Tsuro - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Devir
Kosmos
PS-Games
WizKids
Autoři: Tom McMurchie
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Bájný drak a fénix jsou považováni za legendární strážce  a průvodce spletitých stezek života, uchovávající pečlivě rovnováhu mezi dvojizí sil - štěstím a osudem. Společně tyto dvě mocné bytosti sdílejí ušlechtilý úkol dohlížet nad množstcím cest vedoucích k božské moudrosti. Tsuro představuje klasickou cestu za osvícením díky jedinečnému spojení strategie a náhody.

Ve hře Tsuro hráči postupně pokládají na hrací plochu kartičky s vyznačenými trasami a staví si tak svou cestu. Po ní se pohybují svými kameny i kameny soupeřů. Cílem hry je putovat co nejdéle po hrací ploše a vyvarovat se ukončení cesty, tj. dosážení okraje. Vítězem se stává hráč, který zůstane nejdéle ve hře.

V každém tahu hráč přiloží na herní plán jednu ze tří destiček, které má na ruce, a položí ji vedle svého kamene. Tím vytvoří pokračování cest a pohne svým kamenem na konec aktuální cesty. Pokud došlo k prodloužení cesty kamenů soupeřů, je s nimi taktéž pohnuto na nové konce aktuálních cest. Pokud nějaký kámen dospěje na okraj desky, je vyřazen. Pokud se dva kameny střetnou proti sobě, jsou oba vyřazeny. Na konci tahu si hráč dobere další destičku. Pokud eliminuje soupeřův kámen, může si hráč držené destičky vyměnit za destičky vypadnuvšího hráče.

Vítězem se stává poslední hráč ve hře.


Shrnutí: Velmi rychlá a jednoduchá přikládací hra s vysokým podílem náhody.

Autor: PJ

Vybíráme z Bazaru

Aeon's End: The New Age + SD + TA + ITW od 1 Kč
Aeon's End: The New Age + SD + TA + ITW od 1 Kč
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 2 hodiny

Offcanvas