Velkovšechno - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sprawlopolis
Agropolis
Velkoměsto: Rozšířené vydání
Velkostatek: Rozšířené vydání
Velkopark: Rozšířené vydání
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Button Shy
REXhry
Autoři: Danny Devine
Jason Tagmire
Steven Aramini
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Velkovšechno je rozšíření her Velkoměsto, Velkostatek a Velkopark, sdružující původní rozšíření Combopolis I, II a III a Ultimopolis (zde nazývané Městostatek, Městopark, Statkopark a Velkovšechno) umožňující tak zkombinovat libovolné dva či všechny tři tituly pro jednu herní partii.

Rozšíření obsahuje 24 oboustranných karet – 6 pro každou možnou kombinaci her. Opět se na jedné straně nachází bodovací podmínka a na straně druhé čtyři území, každé odlišného typu terénu, a také úseky silnic. Hráči vždy připraví příslušnou šestici karet Velkovšechna, z nichž využijí jednu kartu pro bodovací podmínku a jednu jako startovní kartu, a dále základní hry, které chtějí zkombinovat. Z těchto her použijí po jedné kartě pro bodovací podmínky a ze zbylých karet připraví zvlášť dobírací balíčky. Ve svém tahu si potom hráči doberou po jedné kartě z každého balíčku, jednu z nich umístí do stavební oblasti dle běžných pravidel a druhou (resp. zbylé dvě) odloží na odkládací balíček. Takto postupují, dokud nejsou všechny balíčky rozebrané.

Při závěrečném bodování hráči získají body za největší souvislé seskupení území od dvou typů z každé použité hry (v případě kombinace všech tří her od jednoho typu z každé hry); za každou silnici ztrácejí vždy jeden bod.

Autor: Ondřej Podavka

Další názvy této společenské hry

  • Ultimopolis

Vybíráme z Bazaru

Coatl
Coatl
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas