Trajan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ammonit Spiele
Hutter Trade GmbH + Co KG
Autoři: Stefan Feld
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

V této hře se hráči snaží o získání co největšího vlivu v Římě za vlády císaře Trajana. K tomu mohou využít své úspěchy na poli obchodním, válečném, stavitelském nebo při nekonečných debatách v senátu.

Hráči si své akce volí systémem známým z tzv. mankalových her. Hrací deska hráče obsahuje šest "misek", z nichž každá odpovídá jedné akci a pohybem akčních kamenů hráči volí svou akci pro dané herní kolo.


Průběh hry:

Aktivní hráč si vždy vybere misku, odebere z ní všechny akční kameny a po jednom je rozestaví do každé následující misky. Miska, do které je vložen poslední kámen, určuje akci, kterou hráč v daném kole provede. Akce může být navíc doplněna bonusem v případě, že hráč splní podmínky tzv. Trajánova žetonu.

Následuje vyhodnocení akce, kterých je ve hře 6 druhů:

  1. Fórum - Hráč si vezme jeden žeton z fóra.
  2. Vojenství - Hráč může dobývat území pro Římskou říši a za to získat žetony, příp. vítězné body.
  3. Senát - Hráč získá hlasy v Senátu, což mu přináší okamžitý bodový zisk; také může bojovat o bonus na konci etapy.
  4. Traján - Hráč získá nový Trajánův žeton.
  5. Stavitelství - Hráč může postavit jednu budovu.
  6. Obchod - Hráč může získat nové zboží pro vývoz (dobíráním z balíčku karet zboží), nebo zboží může vyvézt (za vítězné body).

Hra je řízena tahy hráčů - čím více kamenů během tahu vyjmou z misky, tím rychleji ubíhá čas ve hře. Po čtvrtém oběhu stupnice času ukazatelem končí daná etapa a hráči musí splnit požadavky lidu. Čím méně požadavků jsou schopni hráči splnit, tím více jsou penalizováni ztrátou vítězných bodů. Také se vyhodnotí počet hlasů hráčů v Senátu. Dva hráči s nejvíce hlasy získají bonusové dílky, které jim mohou na konci hry přinést body. Na hrací desku se připraví nové žetony a začíná další etapa.

Konec hry:

Hra končí po skončení čtvrté etapy, kdy se klasicky vyhodnotí konec etapy a poté proběhne ještě doplňující závěrečné bodování. Hráč s nejvíce body se stává vítězem.

Autor: Kew

Získaná ocenění

  • International Gamers Award - 2012 (Hra pro více (3+) hráčů)

Vybíráme z Bazaru

Prodám hru Canvas
Prodám hru Canvas
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas