Troyes - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Pearl Games
Autoři: Alain Orban
Sébastien Dujardin
Xavier Georges
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

PJ
PJ - avatar

Dotazy k pravidlům

Několik dotazů po první hře; resp. ujištění, zda chápu pravidla správně:

1) Předpokládám, že ve fázi Událostí nelze kupovat hozené kostky. Efekt události, která zůstává z minulého kola se v dalším kole opakuje, že?

2) Moc nechápu karty se zpožděným efektem. Předpokládám, že omezení znamená, že k jakékoliv akci můžu použít pouze jednu svoji kostičku z nějaké karty se zpožděným efektem.

Díky...
3.2.2011 00:52:33

PJ
hmm, pravda. Zřejmě je ten neutrální hráč prostě jako other player :)

27.3.2011 17:45:07

PJ
neutrální hráč je taky hráč, ne? :-)

27.3.2011 18:04:55

PJ

ta"jemná", Beholder
Ne nutně!
Viz můj příspěvek 27.3.2011 17:19:49.

27.3.2011 18:45:41

to everybody
celá problematika ohledně pasování je uvedena v diskuzi u této hry v tématu "pasování". :-)

27.3.2011 19:54:48

PJ

JoeK
Nesouhlasím.
To, nač jsem upozornil, tam řešeno není a není tam ani řečeno nic navíc, než co zaznělo zde.

27.3.2011 20:07:26 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ, Beholder
Já si myslím (tedy pokud jsem pochopil dotazy):
- pokud hráč může hrát nemusí pasovat. To znamená, pokud hráč již nemá své kostky, ale má dost peněz, aby si koupil cizí kostku a něco s ní udělal, nemusí pasovat.
- pokud hráč pasuje a "ve hře" už je jen neutrální hráč, tak samozřejmě kolo končí a tento hráč už peníze nedostane. Neutrální hráč není vpodstatě "hráč".
A pokud zněla otázka tak, že pasuju, když jsou kostky jen u neutrála, ale spoluhráč ještě nepasoval, tak ano, dostanu peníze.

28.3.2011 00:10:52

PJ

cauly
Ano.

Tohle mi připadá zatím jako nejrozumnější interpretace nejasných pravidel :-)

28.3.2011 00:32:04

cauly
ano, tak jsem to původně bral i já, ale podle toho jak odpovídají autoři hry na bgg, tak to vypadá, že berou neutrálního hráče automaticky jako hráče (proč by na to jinak neupozornili), takže by se měly brát 2 denáry i při pasování, když už jsou ve hře kostky jen neutrálního hráče. Ale čert ví, taky bych to hrál asi tak jak píšeš, protože mi to přijde logičtější.

28.3.2011 01:23:14

pasování
V pravidlech se např. píše : "Pay the bank to use the dice in the gray neutral PLAYER’s district". Proto chápu neutrálního také jako hráče. Proto souhlasím s JoeK, že pokud je kostka KDEKOLI tak při pasování dostanu 2 denáry a posléze +1 když na mě přijde řada a ještě všichni nepasovali.
Ještě jedna poznámka. Pro pasování existuje přímo vlákno pasování, kde by bylo asi kvůli přehlednosti lepší tento problém řešit...

28.3.2011 07:55:36

PJ

Již podruhé opakuji:
V pravidlech - anglických i českých - je doslova uvedeno, že hra končí, když buďto dojdou kostky NEBO když se v každém okrsku nacházejí mince. Ale protože se mince zcela jistě nebudou nacházet v okrsku neutrálního hráče, nepočítá se zjevně tento mezi hráče.

Takže buďto jsou špatně pravidla a autoři se neumí vymáčknout jak to vlastně sami myslí nebo nevím. Někdo mi to vyvraťte a dám pokoj.

28.3.2011 09:34:02

PJ
Sám sis odpověděl. Cituji Tě: "hra končí, když buďto dojdou kostky NEBO když se v každém okrsku nacházejí mince". Logicky se určitě mince nacházet v okrsku neutrálního hráče nikdy nebudou. Myslí se tím okrsky právě aktivních hráčů. Asi ses do toho trochu zamotal. :-)

28.3.2011 11:53:03

PJ

JoeK
Nevím, o jakém zamotání hovoříš. Nikde nevidím, kde je napsáno, že se "myslí" okrsky aktivních hráčů; ergo nikde není v pravidlech definován pojem "aktivní hráč", pouze neutrální hráč.

Mně z toho logicky vyplývá: v okrsku neutrálního hráče se mince nikdy nacházet nebudou => neutrální hráč není počítán za hráče (nebo aktivní hráče, jak sám říkáš).

Pokud není neutrální hráč považován za hráče, vidím to stejně jako cauly. Pokud je to jinak, jsou pravidla napsána chybně. Takto jsou toliko zmatečná.

28.3.2011 12:32:08

pasování
Už jsem asi pochopil na co se ptáš. :=) Když pasuji a v neutrálním distriktu jsou ještě kostky a žádný jiný hráč už je nemá jestli dostanu 2 denáry. Osobně si myslím, že ano. V pravidlech o pasování se píše:
If you do not wish to execute any more actions this round, while there are still dice in the city square (in any district) pass and receive 2 deniers, which you place
in your district
- IN ANY district - takže i v distriktu neutrála (a je jedno jestli ho pokládám za hráče či nikoli).

Samozřejmě už nedostanu +1 denár, protože v tomto okamžiku kolo končí.

28.3.2011 12:49:42 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
Přestávám tomu úplně rozumět . Mohl by jsi prosím ještě jednou a srozumitelně napsat o co Ti vlastně jde?

28.3.2011 13:11:36

everybody
Pokud jako 1.hráč mám plnit požadavky událostí a například je požadavek umístit šedou neutrální figurku na červenou budovu, ale šedé figurky už se nacházejí všechny na budovách, takže v zásobě neutrálního hráče žádná není, tudíž nemohu splnit požadavek, přijdu o 2VB nebo prostě vemu některou z budovy? To samé při požadavku odstranění kostičky z katedrály, ale žádná kostička na katedrále není, taky přijdu o 2VB, nebo událost přehlídnu jako rodné lány? :)

6.4.2011 20:29:15

savager
Můj názor:
Přijdeš o 2 body, protože jsi požadavek nesplnil. Proto je třeba si rozmyslet, kterou událost vyrušit.

6.4.2011 21:06:03

cauly
Fajn, taky to tak vidím, díky za potvrzení mého názoru tvým názorem:)

6.4.2011 21:12:47

Nejasnost v pravidlech
Faze2 urceni pracovni sily
Proc neni do neutralni zony umisteno 3 cervene a 1 bila kostka??? Kdyz prece hraci umistuji za kazdeho obcana v budovach a na prikladu jsou umisteny jen 2 cervene kostky.

A druhy dotaz:
Faze 4 akce
Na prikladu nechapu, proc anna zaplati gustavovi 6 denaru, kdyz jsi od neho koupila jen 1 zlutou kostku. By mela platit jenom 2 ne?????

8.4.2012 08:35:47

Edit
Faze 2.....
Je to hra v plnem poctu proc teda 2 cervene kosty neutralniho hrace?

8.4.2012 09:03:55

Jagermeister4
Podle obrazku nahore je to jasne - sedy ma 2 mestany v cervene, takze musi mit na dvorku 2 cervene kostky.
EDIT: Obecne vzdycky musi na zacatku kola lezet v 5 okrscich vsech 3x6 kostek - v praxi jsem to dycky zazil tak, ze si kazdy vzal svoje kostky a to co zbylo, hodil zacinajici hrac za sedeho.

Druhy dotaz: pokud POUZIVAS 3 kostky na akci, platis 6 za kazdou, kterou si pujcis. Takze kdybys chtel pouzit 3 a vsechny cizi, bude te to stat 18. 2 bys platil, pokud bys pri dane akci POUZIL jen tu jednu jedinou kostku a uz zadnou dalsi (tzn. ani svoji)

8.4.2012 13:16:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Kew
Dekuji

8.4.2012 19:34:22

neutrální hráč
počítá se teda jako hráč nebo ne?

a s tím pasováním je to teda nakonec jak?

děkuji

25.4.2012 11:00:29

neutrální hráč
Fuguje v podstatě jako zásobník na rozkrádání kostek.

Když pasuješ tak si před sebe do čtvrti dáš 2 peníze. Pokud to k tobě znovu dojde tak přidáváš po jednom. Až pasují všichni tak je konec.

To znamená že všichni dostanou 2 peníze a někdy někdo ještě málo navíc když pasoval dřív...

platí pokud zůstává aspoň jedna kostka k použití (ukradení). Pokud se vyberou všechny tak už to není pass ale nucený konec kola

25.4.2012 11:19:15 | Upraveno autorem (porovnej)

a jak se to tu řešilo,
tak jste to teda dořešili jak v praxi? (Savager, Beholder, Cauly a spol?)

25.4.2012 11:25:21

PJ

ta"jemná"
Hele, ani nevím. Hrál jsem teď "Troá" vícekrát a nějak se to neřešilo. Neutrální hráč byl pojat jako odkladiště na zbytkové kostky a škodič díky některým kartám událostí.

Pasování: počítáme kostky neutrálního hráče a nedáváme na jeho okrsek 2 denáry. A je mi už celkem jedno, jestli je to takhle OK, prostě to tak hrajeme :o)

25.4.2012 12:54:11

Vybíráme z Bazaru

Black Rose Wars: Rebirth - Deadly Masks
Black Rose Wars: Rebirth - Deadly Masks
Akt. cena: 530 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas