nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Warhammer Underworlds: Nightvault

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: undefined
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: David Sanders
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Překlad Nightvault Core boxu je hotový, Textová verze je zatím ke stažení u první sezóny, Shadespire, nahrál jsem ji i sem a čeká na schválení. Stejně tak karty frakce Vymítačů (Stormsire’s Cursebreakers) a karty frakce Vřesové královny (Thorns of the Briar Queen) již v grafice. Na neutrálních kartách v grafice se pracuje.
Taky jsem se pomalu pustil do překladu frakce Zarbag’s Gitz.

7.3.2019 22:02:56

WU

Odklon od překladu Shadespiru - v čem, smím-li se zeptat? Snažil jsem se ho naopak držet zuby nehty. A nikdo zatím žádné připomínky nepsal, až mi to přišlo podezřelé.
Jasně, překlad vlastních jmen bude vždycky kontroverzní. Tam jsem si toho vědom. Ale když mi to přišlo zábavné a nemělo to žádný význam pro hru samotnou, tak jsem do toho šel. Ostatně i v Shadespire jste jména překládali (Stínověž a pod), proto jsem se toho tolik nebál.
Mollog - Měkkejš, tam sem našel, že v angličtině je podobný slovo "mollusc" - měkkýši a když sem viděl jak je na jednu stranu obrostlej houbama (houba - měkká), na druhou stranu obrovskej nejdrsnější boss, přišlo mi prostě vtipný že to bude Měkkejš. :)
Prostě hrát se skvígem Kostidrtěm je větší zábava než hrát se squigem Bonecutterem (nebo jak se vlastně jmenuje v originále).

11.11.2019 08:22:51

WU

Jak jsem psal, nevadí tolik, nemám je v barvě.
Mám 10 frakcí a na Thundrika jsem zvědavej, protože ty rotačáky jsem zpočátku odsuzoval jako sci-fi ve fantasy světě. Z Nightvault jsem ještě pořídil ty Sylvanet a Molloga mám. Jsou to asi jedině warbandy, které mě zaujaly. Jasně, goblini taky ale nejsem si jistý sám sebou, že bych je uhrál. No a ke kostlivcům jsem si vytvořil averzi. :-)
Taky teď dělám překlad a toho času není fakt moc, člověk chce nebo musí dělat i jiné věci. Za překlad Nightvault jsem rád, byť jse se trošku odklonil od Shadespire stylu výkladu a pár věcí jsem nepřekousnul, tak jsem si to opravil ve Fotošopu, viz. Mollog. Ale celkově je to veledílo. Vím o čem mluví, protože jsem dělal Shadespire se skoro 600 kartami.
Klobouk dolů.

11.11.2019 06:37:25

@ManlyGuy

Měl jsi napsat. Nahrál bych ty Kšeftaře k sobě na ftp rovnou. Nenapadlo mě, že to bude trvat tak dlouho a ještě k tomu blbě.
A hrát samozřejmě jedině s barvou ;) Jen škoda, že mi to tak dlouho trvá. Bohužel se díky tomu spousta skvělých her ještě ani nedostala na stůl. Ale z WU už mám namalovaných 5 frakcí, takže nejen že můžeme bitkařit ve čtyřech, ale je dokonce i na výběr. Momentálně asi nejoblíbenější hra.

10.11.2019 08:04:54

KARTY PROFITEERU

díky, tak už se nebudu muset zdržovat tolik s překladem při hraní. Super

8.11.2019 06:26:10

ZH

Poslední dobou to admini hrubě nedávají a je to znát. Bohužel na to doplácí právě ta tvořivější část komunity.
Za Thundrika díky, čekal jsem na ně jako na smilování. Dokoupil jsem warbandu a toužím ji brzo zkusit. Napřed ale přijde barva. :-)

8.11.2019 03:22:03

to lukyn2810

nojo, teď koukám že to bylo schváleno teprve před dvěma dny. Tak aktualizace snad bude rychlejší...
A víš co:
http://wh.gerlant.cz/WHUW-NV-Thundriks Profiteers-karty bojovniku.pdf
http://wh.gerlant.cz/WHUW-NV-Thundriks Profiteers-karty frakce.pdf
http://wh.gerlant.cz/WHUW-NV-Thundriks Profiteers-karty neutralni.pdf

:-)

7.11.2019 23:44:19

KARTY PROFITEERU

jj super, to víš ono totiž se skoro měsíc čekalo na schválení :D

7.11.2019 21:03:05

KARTY PROFITEERU - OPRAVENO

Ahoj, ups, je to tak. Už jsem soubory aktualizoval, takže za chvíli by to mělo být ok. Jsi první kdo si toho po měsíci všimnul ... Omlouvám se.

Jinak:
BEASTGRAVE CS - karty přeloženy, začnu pracovat na grafice.
- Pravidla překládám rovnou do grafiky, hotovo tak 10%.
- Nechce to sem na Zatrolenky někdo přidat jako novou hru?

BEASTGRAVE Grymwatch - začínám pracovat na překladu karet

7.11.2019 19:28:43

KARTY PROFITEERU

Ahojte, stáhl jsem karty profiteeru a obsah karet je k warbandě Eyes of the nine. Asi došlo k nějaké chybičce a chtělo by to asi opravit. Děkuji

7.11.2019 11:28:41

Překlad

Klobouk dolů, dělat vše v jednom člověk a v mezičase ještě dělat další překlady, smekám a tiše závidím ten čas.
Shadespire byl hukot, ale tohle musel bejt hurikán! Díky moc.

20.10.2019 23:07:36

Na schválení čeká už i Nespoutaná síla

Power Unbound (Nespoutaná síla)
Překlad: 100%, Grafika: 100%

Tím by měl být doufám překlad druhé sezóny WU: Nightvault hotov. Ufff.

A co dál?
Začal jsem i na překladu Coresetu Beastgrave (mám rozdělané bojovníky) a taky jsem se rozhod, že přeložím komplet pravidla co jsou u Beastgrave (už jsem taky trošku začal). Dají se použít zpětně pro všechny sezóny. Ať tu je alespoň jeden kompletní rulebook v češtině.

19.10.2019 23:29:49

Překlad

Taky ti chci moc poděkovat. Ani jsem nečekal, že někdo udělá celou druhou sezónu takto parádně. Fakt super práce.

18.10.2019 11:22:29

PŘEKLAD

Super, díky za překlady.
Už aby byly Profiteeří schválení.
Dobrá práce.

15.10.2019 13:00:50

:-)

ÓÓÓ neskonalé díky ti :-)

9.10.2019 00:12:19

Překlad

Thundrik's Profiteers (Hromrikovi kšeftaři)
Překlad: 100%, Grafika: 100%, Nahráno, čeká na schválení

Power Unbound (Nespoutaná síla)
Překlad: 100%, Grafika: 0%

8.10.2019 23:23:32

Dreadfane

Dreadfane je takový podivný pokus o set pro nováčky který je zjednodušený a využívá komponenty z Underworldu. Každopádně není ani určený pro náš trh... I když sbírám úplně vše co k Underworldu vyšlo tohle asi oželím...

4.10.2019 10:55:56

A ten dreadfane

Je co ? To je jako starter nebo samostatná hra ? A ty warbandy se daji použit?

4.10.2019 10:13:04

Karta

Zítra dopoledne ji naskenuju.

3.10.2019 23:58:07

VELKÁ PROSBA

Prosím, kdo má THUNDRIK’S PROFITEERS, můžete v dobré kvalitě naskenovat kartu

Black-powder Sphere

? Na ofiko stránkách tato karta chybí. Díky

3.10.2019 23:27:57

Beastgrave

No my nedávno pořídili core set Nightvault a hra je super. Co jsem koukala na rasy tak ty z Beastgrave vypadají asi líp. Ale těžko soudit :) moc díky musí to dát práce ty překlady...

3.10.2019 14:21:16

Beastgrave

skvělý :)

Upraveno autorem (porovnej)

3.10.2019 13:59:52

Beastgrave

Zatím mám v plánu pokračovat. Ale mohli by trošku zpomalit, kdo to má stíhat.
Momentálně dávám do grafiky Hromrikovy kšeftaře a mám rozdělaný překlad Nespoutané síly. Tím by měl být hotový Nightvault.
Pak přijde na řadu Beastgrave.

Upraveno autorem (porovnej)

3.10.2019 12:39:18

Třetí sezóna

Budete někdo překládat třetí sezónu?

2.10.2019 21:45:51

Beastgrave

Třetí sezóna bude spíš takový restart než jen pokračování. Hodně zajímavých změn, přidání keywords a i celkem bolavá ale pochopitelná redukce karet. Každopádně to vypadá na velmi zajímavé pokračování a tady se bude překlad pravidel vážně hodit. A oznámené warbandy vypadají parádně :)

K Warcry - vypadá to zajímavě ale jelikož to bude další hra kde bude jen a jen přibývat tuna obsahu. Živit obě hry asi nehodlám. Zůstanu radši u Underworlds který se zdá být víc taktičtější (nejen můj názor)..

17.9.2019 18:28:22

Warcry i Underworld

Skvělá práce, obě hry si překlady zaslouží, alespoň přitáhnou více hráčů:)

12.9.2019 21:37:15