Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

otazky ohledne pravidel

po zahajeni zkusebni hry bych mel hned drobne dotazy :)

U sedeho slizu (gray ooze) je pravidlo pro boj:
Battle: Destroy one Hero unless at least one Weapon is attached.

Je tim mysleno, ze pokud pri fajtu pouziji zbran, ze musim pak jednoho hrdinu vyradit? A pokud ano, tak asi vybiram ja, ale muzu vyradit jakehokoli nebo jednoho z tech co pouzil zbran?

A druhy dotaz jsou milice povazovany za hrdinu? jde jim pridelovat predmety, vyrazovat je pokud karta odkazuje na hrdinu atd. ?
diky za help
2.2.2010 16:06:11

Breach
a jo je to tak, jsem mel nejaky zkrat :)

7.2.2010 19:50:57

Attacky obecně
Díky za vyjasnění některých věcí...
1)Jinak se chci pro jistotu zeptat na attacky - dle pravidel se prostě sčítají všechny "co máš",tj. když vyzbrojím klerika nějakou zbraní s fyzickým útokem, tak se dělá součet? Tj .při útoku na příšeru se prostě sečte co máš a případně se aplikují dungeon efekty atd.
2)Milicia je považovaná za hero - jak jsem okoukal z pravidel a debat a jenom pro jistotu se chci zeptat,zda je tedy legitimním cílem i pro např. Battle Fury?
3) Při "požírání" družiny různými montrsy (draci či undeadi),tak jsme narazili na to, že někde je destroy hero a někde destroy militia.Nicméně hráli jsme to tak,že militia můžeš obětovat i při tom destroy hero efektu.Je to tak?

25.2.2010 11:19:40

pravidla
Ad 1)Ano
Ad 2)Ano, je cilem i pro Battle Fury
Ad 3)Ano

25.2.2010 11:47:33

Raistlin
1) Ano. ˇUtoky se sčítají popřípadě se pak vyřazují nebo modifikují podle napadeného monstra.

2) S Milicí máš pravdu, bere se jako hero, takže i efekty na Hero jsou aji na milice.

3) Pokud je napsaná natvrdo Destroy Militia rušíš milici, pokud je Destroy Hero rušíš hrdinu nebo milici.

25.2.2010 11:47:40

Lumirius, Odulim
Diky...myslim,ze pravidla 1.4 jsou uz docela jasna...i kdyz jsem se podle diskusi na zatrolenkach docela bal,ze to bude zmatek nad zmatek.Ale pochopili jsme po deseti minutach a dalsi prichozi to po dvou minutach poodeziral ze hry...jenom uz se tesim na dodatek - hlavne malo monster...

25.2.2010 13:29:48

pravidla
Jj orig. pravidla jsem nečetl a rovnou vytiskl verzi 1.4. Co si tak vzpomínám, tak mě žádná nejasnost nezaskočila. Vše pěkně vysvětleno a navrch vysvětlení každé karty.

25.2.2010 14:07:59

pravidla
jen bych se zeptal,zda někdo nemá v úmyslu dopřeložit pravidla ve verzi 1.4

25.2.2010 18:23:00

pravidla
Ještě mi vrtá hlavou jedna věc. V pravidlech je psáno, že monstrum, které v souboji NEporazíš, jde do spod balíčku a doplní se dungeon atd...takže při prohraném souboji není vlastně žádný postih a ke všemu lze tímto postupem z dungeon odstraňovat "nepohodlná" monstra?

26.2.2010 09:22:48

Odulin
jediný postih je ten že musíš udělat to co má napadené monstrum v Battles. Pokud žádný postih nemá můžeš tím odstraňovat nepohodlné monstra nebo shodit silné monstrum aby ho nezískal s body soupeř hrající po tobě. Samozřejmě se tím spomalíš, ale někdy si tím i pročistíš balík. Třeba zaútočit na monstrum co ruší Milici, když není třeba Trenér ve hře.

26.2.2010 09:54:09

Lumirius
Jasně. Jenom jsem se chtěl ujistit, že to tak je ;) Dík

26.2.2010 10:00:22

Selurin Theurge
Ahoj, jak hrajete Selurin Theurge? Kazdy by mel odhodit hrdinu a ty vy sis ho mel pak pujcit pro bitvu.. plati to i pro samotnyho hrace? nebo pouze pro protihrace? Jde mi o to, ze me se stalo, ze sem vylozil pouze toho Selurina a kdybych ho odhodil, tak by to bylo spis nevyhoda ho vylevlovat na 3. level.
Jeste bych se chtel zeptat, jak celkove pripravujete hru? Nekolikrat se mi stalo, ze sem si hned na zacatku nalizal 3 nejsilnejsi potvory a my slabi dobrodruzi sme nemohli skoro nic delat (navic kdyby nebyl ve vesnici trener, tak by to bylo fakt spatny)?

10.5.2010 13:40:41

Selurin
Tak jsem hledal v pravidlech a našel jsme pouze jednu definici diskartování a tou je odhození karty z ruky. Takže teoreticky pokud bys vyložil Selurina dříve a měl ještě hrdinu v ruce tak bys jej asi diskartoval, ale to přece neuděláš, navíc myslím, že karty se nějak ukazují a z nich se pak připravuješ na boj. Jedinou podmínkou je vždy udělat všechny Dungeon efekty na jedné kartě než začneš řešit další.
Takže Selurin je na protihráče, protože ti mají karty v ruce.

10.5.2010 21:47:36

Selurin Theurge podruhé
Nastala taková situacee: Bojuju proti "Archduke of Pain" (abyssal) a na ruce mám Selurin Theurga (level 3). Použiju jeho vlastnost, která způsobuje, že ostatní hráči musí diskartovat hrdinu a já si pak jednoho můžu "půjčit" pro tento souboj. "Půjčuju" si Elfa Archmaga (level 3). A teď k jádru věci. Archduka of Pain jsem porazil, nicméně má battle efekt "Destroy all Clerics and Wizards". Wizard je samozřejmě jak můj Selurin, tak "vypůjčený" Elf Archmage (který ja dokonce za 2 vítězné body, Selurin za 1). Jenže na kartě Selurina se píše, že na konci bitky "vypůjčenou" postavu zase vrátím...

Jak byste to řešili? Zabili i půjčenou postavu, nebo vrátili? Šlo o to, že v tomhle případě to mělo vliv i na vítězné body (postavy na 3 levelu), takže to mohlo případně rozhodnout i o vítězi.

19.7.2010 09:42:32

Selurin
Jo, znici se i vypujcena postava viz. vysvetleni z poslednich pravidel: If the borrowed Hero is destroyed by a Battle Effect, it is not returned to the original owner. Instead, destroy the card.

19.7.2010 09:56:09

kronoss
Díky. Už je to dýl, co jsem je četl.

19.7.2010 10:00:11

halbarad
Neni zac :) ja sem taky pri jedny hodne tesny hre musel bezet k pocitaci, na internet a zkontrolovat si zda se to muze ci ne.. docela dost to zamichalo vysledkem.. pripada mi, ze to je jako ve vsech RPG - magove jsou zpocatku slabi, ale jakmile je vylevlujes na vyssi uroven, tak jsou strasne nabuseni :)

19.7.2010 11:07:23

Zvysovani urovne a opakovani
1. Chapu dobre, ze pokud chci povysit hrdinu, musim zaplatit prislusny pocet XP (z 1 na 2 level jsou to 2XP a 2 na 3 jsou to 3XP). Neni tedy nutno platit zadne zlataky?
2. Chapu, ze neni mozne povysovat rovnou z prvni urovne na treti. Je ale mozne nejak koupit rovnou hrdinu napr, treti urovne (tj. aniz bych pred tim mel hrdinu privni urovne a postupne ho polepsoval)?
3. K cemu je u hrdiny vyssich urovni (2 A 3) uvedena nakupni cena?
4. Opakovani (repeat dungeon) znamena, ze po vyhodnoceni prvniho boje (se vsemi kartami napr. zbrane, svetla apod.) muzu opakovat boj (s doplnenymi monstry), ale pouze s kartami, ktere obsahuji tento popis (tj. pouze s hrdiny)?

5.6.2011 23:14:15

Hyman
1) Přesně tak, povyšovat se dá bez peněz.
2) a 3) Cena tam je uvedena, protože hrdinové vyšších úrovní se dají normálně koupit, jakmile jsou na vršku balíčku. Je to prostě jen další balíček, ze kterého se dá koupit ta právě viditelná karta.

6.6.2011 00:06:01

Hyman
4) Repat Dungeon: znamená, že schopnost na kartě můžeš zahrát opakovaně, pokud jsi schopný splnit podmínky.

6.6.2011 06:34:10

Magic Attack Only
Ahoj,

mám dotaz na příšerys Magic Attack Only. Vztahuje se to i na light penalty? Myslím tím, že když budu mít v ranku 1 příšeru se sílou třeba 8 a vlastností Magic Attack Only a nemám pochodeň - musím mít Magic Attack +10 nebo mi stačí magic +8 a fyzický +2?

Díky...

17.6.2011 23:59:58

Freld
Light penalty se aplikuje az nakonec po vsech modifikacich takze podle příkladu musis mit utok 10.

18.6.2011 00:18:58

Freld
Light penalty se aplikuje az nakonec po vsech modifikacich takze podle příkladu musis mit magicky utok 10.

18.6.2011 00:20:54

lumir
jo, to chapu, ale ta hodnota +10 musi byt ciste magic nebo muze byt kombinovana?

EDIT: resp. kombinovana jako +8 magic a +2 normalni

18.6.2011 00:21:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Frelda
Jenom tim cim jde porazit, čili pouze magic attackem.

18.6.2011 08:32:31

Lumir
Supr, díky, tak nějak jsem to tušil, ale při hře vznikl dotaz, na který jsem neuměl odpovědět..

18.6.2011 12:25:05

Vybíráme z Bazaru

Codex Naturalis
Codex Naturalis
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas