Tide of Iron - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 1A Games
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Ubik
Autoři: Corey Konieczka
Christian T. Petersen
John Goodenough
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

styfi

TOI

Našel jsem na netu hru TOI cca 2600,- s českým překladem. nevíte někdo jak je to myšleno? Podle mě je to klasicky AN verze a k tomu možná nějaký papír s českým textem, ale karty budou asi bez českého textu co? dejte vědět...díky
14.2.2010 19:38:14

styfi
V podstatě je to tak jak píšeš, karty určitě v češtině nebudou.

14.2.2010 19:45:29

to styfi
Hlavně se mi zdá 2600 za základní verzi TOI strašně moc. Na tolik tě nevyjde ani to kdyby jsi si všechny karty obalil obaly od FFG a do nich si nastrkal vytištěné české karty.

14.2.2010 20:02:01

styfi
Sasa má pravdu asi tolik mě to stálo i s kompletní výrobou karet v češtině.

14.2.2010 20:58:27

ta cena je skoro
jak za dvě hry... nechápu, teď něco podobného na aukru... lidi jsou ....

14.2.2010 21:19:15

to styfi...
Ta cena mi připadá jako cena u BF, když jsem si ji před necelými 2 roky kupoval.

Ten prodávající si asi nevšiml, že konkurence prodává ten samý produkt za 1900-2000 Kč. Sice bez přiložených CS pravidel, ale ty si můžeš stáhnout z těchto stránek - a navíc v grafice :-)

Za ušetřené peníze si nakup pořadače (organizéry) na žetony, obaly na karty nebo si ještě něco přidej a kup si knížku scénářů č. 1 (designer series, vol. 1).

15.2.2010 09:03:45

styfi

TOI
Tak díky já si říkal že je to nějaký divný. Mám pár dotazů:
Když rozložím všechny hrací desky kolik to zabere místa? Pořádají se nějaké akce kde se hraje TOI? Hrajete taky mezi sebou? Chci si to pořídít tak bych vědět jestli se najdou někde protivníci (hráči):)

15.2.2010 09:38:18

porovnání s Memoir 44
Může někdo porovnat tyhle dvě hry?

15.2.2010 10:20:58

styfi
Hra zabere mista podle toho jak velkou mapu (scenar) hrajes. Napr. na stole 125x100 cm si nejvetsi mapu nezahrajes. To mam vyzkouseny. Ono to chce fakt dost mista. :-)
Jinak ja hravam tak jednou za mesic cca celej den a vrele doporucuji si hru koupit.

15.2.2010 10:26:23

TOI vs Memoir
TOI a Memoir jsou si podobné pouze tématem.
TOI je daleko komplexnější hra, je i náročnější na pravidla, čas... Memoir vysvětlíš novému hráči za 15 min a můžete hrát...
Tady najdeš v několika příspěvcích (včetně mého) srovnání:
http://zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/trolli-arena-iii-tide-of-iron-vs-memoir-44-985/

15.2.2010 10:34:11

to styfi...
No, nemám teď před sebou mapový díl, ale řekl bych, že je o něco menší než A4. Pak záleží na tom, jak je mapa z dílů poskládáná
(hlavně u těch velkých map, zda 3x4, 4x3, 2x6).

Mně se na stůl třeba taky jeden "formát" 12 dílné mapy nevejde, tak to řeším tak, že zbylou řadu mapových dílců poskládám na gauč vedle a stůl s 2. částí mapy k němu přisunu (není to moc elegantní, ale přesto funkční).

Ale se scénáři s 12 dílnými mapami si starosti nedělej, těch není tolik :-).

A potom, pokud bys chtěl hrát scénář s větší mapou, než se vejde na stůl (a nemáš přitom další stůl), tak použij podlahu. Na ní se vejde cokoliv :-).

Doufám ale, že na Zatrolconu se nás tam (hráčů TOI) pár sejde a budeme tam mít svůj herní koutek :-)

15.2.2010 10:53:42

styfi

hra
zatím nemám nikoho s kím budu hrát, ale už teď se těším až mi to dojde domu:) Chci si pořídit nějaký sólo stůl tak jen abych věděl zhruba rozměr:)

15.2.2010 14:42:35

rbx

laredo
ja osobne jsem na to treba hodne zvedav a budu vam koukat pres rameno.

15.2.2010 17:07:10

Zatrolcon a koutek hracu TOI
Ta veta s tim hranim TOI na Zatrolconu me zaujala.
Ona je nebo bude nejaka herna, kde sebudete schazet a hrat TOI?
To bych se nedkdy pridal ...

16.2.2010 09:46:09

zatrocon a TOI koutek
Spíš se vyčlení stůl na kterém se bude hrát. Zatím jsme se domlouvali s laredem, ale některé scénáře jsou i pro více hráčů, takže se určitě další generálové budou hodit.

16.2.2010 09:53:16

ad TOI koutek
Záleží, kolik by se nás tam sešlo hráčů TOI a jaké scénáře byste chtěli hrát (Já osobně bych si tam rád zahrál i něco jiného než jen TOI :-))

Pro drtivou většinu scénářů (oficiálních a neoficiálních) totiž nejsou potřeba mapy z DoTF a Normandie, takže by je nebylo třeba brát (neboť se docela pronesou :-))

Takže pokud byste chtěli hrát:

a) scénáře z kampaně Market Garden (multiplayer pro 3-4 hráče), pak je třeba základní sada, figurky britské armády, balíčky karet ze všech expanzí a dodatečná sada map ze základní sady.

b) scénáře z ardenské kampaně - platí to co výše, ale bez druhé sady map ze základní sady.

c) vícero různých scénářů zaráz (hrané normálně ve dvojicích) - pak by se musely vzít celé dvě základní sady + celá obě dvě rozšíření.

Nevím, kdo všechno z vás by přijel. Kromě sebe počítám se Sašou a Kubisem.

Vy ostatní, co hodláte přijet, to zvažte a kdyžtak dejte vědět, jestli se taky připojíte, ať můžeme adekvátně připravit bojiště :-) a přivýzt dostatek herních komponent :-)

16.2.2010 14:08:56

styfi

termín
na kdy se plánuje ta pařba?

16.2.2010 14:43:41

to styfi..
Pokud vše klapne, tak 4.-6.6. letošního roku (viz patřičné vlákno v sekci Obecně o hraní společesnkých her).

16.2.2010 15:17:12

styfi

rozměry
Jaké jsou rozměry figurek a tanků, díky?

2.3.2010 07:26:24

pocet hracu
Zdravim,
mohl by mi prosim nekdo rict, jakym zpusobem hra probiha, kdyz hraji 4 hraci?

13.6.2010 22:41:49

to asahi77
Hra ve 3-4 hráčích je v pravidlech také popsána. Máš na mysli něco konkrétního?

14.6.2010 10:36:57

vice hracu
Dik laredo. Mrknul jsem na ten navod.
Slo mi o to, zda pri hre 2vs2 je to "plnohodnotny multiplayer" (napr. ze ma kazdy svoje akcni karty apod.) a nebo je to spis rozsirene 1vs1, kdy se hraci pouze domluvi, kdo co bude ovladat a rozlisi to barvou podstavcu pechoty (pricemz vozidla si musi pamatovat). Z tech pravidel mi to prijde spis jen jako rozsirena hra pro 2. Zkusmo jsem se podival na nejaky scenar a nevypozoroval jsem z toho, ze by bylo primo urceno kdo jake bude mit jednotky. Ta volba zalezi na domluve nebo jsem to spatne procital?

14.6.2010 17:44:17

to asahi77
Ahoj,
no ono je to tak, ze v kazdem scenari mas pro zucastnene strany rozdeleny jednotek do 2 divizi. Tim padem kdyz se hraje ve 2 ovlada jeden hrac vsechny, kdyz ve 4 ma kazdy svoji divizi. Navic za spolupraci vramci divizi se obcas pri urcitych ukonech plati vladnimi body (Command). Je to urcite zajimavy, pac je potreba koordinovat postup, domlouvat se a skutecne spolupracovat. Zalezi na scenari a jeho nastaveni... Nekdy ma jeden hrac tanky a auta a druhej pechotu. A kdyz chce pechota svezt musi se to vsechno pekne logisticky naplanovat...

Urcite to stoji za vyzkouseni, ale hodne taky zalezi (jak uz sem rikal) na volbe scenare.

14.6.2010 18:08:44

vice hracu
Diky za objasneni, zni to dobre. Uz delsi dobu po ToI pokujuju, obzvlast po vcerejsi frustraci u Memoiru (smula na karty a smula na hody kostkou).

14.6.2010 18:23:06

frustrace
Pokud jde o frustraci z hodů kostkou v boji, to budeš v TOI na tom podobně. Co ti výrazně odpadne je frustrace z "nepadání" karet rozkazů. Plná ruka karet do východního sektoru když máš všechny jednotky v západním tady rozhodně nehrozí :)

14.6.2010 19:03:26

to je fakt
Co se kostek tyce, tak ty v TOI dokazou taky cloveka pekne namichnout. Kdyz na 12 kostkach padnou dva zasahy a obrance na 4 obranych kostkach (za kryt, pancir apod.) hodi 3 uspechy, clovek si rika esli to ma vubec smysl. Ale kdyz clovek primarne predpoklada, ze to nepada a snazi se obezretne podporovat utok z vice stran a vyuzivat vsech moznosti, urcite to hodne ovlvivni.

Nicmene nekdy to proste nepadne a nepadne :). Proto se snazime hrat TOI co nejsvizneji a co nejodlehceneji, aby si hru clovek proste jen uzil a nestaly se z toho 5 hodinovy sachy. Vidte kluci ze ZatroConu :)))).

14.6.2010 19:15:40

Vybíráme z Bazaru

Marvel united xmen
Marvel united xmen
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 18 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas