Tsuro - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Devir
Kosmos
PS-Games
WizKids
Autoři: Tom McMurchie
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Mohl by prosím někdo krátce napsat něco o téhle hře. Jak se hraje a jak se vám líbí? Jaký vliv má počet hráčů na hru?
Díky moc.
30.11.2009 10:24:24

PJ

Chaos
Hra sice hezky vypadá, je u ní docela legrace, ale hráčsky mně připadá asi stejně atraktivní jako vytahování různobarevných skleněnk z pytlíku a soutěžení, kdo první vytáhně fialovou s proužkem. Totální chaos a náhoda.
Než toto, zahrál bych si spíš Metro nebo novější Cable Car, kde je snad té taktiky o něco málo více.

30.11.2009 10:41:09

PJ
Mohl by jsi být konkrétnější ohledně náhody ve hře. V čem spočívá?

30.11.2009 10:46:26

PJ

Parxel
Podívej se na obrázky. Buduješ trasu pomocí dílků se všelijakými "nudlovými" vzory. Přitom si taháš jen jeden dílek, takže se můžeš nejvýš rozhodnout, kam ho dáš (tj. komu to zprasíš). Kdo vypadne z plánu, je out ze hry. Když se proti sobě srazí dva kameny, jsou out oba. Kdo nejdýl zůstane ve hře, zvítězí. To je asi tak všechno.

30.11.2009 10:49:30

PJ
Dík,tohle jsem přesně chtěl slyšet. Přemýšlel jsem o Tsuru jako o jednoduší hře pro víc lidí, ale nemohl jsem najít pravidla. Podle toho co píšeš mi připadá, že podíl náhody je moc velký.

30.11.2009 10:57:12

uff
Teda o Tsuru jsem taky uvažoval, ale po PJově kritice brzdím. Z těchto her znám jen Metro v PC podobě, které hrávám ve 2 hráčích proti PC. Prasení je tam standardní součástí hry, ale hraje se na vícero tras, takže vždy je mnoho variant, kam vylosovaný dílek fouknout. Ale graficky to zas nieje bohviečo.

30.11.2009 11:22:33

parxel
No, ta náhoda tam je, ale zase na druhou stranu, Tsuro jsme hráli v osmi lidech (kteří se průběžně proměňovali) celý večer. Pravidla vysvětlíš za pochodu, míra škodolibosti je velká, jazyková nezávislost stoprocentní.
A míra náhody se dá do jisté míry snížit tím, že máš v ruce vždy dvě kartičky, ze kterých si vybíráš, kterou použiješ.
Je to fakt legrace a tím, že je to až tak nenáročné, se dá zabavit libovolná skupina. A ve více lidech je to úžasné.

30.11.2009 11:27:09

husak
a musím říct, že grafika je nádherná =)

30.11.2009 11:27:47

Elissa
Grafika hezká je. O tom ani řeč, proto jsem o té hře uvažoval.
Ale cena je také poměrně vysoká na to kolik toho hra obsahuje.

30.11.2009 13:25:15

Tsuro
Tak já ještě poopravím, aby to bylo správně a nemyslel sis, že to je tak nechutně náhodné jak říká PJ. Na ruce totiž máš pořád TŘI kartičky (ne jednu, jak říká PJ, ani dvě, jak říká Elissa). Jednu z nich musíš ve svém kole zahrát na plán a to tak, abys posunul svým kamenem. Nemůžeš tedy kartičku zahrát tam, kde je cizí postavička, pokud současně neposuneš tou svou. Tím pádem je škození takové abstraktnější, protože se snažíš své kartičky hrát tak, abys odřízl protivníka od kusu plánu, na kterém si pak budeš sám kempit :-)
Když kartičku zahraješ, posunou se všechny kameny, které jsou touto novou kartičkou ovlivněny a pokud některý vypadne z plánu, tak končí. Pokud se dva kameny střetnou, tak končí oba. Po tomto vyhodnocení si dobereš kartičku, abys měl zase tři do dalšího svého kola a jede další hráč.
Hra je strašně rychlá a poměrně zábavná a dá se u ní dobře nasmát, hlavně jak začneš hýbat i cizími kameny. Zahráli jsme partiji za 15 minut i s vysvětlením pravidel, takže je to dobrý filler. Dají se tam vymýšlet i různé skopičiny, jako třeba to, že když je málo hráčů, tak každý dostane dva kameny a může hrát kartičku k libovolnému z nich, čímž ta hra získává trochu více na taktice. Nebo můžete hrát na týmy, kdy si někteří hráči budou pomáhat apod.

30.11.2009 14:39:06

Komentář k obrázku
Ještě jsem se díval na nahrané obrázky a ty z rozehrané hry jsou taky trochu zcestné, protože všechny kameny jsou i uprostřed rozehrané hry rozestavěny na krajích plánu. Ihned po zahrání kartičky se kámen přesune na konec cesty, která mu tak byla nastíněna, takže je to pak mnohem přehlednější, kdo kde dojel, a nemusíš trasovat všechny cesty od kraje.

30.11.2009 14:46:37

Kadaver Tsuro
souhlasím, přesně popsáno..jednoduchá pravidla, krásný materiál, ikdyž figury mohly být ze dřeva, neuveřitelně rychlá hra a hlavně lidi baví...zatím všichni, co jsem je s touto hrou seznámil, byli nadšeni. A když k tomu vytáhneš saké a sushi není nad tuto hru. doporučuji

30.11.2009 14:54:04

PJ

Omluva
Omlouvám se za dezinformaci. Očividně jsme to hráli špatně. Hra si u mě malinko polepšila reputaci - přeci jen vybírat destičku ze tří už trošku taktiky vyžaduje...

30.11.2009 14:56:30

Kadaver
Máš pravdu,když jsem vkládal fotky hry,chtěl jsem ukázat rozehranou hru a neuvědomil jsem si,že jsem nechal kameny na startovací pozici,správně mají být po každém kole posunuty na konec další navazující kartičky.

30.11.2009 15:24:41

Tsuro
Jinak souhlasím,že tsuro je dobrá oddechvka pro více lidí,hlavně pro nehráče a lidi kterým se nechce moc studovat pravidla.Ideál do hospody.Ještě ke kamenům,mě se naopak ty gumové líbí,jsou příjemné na omak :-).

30.11.2009 15:28:29

PJ
vidim, ze jsi zadal popis, jak ted s odstupem casu Tsuro hodnotis? :) predtim jsi byl vcelku kriticky :)

muj osobni nazor je jako kadaveruv, nadherne zpracovana oddychovka, ktera se rychle vysvetluje a zatim jsem sse nesetkal, ze by se nekomu nelibila :)

9.4.2010 08:39:02

PJ

Bajn
No, popis jsem přidal, protože u hry chyběl. A o hře smýšlím pořád stejně. Taková nenáriočná zábava, která mě moc neoslovila...

9.4.2010 12:41:44

zen
ja jsem ji hral jen parkrat ale zalibyla se mi jak je jednoducha a nenarocnam, skoro takove zenova zahradka :) a co se tyce ceny, na planete ze necelych 700 celkem jde , nicmene neni to hra pro "klasicke" hrace deskovek :)

7.6.2010 23:11:35

Tsuro
Hru jsem párkrát hrál. Velice jednoduchá pravidla, nádherné zpracování. Doporučil bych jí ale hrát v počtu 5-8. My hráli v osmi. Výborná výplň během hraní rozsáhlejších her nebo prostě jako oddechovka. Nevýhodou je, že by mohla velmi rychle omrzet. Za cenu 700 Kč mi přijde také velmi drahá. Sice nádherně zpracovaná, ale za tuhle cenu se dají pořídit mnohem komplexnější hry.

25.1.2011 14:26:36

to Sjone
Je dobrá i v nižším počtu hráčů s tím, že každý hráč dostane více kamenů a ve svém kole může přikládat kartu k libovolnému ze svých kamenů. Zkoušeli jsme a je to takhle opravdu pěkné. Dobrý filler na 5-10 minut, ale taky ho považuju za krajně předražený.

25.1.2011 16:56:57

...
vydrazil jsem Tsuro tady na zatrollenkach a povazuju ho za super koupi, i ve dvou hracich jsme se u nej s pritelkyni vyborne bavili, a rekl bych ze se i ve dvou hracich vice taktizuje, ve vice hracich je to rychlejsi a rekl bych chaotictejsi, neni sance toho tolik ovlivnit... kazdopadne tuhle hru nepovazuju za vyhozene penize a libi se mi jak zpracovanim, tak herne...

24.3.2011 19:16:47

Vybíráme z Bazaru

Nastupovat, prosím od Dino Toys
Nastupovat, prosím od Dino Toys
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas