Trajan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ammonit Spiele
Hutter Trade GmbH + Co KG
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Podle pravidel to vypada na dosud nejkomplexnejsiho Felda. Zkousel uz nekdo?
22.11.2011 19:58:08

PJ

Ne osobně...
...ale co to zkoušeli na severském hraní, tak to přesně potvrdilo mé dojmy: zdlouhavé, překomponované, nezábavné.

Bohužel Feld pro mě skončil Notre Damem :-(

22.11.2011 20:11:56

PJ
Ja cetl jen dojmy od Vlaadi a ten si hodne pochvaloval, pry nejlepsi Feld. Pry tam je velky mnozstvi rozhodovani. Ja teda Felda muzu porad (nejvic se mi libi V roce draka).

22.11.2011 20:21:33

PJ

Richmond
Tak to sedí, my se s Vlaadou neshodneme skoro na ničem :o)

Nicméně souhlasím, že Rok Draka je super. Já narážel na novější feldovky: Macao, Burgundský hrady, Lunu... to bylo jedno zklamání za druhým.

Tohle mě taky neláká. Stokrát obehrané téma, vyblitá grafika, šoupání žetonů po vytištěných miskách... asi už mám na hru jiné nároky...

22.11.2011 20:31:20

Prostě skvělé
tedy pro ty, kterým nevadí tak dvouhodinové vaření mozků. Možností mnoho! Řekl bych, že první liga v Eurohrách. Ale je to první dojem. Uvidíme po několika hrách. Zatím má Trajan našlápnuto na 2.místo v mém žebříčku éček. (první je nostalgický Caylus) ;-)

22.11.2011 21:45:13

cauly
No hura aspon nekdo! :) Ja mam v oblibe heavy meaty euro, takze to asi bude pro me jako delany.

22.11.2011 21:47:49

první dojmy
První dojmy po dvou hrách na Severském hraní jsou veskrze kladné. Spousta možností jakou cestou se vydat, pro co se rozhodnout. Těším se na další partie.

23.11.2011 09:55:27

Další dojmy
Ještě někdo s troškou do mlýna :-) ?

6.3.2012 07:44:09

Trajan
Hrála jsem to jednou teď na herním víkendu v Bílé.

Mě se to teda líbilo. Sice jsem myslela, že to vzdám, než začnu (asi hodinové vysvětlování pravidel - nikoliv vinou vysvětlujícího, hra je fakt komplexní), ale potom hra plynula docela svižně - přehledné ikony naváděly na správné akce, na desce jsem se neztrácela, vždy jsem měla pocit, že je z čeho vybrat.

Jo, jasně, je to Feld (= matematická olympiáda), ale líbí se mi to víc než třeba Macao. Nicméně, nemá to tu atmosféru jako Rok draka. A hodně se mi líbil princip přesouvání špalků na mističky a duplikování akce po splnění úkolu.

6.3.2012 09:44:19

druhé a další dojmy :-)
Od té doby, co hru vlastním (cca 2,5 měsíce) a nosím do klubu, ji hrajeme téměř každý týden a ještě se neohrála. Na začátku první hry nebo při vysvětlování pravidel se hra může jevit jako složitá a překombinovaná, ale hned po pár minutách se myslím každý zorientuje a objeví kouzlo mnoha možností, které hra nabízí.

6.3.2012 09:47:41

tarnow
Jsem celkem solidne nahlodany :)
Je to pekne, moznosti na vyhru je fakt hromada, v podstate kazda akce priadava body, takze celou hru se hybou pocitadla.
Libi se mi, ze kdyz clovek planuje aspon malicko dopredu (2-3 tahy), muze sbirat pri sve regulerni akci jeste bonusy diky systemu "odmen" pres jednu z akci (brana). Libi se mi, ze to planovani ostatni hrace nezdrzuje. Protoze s vyjimkou toho, ze cloveku nekdo muze vzit z dane akce zrovna ten zetonek, ktery by se hodil, tu akci dycky clovek muze provest a zalezi jen na tom, jake ma rozestaveni tech malych barevnych veci (zajimalo by me, jak je Feld pojmenoval pro hru :) ) na svoji hracske desce. Takze na to kouka a promysli mezitim, co hraji zbyli tri. Osobne jsem odehraval podle me hodne rychle na to, jak dokazu nekdy zasekat prubeh kola O:-) Libi se mi to graficky a komponentama, zetonky vypadaji kvalitne, je tam spousta tvarovaneho dreva. Jsem ochotny skousnout i delsi herni dobu. Bojim se toho, ze v mene hracich bude hra o dost kratsi a zas tolik se toho nestihne (hraje se na 4 kola a delka kola je zavisla na tom, jak hraci pouzivaji akce, je to trosku na delsi vysvetlovani). Marne uvazuju nad zapory, protoze dokonce i v prvni hre jsme docela slapali Jindre, ktera uz to ma nahrano, na paty :) Takze zkuseny hrac ma urcite vyhodu, ale aspon v nasem pripadu to nebylo o nejake drtive porazce. Shodli jsme se na tom, ze idealni zpusob, jak hru naucit, je, aby si kazdy hrac zahral po vysvetleni pravidel par (3-4) tahu a pak zacit odznova, protoze prubeh prvnich kol hrace "vtahne do deje" a brzo objevi, co se zrovna vyplati vic a co min.

Shrnuto: Pokud ji nekoupi vedouci do klubu, asi ji koupim ja, protoze neco takoveho by bylo skoda hrat jen jednou za pul roku na vyjezdni akci :) A Feld si u me zase o stupen polepsil, ten clovek ocividne vi, co dela :)

6.3.2012 09:58:36

Stojí za to
Zajímavě zpracované, několik možných cest k vítězství. Jediný trošku nevyvážený prvek jsou obětiny, jejich kartičky z brány zmizí během prvních kol. :-)

30.3.2012 20:02:53

Pro dva hráče???
Hráli jsme ve čtyřech - špica! Ale ve dvou - rozpaky. Nevíte, jak na to? EMan

18.6.2013 21:43:29

Eman
Ahoj, kde vězí problém? Nám to šlape i ve dvou...

18.6.2013 22:33:48

ve 2
Kromě toho, že mi nesedl ten mechanismus s miskami, tak mi to taky přišlo ve 2 takové bídné. Klasický problém - málo lidí, žádná tlačenice a boj o důležité věci.

Na rozdíl od burgund, které jsou výborně vyladěné i pro dva.

18.6.2013 22:46:37

Beholder
On je to holt multiplayer solitér, to uznávám. Ale mě baví i tak. Prostě je to pak asi o tom, kdo si líp naplánuje akce. A trochu o štěstí na lodní karty, pokud na ně hráč chce jet, což se hodí vzhledem k bonusovým dílkům v senátu (které navíc na hráče ve dvou vždycky zbudou). My to ve dvou pořád ještě občas vytáhneme, což je verdikt samo o sobě :)

18.6.2013 23:08:04


Angličtina
Ahoj, chtěl jsme se Vás, co jste hru hráli, zeptat, jak je to s originálními AJ popisky na případných kartách. Na obrázkách se zdá, že vše je na kartách jen nakresleno obrázkem. Ptám se proto, že mám řadu přátel, kteří nezvládnou ani základní AJ a tím bych s nimi takovou hru hrát nemohl. Jsou ve hře nějaké karty s textem, které nejsou v obrázkách? Díky moc

11.1.2014 13:04:04

Vybíráme z Bazaru

Quoridor mini
Quoridor mini
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas