Vikingové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Michael Kiesling
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překvápko

Musím říct, že jsem tuto hru pořizoval s cílem rozšířit sbírku tzv. rodinných her. Po více než 60 partiích ale musím s uspokojením konstatovat, že hra má co nabídnout jak začátečníkům, tak i ostříleným hráčům! A těch možností pro taktizování je opravdu velké množství. Vzhledem k ceně, ke hratelnosti v jakémkoliv počtu, k lokalizaci bych se nebál hru dát jako tip pro koholiv. Koneckonců, když se podíváme na autora, tak se asi není co divit :) Pravda, tématicky to trošku hapruje, asi člověk nemá ten pocit, že je Vikingem, ale po pár desítkách partiích je to asi stejně jedno :)
11.3.2009 15:50:40

re: Ringo
Ale kdež, to byla nadsázka :) Vše oč zde usiluju je vysvětlit Ti, že Tvůj úsudek o poslední fázi, kdy jako dojde k nějaké "vrtkavosti" je mylný. Stejně jako Tvůj odhad, že to je vlastně stejně vyrovanané a na konci "něco" rozhodne partii. V případě vyrovnaných hráčů tomu tak může být. ale nikoliv proto, že dojde k nějaké vrtkavosti, ale díky tomu, že někdo prostě hrál líp :) Samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že i zde je určitá míra náhody. Nicméně stačí se podívat na některé borce na yucata.de, kde zjistíš, že lze pravidelně vyhrávat, když se to umí :)

12.3.2009 09:39:32

2 Richmond
ja plne chapu jak to myslis, ale zjevne asi neumim najit ty spravna slova jak to napsat abys ty pochopil jak to myslim. Hrat dobre muze vice hracu, ale ve skutecnosti nikdy nevis kdo vyhraje. Nekomu se proste tech bodu podari naskudlit vice, aniz by tusil, ze jich opravdu vice nez souperi nastrada. Tedy pokud to neni zcela zjevne ze se mu dari a ostatnim vylozene ne. Je to takove - na konci se rozhodne kdo z nas toho ma vice, byt se vsichni sec mohou snazi toho co nejvice ziskat. Ale to je takhle v podstate u vsech bdovacich her, akorat u tech Vikingu mi to prijde nejvice zjevne.

12.3.2009 10:02:31

Ringo
Nerad to rikam, ale mylis se:) Vikingove jsou opravdu pekna hracska hra, kde ac se to nezda, rozhoduji schopnosti a nahoda jen mensi merou (muze me napriklad zariznout na poctu rybaru, protoze se k nim nedostanu). Spousta tvych rozhodnuti ve hre je hodne dulezita, nekdy musis obetovat hodne penez, abys ziskal, co potrebujes a ne skudlit. Navic se to da hrat zezadu, kdy mene pozorni hraci nevi, ze vyhrajes, ale ty to mas spocitane a v zaverecnem hodnoceni je predskocis. Kdyby byli pozornejsi, tak to vidi, v te hre je vse odkryte:) To hra proste jde dobre hrat a ne ze ne, my jsme ji meli nahranou a na 4poharu jsme v ni uhrali 3 vitezstvi ze ctyr moznych.
Jina vec je, jestli se ti libi nebo ne. Nikomu neberu, ze mu hra nesedla. Ale urcite neni o haluzi;)
Osobne si myslim, ze je to jedna z mene docenenych her na ceskem trhu, i kdyz je fakt pekna a navic rychla...

12.3.2009 10:47:45

re: aneken
Asi tě budu jmenovat svým mluvčím, napsal jsi to moc pěkně :)

12.3.2009 11:06:55

re: Ringo
Pořád si myslím, že Tvůj dojem vychází z pramalého počtu partií. Z těch 2 odehraných můžeš získat pocit, který tu prezentuješ. Ale je to opravdu mýlka. Dnes (po těch x partiích) už přesně vím, PROČ jsem prohrál/vyhrál, což je v rozporu s tím, co píšeš Ty.

12.3.2009 11:09:16

No dobra
je zbytecne resit nejake herni postupy, kdyz zaklad je, ze mi ta hra nesedi. To me do nejake takticke partie dokoppe tezko:-) A haluz jsem nemyslel jako ze to je o nahode ze hodim kostkami nebo tahnu z balicku karty. Tim jsem spise myslel, ze zaverecne dopocitavani bodu je vzdy velkym prekvapenim a zajimalo by me, jestli vitezny hrac to ma opravdu spoctene. Obe partie co jsem odehral byly spise v tom smyslu, ze vsichni byli prekvapeni jak to vlasntne dopadlo a sebejisti hraci co byli ve predu najednou skoncili vzadu a ti co byli vzadu celou dobu beceli jak to neprohravaji a nakonec skoncili v predu:-)

12.3.2009 11:23:05

Ringo a Richmond
Ringo: Ano, prvni partie tak muzou urcite vypadat, nase tak taky vypadaly:) Docela jsme se divili, co ze to vybrali na 4P. Ale kdyz te hre das sanci a trochu do ni proniknes, je fakt pekna;)

Richmond: Oooo, diky;)

12.3.2009 11:28:47

re: Ringo
Samozřejmě dojem neslanosti Ti těžko může někdo vyčítat. Tady jsme s anekenem brojili proti nesprávnému výkladu závěrečného bodování, nic víc.

Škoda, že jste si neudělali analýzu po té partii, protože všechno bylo určitě zřejmé dopředu (tedy alespoň to, kdo má čeho nejvíc a naopak čeho se mu nedostává). Vzdáleně mi to připomíná St.Petěrsburg, kde také v posledním bodování šlechtici často zvrátí poměr sil na bodovací stupnici :)

12.3.2009 11:35:40

brettspielwelt
tož tak jsem to zkusil na tom brettu a je to paráda, to je parádní web, ze začátku jsem měl problémy s tím že mi to prostě nejelo a měl jsem furt černou obrazovku, pak mi nějáký týpek poradil stáhnout klienta a už to bylo v pohodě, zahráli jsem ve třech dvě nesmírně vyrovnané partie ( opět jsem obě prohrál, ale v první jsem byl druhý a v té společně s třetím jsme byli oba druzí...jestli mi rozumíte :)) a bylo to všechno o jeden dva body, takže fakt vyrovnané ). škoda jen, že tam jde hrát pouze základní verze bez dřažby a speciálních karet, ale chápu, že naprogramovat to by bylo složitější. Každopádně BrettSpielWelt je namakaný web se spoustou her a opět mám zase o něco času méně v tom dni :)

12.3.2009 11:38:02

Richmond
jj, St. Petersburg pro to taky nemam rad, i kdyz jsem proti compu odehral desitky partii:-)

12.3.2009 11:38:17

Beholder
to abych se mrknul, co tam jsou vsechno za hry:-)

12.3.2009 11:40:49

BSW vs. PBEM weby
No já tedy na BSW echodím vůbec, hlavně z časových důvodů. Ale zato má neustále rozjetých cca 100 partií na PBEM webech (mabiweb, yucata, spielbyweb, stránky M.Schachta). Vyhovuje mi "tahová" forma hraní a to i s tím vědomím, že někdy partie trvají pár dnů :) Nicméně na yucata.de mám pár oponentů (včetně z ČR), kde dáváme Vikingy ve 2 či 3 do hodinky :) A jsou to líté boje! :)

12.3.2009 11:41:42

Richmond
no to zas mě právě vyhovuje když to odehraju hned, když jsem na jednom z těch webů hrál jednu hru Hansy asi 2 týdny ( proti compu mi to trvalo 10 min :) )tak jsem už další partii raději nespouštěl :)

12.3.2009 11:46:02

kúpiť
toto je asi posledná klasika,nad ktorou váham,či ju mám kúpiť.Mám už tiež skúsenosť,že žena hrá radšej porto rico,agricolu a doba kamenná a piliere sa už neotvárajú.Carcassonne lovcov si ale zahrá celkom rada.Vláčky som mal požičané,nebavili.Pošťáka ale hrá kedykoľvek.Dominion nás neako nenadchol,tikal a eufrat vo dvojke nevydá potenciál.Malý svet ju po vysvetlení tiež nenadchol.Ringo a sydo vikingov dosť sprcaly,ale mám pocit,že by to mohla byť dobrá hra,hlavne plnohodnotná vo dvojke.Dávam túto debatu preto,že sa o vikingoch rok a pol nedebatovalo.Tak ako?

11.9.2010 21:06:12

PJ

dedo
No... není to špatná hra, ale větší půvab má ve větším počtu hráčů a při turnajových pravidlech. Pravdou je, že mně se líbí i takto ve dvou, ale jinak moc úspěch doma neměla... Podle toho, co píšeš, bych ale radil hru napřed vyzkoušet, pokud je tu tato možnost.

11.9.2010 22:44:47

dedo
Moje prcání Vikingů nesmíš brát jako bernou minci, jelikož je to přesně ten typ hry, který nemám rád, spousta lidí tu určitě bude mít opačný názor. Jak říká PJ, pokud je možnost, tak vyzkoušet.

11.9.2010 23:27:03

Určitě koupit!!!
Podle toho jaké hry jsi napsal že vás baví a které méně, tak jste na tom podobně jako my a Vikingové nás baví opravdu hodně. Je to hra, kterou máme nahráno nejvíc ze všech a to hodně taky ve dvou a Vikingové jsou ve dvou stejně super jako ve třech (ve čtyřech mě baví nejmíň). Asi jsi četl mou zdejší recenzi, tak se nebudu více rozepisovat, ale za mě a za přátele určitě koupit.

12.9.2010 07:51:19

Vybíráme z Bazaru

Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemrtví nebo živí
Bang!+město duchů+zlatá horečka+nemrtví nebo živí
Akt. cena: 25 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas