Warhammer Quest: Dobrodružná karetní hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 132x (Seznam vlastníků)

Warhammer Quest: Dobrodružná karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Brady Sadler
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak co podělí se někdo o kvality této hry? Jestli se vyplatí čekat na českou verzy
28.11.2015 16:45:01

BGG
Pána Prstenů neznám, tak nemůžu srovnávat, a možná že to je i plus pro to, že mě tahle hra tak potěšila.
Btw Na board game geek se dají najít nové scénáře, a myslím, že budou přibývat. Třeba k Minotauřímu labyrintu je i nová Nemesis. Nicméně bez nových nepřátel postavených přímo na danej scénář se to za pár desítek her může opravdu ohrát. Podíl náhody je velký, ale v tom je to kouzlo. Situace se může zdát ztracená, ale je tu šance hodit vícero kritických úspěchů a dostat se z toho ;o)
Každopádně koupě nelituju a zvažuju že jí koupím v češtině ;o)

22.7.2016 10:31:40

Dojmy
moje dojmy jsou podobné jako má Lumirius po dohrání 3 scénářů v kampani. Hra je to dobrá, ale chce to rozšíření

22.7.2016 14:10:25

buduce dojmy
No ja som dnes kúpil českú verziu a teším sa ako malý chlapec na ňu. Tak dúfam, že neoľutujem. Mal som aj Pána prsteňov, ale nebaví ma deckbuildng tak som ju predal. A toto mi prišla ako správna voľba na kartovú hru.

22.7.2016 14:19:19

vittekS
No som zvedavý - popíš mi, že aké rozšírenie to chce? Čo si pod tým pojmom predstavuješ, lebo zrejme nerozumiem. Podľa mňa to je plnohodnotná hra a žiadne rozšírenie nepotrebuje. Samozrejme, ak bude ďalšia kampaň, ideálne s nejakými unikátnymi mechanikami priamo pre ňu, tak to bude len bonus. Ale fakt nechápem, že v čom tá hra potrebuje rozšírenie, čo jej chýba.

23.7.2016 14:05:17

vs. LCG
Jedna vec - toto je adventure card game - nemôžete od nej očakávať hĺbku LCG hier, do ktorých musíte natlačiť 200€, aby ste ich mohli poriadne hrať.
Myslím si, že táto hra týmto porovnávaním neustále trpí. Ľudia čakajú, že to bude mať rovnakú hĺbku a prepracovanosť ako Pán Prsteňov - jednoducho nebude. Hĺbka Pána Prsteňov je daná práve tým deckbuildingom, že vždy staviate iný balíček.

Tu tiež vždy robíte veci inak - ale robíte stále dookola 4 veci: bojujete, odpočívate, pomáhate, preskúmavate.

Táto hra je ako napr. Descent, či Star Wars: IA - aj tam môžete povedať, že robíte dookola to isté, pretože sa pohnete, vystrelíte, preskúmate a zase a zase a zase. Jednoducho nie je to to isté. Prechádzate inými lokáciami, stretávate iných nepriateľov, veci musíte robiť inak. Raz musíte veľa preskúmavať, raz veľa bojovať, raz musíte utekať ... skrátka je to iné. Ale zároveň to iné nie je - pretože stále robíte len 4 akcie.

Preto je dôležité to prestať porovnávať s LCG hrami - je to iná hra, iný zážitok a hlavne INÉ peniaze - táto hra stojí 30€ a je to celá hra.
Omnoho zaujímavejšie by ju bolo porovnávať s tými ACGhrami (žiaľ ja som iné ACG nehral) - alebo potom porovnávať žáner ACG s LCG. Ale nie jednu ACG hru s inou LCG hrou. To je ako dať komédii menšie hodnotenie len preto, že tam nie sú prvky horroru.

23.7.2016 14:14:24

Ludomyl
Měl jsem namysli další kampaně, ta jedna se po chvíli ohraje. To že vyšli dvě nový postavy je plus.

23.7.2016 18:00:23

vitekS
Hej, tak s tým naprosto súhlasím... to som čakal, že ich bude vychádzať viac. Čakal som niečo ako Pathfinder, že urobia nejaký podobný niekoľko členný cyklus, ale zatiaľ je ticho :(

23.7.2016 18:33:08

nové scénáře
V sekci ke stažení už je pět (brzy bude šest) nových fanouškovských scénářů, takže to kdyžtak na čas zabrání v ohrání :-)

23.7.2016 19:33:09 | Upraveno autorem (porovnej)

dojmy
Po zahrání musím říct, že hra absolutně nepotřebuje rozšíření. Trpaslík dovede 4 věci a to stačí. Proč by měl k mlácení umět ještě zpívat nebo tancovat? Hru by to zbytečně komplikovalo. LCG her je dost a ne každá karetní hra musí být deckbuilding.

24.7.2016 20:02:53

Pěkná hra NE-LCG a NE-deckbuilding
Jak píše Celyl, LCG jsou drahé a ne každý má čas na deckbuilding.

24.7.2016 22:53:52

wh vs lotr
ma to smysl kupovat, kdyz me pan prstenu strasne nebavil? (hlavne deckbuilding, ale i mechaniky ty hry me moc neoslovily).

27.7.2016 19:28:30

WH vs Lotr
No ja som bol na tom podobne mal som LOTR a nebavil má deck building. Teraz som kúpil WH a neľutujem. Bože sú podobné ako v LOTR ale nie si odkázaný na svoj balíček ako si.hp vyskladal ale na kocky. Je to ako descent ale nemáš hraciu dosku a figúrky.

27.7.2016 19:46:06

diky to zni skvele. mate nejakej tip na obaly, do kterych to pekne sedi?

27.7.2016 19:59:12

Element_Lead
Vše od FFG sedí nejlépe do FFG obalů. Jmenovitě 3x zelené (standard american board game) a 2x žluté (mini american board game).

27.7.2016 21:01:26

re: endymion
Díky za celou komunitu, výborná práce.

27.7.2016 21:10:57

Dojem
Hra je to v skutku povedená pro lidi co radi prolezaji podzemi a likvidují potvory jak na bezicim pasu k tomu prostredi warhhamer proste parada.

28.7.2016 10:36:45

Pivo, dřevo, železo a hromady goblinů
Parádní hra, konečně koop kde se musí pořádně spolupracovat, nepřítele rychle a jednoduše zatluct do země. Hra má celkem dobrý spád a nedá moc oddychnout. Být kněz-léčitel ocení celá družina.

29.7.2016 10:14:55

preklad kariet
ahoj,

musím povedať a už som to písal, že hra je úžasná a skvelá. Čo musím, ale zmieniť je preklad kariet. Ten je v niektorých prípadoch hrozný. Slovosled je špatný, v niektorých prípadoch je vidno, že v produkcii sa použilo známe ctrl+copy+paste na karty, kde to potom znie ako keď rozpráva angličan po slovensky. Proste pri výrobe asi zaúradoval tlačiarenský škriatok :)

29.7.2016 12:50:46

našel jsem 2 karty, kde
slovosled není libozvučný. Jinak nemám problém.

29.7.2016 15:06:12

chyby v překladu
Na CZ kartách pár chyb je, založím na to samostatné téma.

Hra co se týče mechanismů je naprosto skvělá. Ideální karetka pro dva, které baví fantasy a prolézání dungeonů. Jednotlivé scénáře mají příběh a hra pěkně odsýpá. Pravidla jsou krátká, ale teda ten překlad je hodně krkolomný, některé věci jsem v českém návodu nepochopil a musel jsem nakoukat nějaké gameplay videa, abych to pobral (a přitom je to jednoduché). Hlavně šlo o aktivaci nestvůr a střetnutí s nimi.

29.7.2016 19:43:58

dojem
Zkoušel jsem kampaň sólo pouze za 2 hrdiny a je to overkill. Ten rozdíl mezi 4 hrdiny ve hře a pouze dvěma je znát. Často už ve druhém kole vím, že je to nedohratelné. Obzvlášť scénář pronásledování jsem si počítal - kolik útoků můžu mít za 2 kola plus musím za 2 kola dát v průměru 8 žetonů postupu a nějak mi to nevychází.
Tak budu rád, pokud někdo napíšete, jestli to někdo vyhrál? Možná hraju něco blbě.

31.7.2016 12:03:25

Perfektná hra !
Odohral som zoznamovaciu hru a niekoľko scenárov. Aj som prehral aj vyhral zhruba tak 50 na 50. Ta hra je celkom ťažšia, ale nič čo by sa nedalo zvládnuť. Výborné mechaniky a zapadajú do seba super. Boj je výborné riešený a kocky nie sú tak spravené aby vás hneď pozabíjali. Jednoducho povedané páči sa mi po všetkých stránkach až na jednu - preklad. čakal som na cz verziu ale neviem, či to bolo nevyhnutné (minimálne som sa z pravidiel rýchlejšie hru naučil takže možno aj dobre). Len ma mrzia tie chyby, ktoré sú vypísané nižšie. Myslím, že toho textu v tejto hre nie je až tak strašne veľa aby to Blackfire nezvládol oveľa lepšie (navyše po predchádzajúcich skúsenostiach akými sú Arkham Horror a pod. - žiadne ponaučenie ? ...). Mám rád BF, ale tento preklad ma zamrzel. Dúfam, že si nato dajú do budúcnosti väčší pozor...
Hru určite odporúčam ! :) A vám čo ju už hrávate veľa zdaru :)

2.8.2016 11:29:16 | Upraveno autorem (porovnej)

celyl
Tak ono toto nie je úplne hra pre jedného. Aj keď ovládaš dvoch hrdinov, tak mi to príde o dosť ťažšie ako keď hráte dvaja, každý za jedného hrdinu - v dvoch sa dá lepšie dohodnúť a i sledovať možnosti. Na jedného hráča mi to príde dosť veľa (aj keď sú ľudia, čo to v pohode zvládnu).

Inak si nemyslím, že je hra v dvoch hrdinoch nehrateľná (ale znovu pripomínam, že radšej aj s dvomi hráčmi). Hrali sme asi 6 rôznych scenárov v dvojici dokopy a asi len 2 sme prehrali.

Nezabúdaš náhodou, že je možné každého hrdinu aktivovať dvakrát, keď hráš len s dvomi hrdinami? Nezabúdaš na to, že keď prejdeš lokáciu, tak nepriatelia, čo sú v tieni, tak sú odhodení na odhadzovací balík (s tým sa dá dobre pracovať, ak na to máš vhodné karty/hrdinov).

2.8.2016 12:35:24

quest Pronásledování vs. 2 hrdinové
ludomyl: jo vím, ve 2 hrdinech jsou 4 aktivace + nepřátelé ve stínech jdou při cestování pryč...

Zkoušel jsem včera znovu za 2 hrdiny. Za kněze a trpaslíka. Trochu víc jsem nad tím přemýšlel, nic platno.
První problém je, že máš přímo dáno, kdy můžeš cestovat, takže zrovna nějak moc kalkulovat s nepřáteli ve stínech nejde. Navíc jsem jich dostal dost s klíčovým slovem "vpřed".
Snak Kraggle každé kolo aktivuje alarm, což je defakto jeden nepřítel navíc každé kolo a to ještě navíc schopnosti lokace úrovně II, které často další přidávají do hry.
První dvě kola to ještě jde kontrolovat, ale ve 4 kole už je ve hře třeba 8 nepřátel a to už je konec.
To co je zničující jsou jakékoliv postihy, kdy musíš vyčerpat akci. Ve dvou hrdinech je to hodně znát.

4.8.2016 11:43:18

celyl
tak podla mňa je lepšia kombinácia mať jedného hrdinu na boj z blízka a jedného na diaľku. Ty si si zrovna vybral dvoch, ktorý nemajú útok na diaľku. To je potom trošku zložitejšia spolupráca týchto dvoch hrdinov. Nie nehrateľná, ale myslím si že komplikovanejšia. Ale to je len môj názor.

4.8.2016 12:25:17

Vybíráme z Bazaru

Unsettled KS ALL IN + obaly
Unsettled KS ALL IN + obaly
Akt. cena: 4500 Kč
Končí za: 6 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas