Urban Sprawl - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: budovatelská
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Chad Jensen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

DC

Co si o tom myslíte??

Co si o tom myslíte?? Mě to přijde dost zajímavé, mohlo by to být hodně dobré :-)
10.7.2011 09:20:28

moje 1. hra
Tak moje názory po partii s Ježurou jsou odlišné. Hlavní co mi na hře nesedí jsou události.
1. Podle mě jsou příliš silné. Ve hře se nám stalo že za sebou přišlo znečištění a zemětřesení a rázem měl spoluhráč o 20 bodů prestiže míň. Zkrátka se u mě dostavoval pocit, že vůbec nezáleží na tom co člověk hraje, že ho události prostě válcují nebo boostují. Předpokládám, že v dalších hrách se to bude zlepšovat jak si hráč zapamatovává více karet, ale při první hře mě štalo, že jsem spíš divákem než hráčem.
2. Obvykle platí (tedy alespoň u mě a hráčů se kterými hrávám), že během protivníkových tahů, si pomalu připravujete svoji strategii a když na Vás přijde řada, tak jen doladíte pár detailů a hrajete. Nic z toho v US neplatí. Tady těsně před Vaším tahem přijde několik událostí a můžete svojí strategii zahodit a začít plánovat od začátku. Výsledkem je to, že se hra kouskuje, zadrhává a je zdlouhavá.

18.12.2011 11:58:33

RE: zgrywus
V principu souhlasím s obojím. Jen ani v jednom nevidím problém.

O kartách událostí jsem psal níže a ano, člověk může být v první hře divák. Nicméně v naší první i druhé hře z mého pohledu vyhrál ten, kdo prostě dělal věci, které mu ve městě přinesou co nejvíc prestiže a prohrál ten, který udělal největší chyby. Přijde mi, že se to dá slušně zahrát i napoprvé, ale člověk se musí odprostit od euro-počítacího pohledu a hrát to jako tématickou hru stylem "budu se starat o životní potřeby občanů našeho města". Není to samozřejmě tak jednoduché, jak píšu (prostě dělat jen populární věci vás přivede do stavu, kdy na to nemáte volné akce i peníze).

Druhá poznámka opravdu znamená, že hráči většinou přemýšlejí, co zahrát, až když jsou na řadě, což opravdu hru zdržuje a je to třeba důvod, proč mne to moc neláká zkoušet ve čtyřech. Ale zážitek ze hry ve třech u mně tenhle nedostatek přebíjí.

18.12.2011 14:38:28 | Upraveno autorem (porovnej)

DC

postřehy
Jsou nějaké další , nové postřehy?? Jak se Vám hra pozdává??

12.2.2012 17:45:40

DC

Dominant Species
Dají se obě tyto hry od jednoho autora nějak porovnat (srovnat)?

12.2.2012 17:46:37

DC
Myslim si, ze obe hry jsou diametralne odlisne. Potom, co jsem uhral DS, tak mi prislo, ze jsem hral snad nejbrutalnejsi Euro sveho zivota. Temer zadny prvek nahody az na losovani hexu a potavy... Oproti tomu je US jen "nahoda". To co stavis, karty, pres ktere stavis, eventy, bodovani, to vse je nahodne. Ale myslim si, ze s tim clovek musi pocitat do budoucna a hru musi moc dobre znat a vedet, ktere tahy delat. Takze muj nazor je, ze ty hry jsou naprosto odlisne.

12.2.2012 18:37:21

Vybíráme z Bazaru

Švábí salát
Švábí salát
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas