Warhammer Quest: Dobrodružná karetní hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 132x (Seznam vlastníků)

Warhammer Quest: Dobrodružná karetní hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Adam Sadler
Brady Sadler
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak co podělí se někdo o kvality této hry? Jestli se vyplatí čekat na českou verzy
28.11.2015 16:45:01

česká verze
Je to oficiálne, že bude česká verzia? Asi mi to uniklo. Ak hej, tak kedy by asi mala byť? P.s. Sorry za ot

28.11.2015 17:46:51

čeština
BF to oficiálně oznámí v Deskofobii až budou říkat překlady na příští rok.

28.11.2015 19:48:49

první požitky
Tak od čtvrtka jsem nahrál něco málo kolem 10 her a musím říct hra je to výborná, ale zároveň i těžká a každou chybu co člověk udělá tak jí vrátí zpět dvakrát :D

7.12.2015 14:06:36

porovnanie z PP (LotR)?
ahoj, ako je to napr v porovnaní z PP LCG? obtiažnosť samotnej hry (questov), pripadne interakcia medzi hráčmi? ma hra potenciál vychádzať aj ďalej v podobe nejakých rozšírení? sú questy nejako prepojené do uceleného príbehu?

28.1.2016 15:06:38

Nikdo tuhle hru nemá?
Celkem by mě zajímalo jaká tahle hra je, ale diskuze žádná.
Komponentů v krabici není zrovna moc, ale cena je na poměry FFG spíš nížší.
Jak dobrá je tahle hra jako solitér?
Není u ní problém s opakovaných hraním?
Dá se to nějak srovnat třeba s Pathfinder Adventure Card Game: Wrath of the Righteous - Base Set nebo Pán prstenů: Karetní hra?
Snad někdo odpoví, děkuji.

22.5.2016 22:49:58

Porovnanie
Dosť veľa som o mojich dojmoch napísal na konkurenčnom webe... ale tak môžem to zhrnúť aj tu.
Hra sa nedá porovnávať s PP LCG, pretože je to úplne iný tip hry. PP LCG je deck constructing, čo znamená, že sa kladie veľký dôraz na balík, ktorý si postavíš pred hrou a ak jeden scenár ideš opakovane znovu, tak máš predstavu, že čo ťa čaká.

WQ ACG je naopak adventúra - to znamená, že sa kladie dôraz na aktuálne rozhodovanie sa počas hry a keď prechádzaš ten istý scenár opakovane, tak síce základná pointa je rovnaká (napr. zajať či poraziť nejakého bossa), ale vo väčšine prípadov sa odohráva na iných lokáciách a s inými potvorami.

Pri WQ ACG je silný dôraz na levelovanie postáv počas kampane. Nepriatelia sú stále silnejší (nie je to náhodné ako v PP LCG, kde jeden scenár je neprekonateľný a druhý zase prejde človek s prstom v nose). Je silný dôraz na to, že výsledok jedného scenára má dopad na scenár druhý. A je silný prvok kooperácie. Tento prvok je veľmi dobre prepracovaný, pretože každá postava je úplne iná.

Z tohto dôvodu je solitér možné hrať len tak, že hráč hrá za dve postavy
(ale za dve postavy je to kvalitne hrateľné, nie ako napr. v Descente, kde je ideál mať aspoň postavy 3).

V porovnaní s Pathfinderom mi to príde omnoho viac tématické - hra neskĺzne len do neustáleho otáčania kariet a hľadania nejakej karty. Z tohto pohľadu tu nie sú skryté informácie. Hráč vie, v ktorom kole sa čo stane a vie, že keď prejde 3 náhodné lokácie, tak nasleduje finálna, ktorú buď musí prejsť, alebo v nej zabiť bossa...

Scenáre nie sú až tak rozdielne ako v PP LCG, ale rozdielne sú, plus výhoda je, že sa počas kampane odvíja jeden príbeh.

Toľko v skratke.

22.5.2016 23:24:43

...
Děkuji moc, dojmy na fóru jsem četl.

Bylo by možné třeba zkusit srovnat čistě zábavnost a trvanlivost těch her? Když dáme stranou odlišné herní principy. Popřípadě fakt, že každému to sedne jinak. Může to být klidně osobní názor.

Právě hraju pána prstenů a ten zrovna moc muziky v core setu nenabízí(kdybych se na to díval cena zmíněných her/výkon). Mám i celý první cyklus a že bych měl vyloženě dobrý pocit z deckbuildingu... ani moc ne, pořád mám pocit že to chce další cykly. Jistě, je tam x kombinací a dá se tam už něco vymyslet podle daného scénáře, ale ta hra je prostě dělaná na rozšířeních a hráčských karet v adventures moc nepřibývá(zato investice roste rychle až moc). Je to o tom co přijde za karty plus samozřejmě co si člověk poskládal. Při hře jako takové tam už "moc" voleb není.

Pathfindera a WQ jsem nehrál, ale zajímám se o ně.

23.5.2016 00:39:37

Porovnanie
Tak ja si myslím, že za tých 35€ čo to stojí to ponúka muziky dostatočne.
Treba povedať, že WQ ACG je kompletná hra. Človek nepotrebuje k nej dokupovať nič iného. Je to plnohodnotný zážitok.

V krabici je 1 kampaň, ktorá obsahuje 5 scenárov. V závislosti od toho, ako rýchlo rozmýšľate a ako sa vám darí, tak jeden scenár trvá zhruba 45-90 minút.

Plus je tam ešte jeden špeciálny scenár, ktorý je také "voľné dobrodružstvo" a v ktorom si priamo počas hrania prejdete levelovaním a prejdete od príšer a lokácií levelu I až po level III. Tento sme hrali 90-120 minút a tento je vždy v určitom zmysle iný.

Mne sa hlavne páčia 2 veci:
1. nutná spolupráca - skrátka bez spolupráce to nedáte a teraz nemyslím takú tú spoluprácu, že vy ako hráči sa dohodnete, že čo kto urobí, ale priamo hrdinovia na stole musia robiť akcie tak, aby ich čo najlepšie nakombinovali.

2. rozdielnosť hrdinov - a to nie len tak, že jeden má útok na blízko a druhý na diaľku, ale tak, že síce každý hrdina má 4 rovnaké akcie: útok, pomoc, odpočinok, prieskum - ale inak má každý hrdina úplne iné tieto akcie. Čiže ak robí prieskum jeden a druhý, nie je to to isté.

23.5.2016 08:14:40

ludo
díky za dojmy Ludo, pěkně jsi to popsal, taky jsem se o hru zajímal a možná se k ní ještě vrátím jak vyjde v CZ.

Jinak pokud někoho zajímá i pathfinder, tak doporučuju zkusit si appku co je na android k dispozici v základu zdarma.. je to v podstatě plnohodnotný základní set s pár omezeními.. ale po odehrání prvních scénářů asi budeš vědět do čeho jdeš :)

23.5.2016 12:03:09

kostky
Původně jsem měl obavy, že by to mohlo být PP LCG trochu podobné, ale herní zážitek je úplně jiný. Jsou tu kostky a to dává hře zcela jinou atmosféru. I svět Warhammeru je cítit a to rozdíl od PP ještě dále navyšuje. Je to přímočařejší a opravdu zábavné. Člověk se to také rychleji naučí. Osobně mohu jednoznačně doporučit.

23.5.2016 19:08:07

Z mého pohledu je taky Warhammer Quest promakanější než PP základní sada. Je to takový Pán prstenů posunutý na vyšší úroveň.

Pán prstenů je fajn, ale ve hře těch možností, co dělat, není zas až tak moc. Většinou se rýsuje vlastně jedna, maximálně dvě možnosti, protože ostatní možnosti znamenají v tu danou chvíli rychlou smrt, a hra tě prakticky takhle vede. Ale aby to nebylo úplné vodění za ručičku, máš možnost po každé fázi nebo její části hrát akce, takže přece jen hráči dovoleno něco "dělat". Přes to všechno mě baví, ne, že bych ji zatracoval.

Warhammer Quest je jiný, vzhledem k odlišnosti postav a jejich akcím je zajímavější a přestože je cíl prakticky furt stejný, hra je celkově variabilnější. Systém boje je s kostkami zábavnější a je na něj kladen větší důraz než v PP, který je zaměřen spíše na příběh. Navíc, což je pro mne maximální plus, je WQ hotová hra, kde - jak už bylo zmíněno - nepotřebuješ nic dokupovat. PP je přece jen založen na sběratelství a tudíž na snaze vytřískat z lidí, co to jde.

24.5.2016 08:13:07

@meah a PP
Ako porovnávať WHQ s coresetom PP je úplne mimo. To je akoby si porovnával celovečerný film s prvou časťou nejakého seriálu.

PP je LCG, takže skutočný zážitok z hry sa dostaví, keď máš aspoň prvý cyklus komplet a s každým ďalším cyklom sa to násobí.

Neviem koľko máš PP nahraté, ale povedať, že Ťa PP vedie za ručičku mi príde názor vytvorený z malého počtu odohratých hier. Práveže toho rozhodovania je tam až až a takisto možností ako stavať balíky a hrať rôznymi stratégiami rôzne scenáre.

Tým nechcem povedať, že WHQ je horšia hra ako PP. Ak niekto chce kompletnú hru za menej peňazí tak WHQ je výborná voľba. Ale s PP by som to určite neporovnával, i keď tie fázy kola k tomu navádzajú :). Herne je to však úplne iná hra.

24.5.2016 11:35:07 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
No jo, je to víceméně tak. Hrál jsem jen základní sadu PP, u které jsem skončil, protože jsem se poté rozhodl nepřijmout myšlenku LCG a neinvestovat do dalších a dalších setů, takže plný potenciál PP jsem nikdy neokusil. Proto pro mne v mé situaci představuje WQ jasnou volbu a PP, byť to není špatná hra, holt ostrouhá.

24.5.2016 13:22:25

Termin
Ahojte, nemáte nejaké nové k termínu české verze?

Diky

J.

31.5.2016 11:03:00

Termín
Před prázdninama.

31.5.2016 11:20:03

VitekS
Spíš až v půlce července.

31.5.2016 11:27:43

ruy

tak ihrysko
..tvrdi ze do tyzdna ju maju na pulte

18.7.2016 21:49:18

Úvodní hra
Ahoj,
už mám českou krabici doma a za sebou úvodní hru. Ta slouží k představení základních mechanik. Zpracování komponentů, především karet, je dokonalé a nevím, jestli jsem kdy viděl lepší.
S hrou samotnou už je to trochu horší. V pravidlech (dva sešity) je na konci popisu úvodního dobrodužství výstražná tabulka, aby se dál četlo až po dohrání úvodu. Dodržuji to, snažím se nedívat se na ostatní karty, chci se nechat překvapit, takže hodnotím jen ten úvod. Ten je zábavný, ale nemohl jsem se zbavit pocitu, že toho ve hře zas tak moc dělat nemůžu. Jen plnit úkoly, nechat se překvapovat tím, co na mě kde čeká, ale moje interakce zatím vypadá spíš menší.
Bohužel (bohudík) jsem se hrou koupil i karetního Pána prstenů a ten na mě (po podobném úvodu) působil mnohem lépe. Hry jsou si hodně podobné, ale z Pána prstenů mám už od začátku pocit, že tady toho půjde dělat mnohem víc.
Ale jak říkám, zatím jsem stihl jen úvod, další hry můžou být úplně jiné.

21.7.2016 12:22:02 | Upraveno autorem (porovnej)

PetrDudek
...tak ten úvod je spíš taková výuková část, bych řekla, aby hráč pochytil základní mechanismy hry, taková demo verze, ne? ;-)

21.7.2016 13:50:54 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemná"
Ano, takový tutorial... tutorial dema, doufám, že dál toho bude víc :-) Dneska nebo zítra bych chtěl zahrát regulérní první scénář, možná dokonce ve dvou (zatím jsem hrál jako solitér), tak snad se to potvrdí.

21.7.2016 14:08:57

PetrDudek
Ono toho v podstatě opravdu moc dělat nejde. Máš na výběr 4 akce a ty se stále opakují. Ale pekelně záleží na tom, kdy kterou provedeš. Špatný rozhodnutí se může projevit až po 4 kolech, kdy se to na sebe postupně nabaluje. Kampaň je postavená pěkně a opravdu záleží na spolupráci a kombinaci hrdinů. S přítelkyní jsme ji dohráli v kombinaci Warrior Priest - Waywatcher a i když jsme si kolikrát mysleli, že to zvládáme levou zadní, byli jsme rádi, že jsme danej quest zdolali jeden poražen a druhej s 4 životy... Každopádně nás to oba nadchlo ;o)

21.7.2016 14:20:56

ruy

..nadchlo
..tak to mi odlahlo - velmi ocakavana vec pre mna toto =)

21.7.2016 22:37:33

Dojmy
Ta hra je hodně podobná Pánovi prstenů LCG. Dokonce autoři jsou prý nadšení hráči tohoto LCG. Podobnost her je opravdu veliká jen variabilita PP je mnohem větší.
Hráli jsme asi 2 questy kampaně a přijde mi to dost dokola. Díky kostkám nespočítatelné, beru jako velké plus.
Některé předměty a jejich využití mi přišly nelogické ale asi to jinak nešlo udělat. Pravidla mnohdy nejednoznačná.
Co mi přišlo smutné, že hra se zatím nijak nerozšiřuje a není zde žádný random scénař. Buď kampaň nebo jeden scénář jako zhuštěná kampaň.
Obě hry si najdou své stoupence. Někoho nebaví deckbuilding u PP a chce hned rozjet hru, i příprava WH:Q je docela dlouhá (nalosovat karty lokací a příšer). Někdo chce mít kontrolu nad hrou a někdo zas mrskat kostkama.
WH.Q mi přišel jen méně variabilní, ale co se týče coresetů tak je to asi srovnatelné.
FFG teď vydalo rozšíření na WH: Quest, ale jen další dvě postavy a karty k nim a nejsou tam žádné další questy nebo kampaně.

22.7.2016 07:47:53

Lumirius hral inú hru
1. hra sa vôbec nepodobá na Pána Prsteňov LCG - maximálne tak príbehovo, že ste hrdina, ktorý bojuje s príšerami, mechaniky sú úplne iné, scenáre síce majú 1 cieľ, avšak vždy sú iné (lokáciami a i príšerami), na hru sa nedá pripraviť dopredu, hra v podstate nejde hrať sólo, pretože aj keď to nie je priamo potrebné pravidlovo, tak herne chcete hrať s čo najviac postavami
- jediné, čo sa ako tak podobá PP LCG je to, že preskúmavate lokáciu tak, že na ňu prikladáte žetóny prieskumu, ale tu napr. ak lokáciu preskúmate, tak z nej nemusíte odísť
2. predmety sú rôzne a je ich veľa, každý hrdina má možnosť získať unikátne predmety, ktoré iný hrdina získať nemôže
3. hra má v základe random scenár, ktorý poskytuje zhustenú kampaň - bežný scenár sa ide na 3-4 lokácie - tento na 8 - postupne sa zvyšuje obtiažnosť a jeho cieľom je síce vždy poraziť postupne 3 bossov, ale lokácie a všetko je vždy iné
- je pravda, že som čakal, že budú rýchlejšie vychádzať nejaké chapter packy, zatiaľ vyšli len dvaja nový hrdinovia
- hra obsahuje v základe kampaň zloženú z 5 scenárov, hrdina sa postupne vyvíja (na rozdiel od PP LCG), dokonca v 3 rôznych smeroch a výsledok jedného scenára ovplyvňuje ďalší scenár viacerými možnosťami
4. prípravy hry nie je nijako špeciálne dlhá - asi ako každá iná kartová hra - skrátka karty treba rozložiť a potom upratať - avšak s prípravou a ukladaním Legendary sa to nedá ani náhodou porovnávať, čiže by som nehovoril o nejakom dlhom setupu - ako každá iná spoločenská hra, čo trvá 60-90 minút
5. Pokiaľ chcete investovať len do core setu, tak jednoznačne do tohto - toto totiž nie je core set - toto je normálna plnohodnotná hra, preto nechápem plač nad rozšíreniami - tie vôbec nepotrebujete - samozrejme, ak by boli, tak fajn, sú ďalšie možnosti, avšak nijako hru neochudobňujú - za 30€ tu je perfektná hra, ktorá sa zase len tak rýchlo neohrá - pomer cena/výkon je omnoho vyšší ako u PP LCG (core setu), alebo ako u iných hier v rovnakej cenovej hladine.

Záver: Toto nie je LCGčko!!! Nevyčítajte mu preto to, že neposkytuje veci ako LCGčko.

22.7.2016 08:32:26

Ludomyl - objasnění
Zkusím objasnit svůj předchozí názor na hru. Každý můžeme mít různé názory na hry a myslím, že je to zcela normální věc. Během hraní mi přišla podobnost s PP LCG velká.
- Skupina se pohybuje podzemím díky umísťováním progress tokenů na lokace. Stejně jako v PP na questy. a tím se posouvá děj hry. Konec hry je obvykle projití celého podzemí s případnou smrtí bosse.

- Ohrožení jednotlivých hráčů hrdiny a engaged mechanika.

Samozřejmě se zde vyhodnocuje kostkama, takže plán je jedna věc a výsledek druhá.
Poslední dobou vznikají samé kampaňové hry a začínájí se mi přejídat. Deskovky jsem začal hrát právě kvůli zažitku ze hry i když ji hraju jednou za půl roku a nemusím ladit termíny, abychom si zahráli ve stejné skladbě hráčů a pokročili v příběhu.

můj názor berete jako prostě můj pohled na hru. Určitě nebudu jediný co se ke hře vyjádří a určitě nikde nezaznělo že ta hra je špatná. Jen jsem čekal něco jiného.

22.7.2016 09:24:52

Vybíráme z Bazaru

Noctiluca IT verzia s CZ návodom
Noctiluca IT verzia s CZ návodom
Akt. cena: 940 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas