty vytištěné a vložené do obalu. Tj. koupenou karetku z prox :). Navíc nemám ani žádné staré karty např. MTG abych vytištěné karty v obalu zpevnil. Kdyby tam byly i zadní strany, tak bych možná uvažoval o vytištění a zalaminování alespoň dvou balíčků.

23.1.2011 13:16:10

rbx

Beholder a Odulin
print and play verzi mam a uz bych do toho nikdy nesel. Mam vyrobeny 4 postavy a podle mne to vyslo draz, nez ostre verze, kde jedna postava stoji 25 dolaru. Nejsou tam ruby a kdyz jsem se to pokousel dat cele do PDFka a udelat i ruby, tak jsem toho za par hodin nechal. Kazda strana toho origos pdfka je trosku jinak posunuta, takze jsem to vzdal vse se musi delat rucne. A delat toto u vsech 10 postav, to bych se fakt picnul. Nakonec jsem to vytiskl na 300gr papir a dal do barevnych FFG obalu. Jenze tam je 55 karet, takze jsou potreba dva balicky. Spolu s tou praci a vsim okolo... dalsi postavy neplanuju.

23.1.2011 14:17:45

rbx
No tak jedna postava - 55 karet v krabičce za $25 mi přijde taky jako šílenost. Stejně jako všechny postavy - deluxe verze za $100. Chápu, že Sirlin bude asi nějaké menší vydavatelství, tak si nemůže dovolit nízké ceny jako jiní velikáni. Karty budou asi kvalitní, obrázky jsou nádherné a mechanismy budou asi vyladěné a hlavně hodně zábavné (četl jsem že vývoj trval 6 let). Ale přece jen je to spousta peněz za kartičky.

23.1.2011 14:23:43

rbx

Beholder
jo, ani jedna z jejich her neni zrovna levna zalezitost. Navic s jednou postavou toho moc nenahrajes. Jako prima je to, ze co postava, to unikatni zpusob boje. Treba Rook, coz je ten kamenny obr, nema zadna komba, ale zase ma silne jednotlive udery. Pak je tam borec, ktery dokaze zastavit cas a musi to pouzivat, protoze jeho utoky nejsou zrovna z nejrychlejsich.

23.1.2011 14:38:44

PaP
No za sebe to nevidím tak černě. V práci barevně vytisknu nejspíš na fotopapír a i to v práci zalaminuju. Ruby řešit asi nebudu, protože to překousnu bez nich:) Pak možná ještě dám barevné obaly. Je mi jasný, že kvalita bude oproti prodávané verzi směšná, ale hra fungovat bude dobře a o to mi jde.

23.1.2011 14:45:11

Vybíráme z Bazaru

Steampunk Rally Fusion
Steampunk Rally Fusion
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas