Tide of Iron: Fury of the Bear

xxxxxxxxoo hodnoceno 5x (Seznam vlastníků)

Tide of Iron: Fury of the Bear - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Tide of Iron
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Robert A. Kouba
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kupit ci nekupit - pre kvalitne scenare s ruskou armadou...

Zdravim Ironaci,

zvazujem kupu tejto vybornej taktickej vojnovej hry, dolezitou sucastou pre mna ale je, aby som si mohol pravidelne zahrat dobre scenare s pouzitim ruskej armady...
Uz som bol viacmenej rozhodnuty objednat ToI a k tomu hned Fury od the Bear, ale ked som si narychlo presiel FFG forum, tak tam par ludi velmi kritizuje spracovanie a nevyvazenost scenarov v tomto rozsireni... dalej problemy s pravidlami, ze v baleni nie je plny pocet jednotiek ruskej armady, ktore by dokonca podla scenara mali byt k dispozicii ale nie su...

Zda sa mi, podla toho co som cital, ako by FFG vidali toto rozsirenie bez poriadneho testovania, za vysoku cenu aj napriek tomu ze ruska armada nie je kompletna...

Ako teda, ist do toho, alebo nie? Kvalitne scenare s ruskeho frontu kazdopadne chcem...
1.5.2012 22:16:44

Vyváženost
Já jsem ještě nic z FotB nezahrál, ale nevyváženosti scénářů bych docela věřil, FFG žel poslední dobou okázale kašle na testování, zvlášť u expanzí. Pro mě obvzlášť patrné u Battles of Westeros...

2.5.2012 09:41:31

Ryko
Jestli není lepší pořídit si Days of Fox - máš tam Angličany, další německé tanky a protitanková děla pro všechny (včetně Amíků).

Navíc je tohle rozšíření použito v Designer series vol. 1

2.5.2012 10:03:48

Rada...
Pokud pomineme koupi nutné základní hry ToI, tak bych to viděl asi takhle:

a) Drtivou většinu volitelných komponent z rozšíření Normandie pro začátek vůbec
nepotřebuješ (vůdcovské balíčky, počasí, ...).

b) Další sadu mapových dílů také nepotřebuješ.

c) Knížku scénářů Scenario designer díl 1 plně využiješ, pokud budeš mít i rozšíření
Days of the fox (viz dál).

d) Rozšíření Days of the fox a Fury of the bear jsou svým způsobem dvojčata:

DotF zachycuje boje v S Africe a uvádí na scénu Brity (2/3 vel. armády) a děla.
FotB zachycuje boje v Rusku a uvádí na scénu Rusy (2/3 vel. armády) a také má děla.

Problém je, že scénáře z těch rozšíření nelze hrát bez jejich komponent (figurky
nahradíš, ale mapové dílce a karty ne), takže jejich koupi se nevyhneš.

Na FFG stránkách fanouškovských scénářů ale najdeš spoustu "ruských" scénářů, které
využívají víceméně jen základní hru (a vůbec nejsou špatné).

Je fakt a pro Koubu fakt ostuda, že dosud nevyšly FAQ a Errata k ruskému rozšíření.
Pokud čteš diskuzi na FFG, tak víš sám, jaké připomínky k nim jsou. Jsou tam ale i
rady (house rules), jak je obejít, a více vyvážit scénáře (otestováno samotnými
hráči).

Nevím, jestli si to pamatuju dobře, ale u 3. scénáře chyběly na mapě nějaké žetony
vládních cílů (bez nichž to dost dobře hrát nejde), další (myslím Counterattack in
Orel) je v původní podobě naprosto nehratelný. Z FotB jsem hrál jsem myslím jen 4 (ty
2 úvodní, Prochorovku (problémy s ruskými posilami) a Maelstrom), ale víceméně se
daly.

Takže je víceméně na tobě v jakém pořadí začneš s rozšířeními. Cenově je Rusko asi o
300 dražší než Afrika, ale nabízí víceméně totéž. Pokud ale máš dost financí, stejně
nakonec koupíš obě dvě (i knihu scénářů) :-).

2.5.2012 11:23:19

vdaka za rady
Vdaka za rady pani... no kazdopadne by som za ToI chcel utratit co najmenej, ale kedze jeden z mojich spoluhracov kazdopadne pozaduje kvalitne ruske scenare a pokial mozno aj rusku armadu, tak na uvod asi pojdem len do ToI, vyskusame par hier a neoficilanych scenarov na ruskom fronte a potom, ak nas to chyti, pojdeme do FotB a pripadne dalsich rozsireni...

Kazdopadne ale je pre mna nepochopitlene pytat za FotB viac ako za ostatne rozsirenia a pricom je teda podla FFG fora riadne odflaknute... Errata a pripadne vidanie opravenej verzie by malo byt podla mna povinnostou...

Vedeli by ste niektore dobre fanuskovske scenare doporucit, aby som nemusel prechadzat vsetky? Pripadne dat odkaz na nejake debatu na forach... vdaka.

Edit: Este som zabudol doplnit, pisete, ze vacsina fanuskovskych scenarov vyuziva len zakladny ToI, otazka ohladne motivacie ist do FotB, ci mozme cakat do buducna nove scenare aj s vyuzitim komponentov z tohto rozsirenia...

2.5.2012 18:50:15 | Upraveno autorem (porovnej)

tipy na neofic. ruské scénáře...
Už jsem tam delší dobu nekoukal, ale můžeš zkusit tyto:

Pavlov's house (Stalingrad) - Scott Roberts
2 Tigers at Malinawa - Shane Meehan (jen tančíky)
Dzherzinsky tractor factory - Shane Meehan

Místo ruských figurek, žetonů a vozítek se použijí americké.
Jediné, co musíš oželit, jsou chybějící mapové díly a jiná barva figurek vojáků. Karty z FotB si můžeš vytisknout - jsou tu k dispozici lokalizované. Bohužel chybějící mapové dílce nic nenahradí :-)).

Pravidla FotB v EN i se scénáři Ti můžu poslat (abys měl představu, o co jde).

Nemohu posoudit míru, jak budou přibývat fanouškovské scénáře v souvislosti s dalšími rozšířenímo. Spíš mám pocit že to bude ustávat, pokud už to neustalo. Kouba dlabe na podporu a ofic. editor TOI scénářů podporuje jen základní hru, Možná že už někdo udělal na koleně nějaký aktualizovaný, nevím, ale to se dá vyřešit s textovým editorem a foťákem :-).

Osobně mám za to, že drtivá většina fanouškovských scénářů na FFG je mnohem vyváženější než ty oficiální. Ostatně vyzkoušej jich pár a uvidíš.

2.5.2012 20:15:44

Scenare pre FotB
Vdaka ta tipy, pozrel som si viacere fanuskovske scenare na FFG a aj podla ohlasov vyzeraju niektore velmi zaujimavo... ked bude ToI doma, vyskusame...

Co ma ale zarazilo, tak prakticky ani na FFB ani na BBG neexistuju dodatocne scenare pre FotB expanziu, pricom pri ruskych scenaroch nevidim jediny dovod nevyuzit tieto komponenty... problem je mozno aj v tom, ze editor je zastaraly, bez podpory novych pridavkov ToI, a prakticky uz asi oficialne nestiahnutelny...

No celkovo dianie okolo ToI scenaristov ustalo, ked si pozriem, vacsina scenarov je 2008-2010, par z 2011, tak sa nie je co divit ze pre rusky pridavok nic neexistuje... zeby nam ToI umieral?

Je to velka skoda, kedze tato wargame je hlavne o scenaroch a FotB ich velmi velmi potrebuje...

4.5.2012 09:52:44

Vybíráme z Bazaru

Exit: úniková hra - Brána mezi světy
Exit: úniková hra - Brána mezi světy
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas