nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Vikingové

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Hans im Glück
MindOK
Rio Grande Games
Autoři: Michael Kiesling
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Domovská země Vikingských kmenů již nenabízí žádný kout k ovládnutí a pozornost kmenových vůdců se obrací k bohatství skrytém v modravých dálavách okolních moří. Vikingské drakkary vyráží na objevné cesty a na nalezených ostrovech jsou zakládány osady a vojenské posádky, které je mají ochránit přes nepřáteli.

V průběhu hry hráči získávají dílky reprezentující části ostrovů, které skládají obdobně jako ve hře Carcassonne tak, aby na sebe navzájem navazovali. Společně s dílkem ale navíc dostávají i figurku představující zvěda, námořníka, šlechtice, rybáře apod. Ty pak hráč může umisťovat na určité části ostrovů a získávat vítězné body, peníze, jídlo nebo v případě válečníků zamezit hrozbě nájezdníků. Profesi vikinga vyjadřuje jeho barva (černá = válečník, zelená = zvěd apod.)

Systém získávání nových dílků a vikingů je založen na jejich rozložení kolem otáčejícího se kola, které určuje cenu každé z dvojic. Jedna z nich je vždy zdarma, ale pokud si hráč chce vybrat opravdu dle libovůle, může zaplatit i velmi vysoký obnos.

Hra se skládá ze šesti hlavních tahů, přičemž na konci druhého, čtvrtého a šestého probíhá hlavní rozdělování bodů. Po posledním z těchto rozdělování hra končí finálním ohodnocením osídlených ostrovů a vítězem se stává hráč s největším počtem vítězných bodů.

Autor: Zeus

Další názvy této společenské hry

  • Vikings
  • Wikinger
  • Wikingowie

Vybíráme z aukcí

Azul: Letohrádek
Azul: Letohrádek
Akt. cena: 950 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>