Tobago - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Gigamic
Zoch Verlag
Autoři: Bruce Allen
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

je to vážně to tak dobré?

Pravidelně si čtu časopis pevnost, kvůli literatuře filmům a podobně. Jsem zvyklý, že v názorech ohledně deskovek se s nimi často neshodnu. A tuhle hru tam vyzdvihují do nebes. Dali jí 100% a mě by zajímalo, jestli já opravdu tak skvělá. Dík za jakékoli názory.
27.1.2010 19:57:33

PJ

No...
Tahle hra je zvláštní. Pro mě osobně vyniká z technického a sběratelského hlediska: vynikající komponenty, originální herní plán, krásná grafika, originální nápad, ne moc otřepané téma a neotřelé mechanismy - zkrátka konečně hra, která je jiná. Podle všech těchto hledisek zaslouží bez debat vysoké hodnocení.
Ale. Hra se nějak odehraje a dojmy jsou sice dobré, ne však vynikající. Trochu jako po jízdě zachovalou Felicií.
Ještě si to musím několikrát zahrát i v různém počtu hráčů, ale zatím jsem trochu na rozpacích - pěkná originální nadprůměrná hra, ale ne pecka.

27.1.2010 20:12:31

je to dobré
jak psal PJ je to originální nápad a herní komponenty jsou fakt parádní. Díky variabilnímu hernímu plánu a náhodnému rozmístění komponent se hned tak neohraje, ale může se ohrát systém. Prostě přijdeš na ideální taktiku a podle toho pak hraješ a přizpůsobuješ jen danému hernímu plánu a situaci, ale to se stane u každé hry. Překvapila mě délka partií a ve třech hráčích jsme se dostali na čas 30-40 minut, takže zmákneš i více partií po sobě.
Je to určitě lehčí hra, žádná hráčská věc, ale pro rodinku s dětmi či pro návštěvu (nehráčskou) zcela ideální.

28.1.2010 06:29:32

vice zkusenosti
Chtel jsme se zeptat, jak se na tu ru divate po dalsim case a vice odehranych hrach - tedy pokud jste se k teto hre za tu dobu vubec dostali ;). Dost o ni premyslim, jak pisete, je takova jina a na pohled je to proste super, ale nevim, jak by se to hralo s detma a zda by se nam na ni doma jen neprasilo :S.

12.3.2010 09:08:37

Angri

vice zkusenosti
Také jsem se chtěl zeptat na to, jaký na Vás má hra dojem po vícero zahrání.
Našli jste ideální taktiku? Hra se ohraje? Není hra moc krátká? Je hra i pro příležitost když přijde návštěva a nikdy hru nehrála - užije si ji hned na poprvé ?? Nebo se do ní hráč musí dostat po vícerozahrání?

to PJ - která hra je pecka ??

29.9.2010 13:50:01

PJ

Angri
Návštěva? Záleží, jestli někdy něco hráli. Pokud ne, může být problém. Je to jednoduché, ale několik pravidel není zcela intuitivních (např. přesun autíčka a okolnosti o vyzvednutí pokladu). Každopádně, v mém okolí se hra příliš neujala. Je zajímavá, je krásně udělaná, ale není to... pecka.

Pecka je to, co po dohrání chtějí hrát všichni znovu. Pecka je to, o čem se vášnivě diskutuje. Pecka je to, ke všemu hráči nekriticky kupují všechna ta předražená rozšíření. Pecka je to, na co se týden těšíš, že si to zase zahrajete.

Co podle mě konkrétně byly a jsou svého času pecky: Osadníci z Katanu, Small World, Ghost Sories, Dixit, Cyclades... postupem času jsem učinil osobní poznatek, že většina her, které považuji za pecky, je francouzské provenience.

29.9.2010 14:19:03

PJ
No dopufam, ze k nim pribudou i 7 Wonders, na ty se fakt tesim;)

30.9.2010 10:07:35

rbx

aneken
tak presne pro tebe jsou tyto komentare u 7 Wonders:
http://www.boardgamegeek.com/image/780542/7-wonders

Mother of all creatures big and small, that's a lot of cards!!!!!!!
What a mess!
Ok, it's a prototype and the table is rather small, but men, that is the most confused gametable I've ever seen!

:-))) Zvlast ten prvni me pobavil :-)

30.9.2010 11:07:33

Vybíráme z Bazaru

Mortum - Středověká detektivka
Mortum - Středověká detektivka
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas