Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

otazky ohledne pravidel

po zahajeni zkusebni hry bych mel hned drobne dotazy :)

U sedeho slizu (gray ooze) je pravidlo pro boj:
Battle: Destroy one Hero unless at least one Weapon is attached.

Je tim mysleno, ze pokud pri fajtu pouziji zbran, ze musim pak jednoho hrdinu vyradit? A pokud ano, tak asi vybiram ja, ale muzu vyradit jakehokoli nebo jednoho z tech co pouzil zbran?

A druhy dotaz jsou milice povazovany za hrdinu? jde jim pridelovat predmety, vyrazovat je pokud karta odkazuje na hrdinu atd. ?
diky za help
2.2.2010 16:06:11

The Hammer
Toho jsem se přesně obával, že to bude moje první hra kterou si koupím pro sólo hru. Cácorky to asi nebudou chtít hrát. :(

4.2.2010 07:32:09

Hammer
nojo vidíš pořadí vykládaných karet to mi nedocvaklo.
Na solo hru jsem zvědavý, odzkouším třeba dneska jak budu čekat než otevřou v Kopřivnici klub :-))

4.2.2010 08:56:27

:)
Lumirius: Do toho nového klubu se taky chystám někdy podívat, husak mi slíbil, že mě přibere :)

Husak: Je čas myslet na sebe! Co může být lepšího večer před spaním, než podniknout výpravu spolu s pár drsnými týpky do nějaké jeskyně a vyhubit tam nějakého toho démona ? :)))

4.2.2010 09:21:18

:D
a s vítězným rykem přinést ženě do ložnice ještě čerstvý, vonící Thunderšutr :D

4.2.2010 10:02:54

ad Lumirius
Tak v těch dvou pariích v Korunce jsem byl taky a můžu sekundovat, že Dominion je proti tomuhle ořezávátko a pro mě mnohem zábavnější hra, do které se dokážu krásně ponořit.
Jen je škoda těch nejasných formulací na kartách, většinu z nich tady vypíchnul už Lumirius, ale ještě na jednu si tady vzpomínám.
Jedná se o hrdinu, nějakého mága, který přidává +1 Magic Attack ke všem "Magic items and spells" nebo tak nějak to tam bylo napsané. Znamená to tedy, že přidává +1 Magic Attack jen těm věcem a kouzlům, které samy přidávají Magic Attack? A co trofeje příšer, které přidávají Magic Attack, taky se vylepší? A co třeba, když se použije takové to šikovné kouzlo, které všechny zbraně s normálním útokem převede na magické, taky se jim to pak zvedne, když byly vlastně původně nemagické?

4.2.2010 10:04:22

pravidla nová verze
upozornil mě Vašek (Mr.Happy) na novou verzi už 1.4.!!! pravidel do thunderstonu. Podle zběžného nahlédnutí jsou tam dost upřesněné kroky v rámci různých akci jako Vesnice, Podzemí atd.
a hlavně upravené pořadí těch akci. Třeba dost důležitá věc, že levelování ve vesnici děláš až skoro nakonec takže můžeš např. přes Trenéra ještě nabrat XP a pak povyšovat hrdiny.

http://www.alderac.com/thunderstonerules.pdf

4.2.2010 10:04:34

Kadaver
s tím kouzlem Battle Fury je to asi fakt jen na útoky nemagicke, ale podle mě pokud zvýšíš přes Battle fury Attack a pak to přes další kouzlo přeměníš na MAGIC Attack tak postava kouzelníka o které mluvíš přidá +1 ke všem těmto již MAGICKÝM bonusům.

4.2.2010 10:08:46

no hurááá
ještě doplnění k mým předchozím příspěvkům, jsou tam vysvětleny všechny karty a možné situace. Tak snad už všechno bude jasné a hra pofičí.

4.2.2010 10:17:53

kvalita pravidel
Řekl bych, že Thunderstone trpí stejným syndromem jako Tomb - prostě pravidla nějak napsaná a hotová, ale s neskutečným množstvím děr, které umožňují dvojí (i vícenásobný) výklad a neodladěné texty na kartách, které jsou mnohdy nedostatečné a víceznačné. S tím samým se teď peru při překladu Tomba. Měli by se s tím chlapci z AEG nějak poprat a vylepšit to.

4.2.2010 10:19:38

Nová verze 1.4
Chtěl bych se zeptat ,zda by někdo přeložil tuto novou verzi.Nebo alespoň to co je upřesněno.

4.2.2010 19:40:06

získaní Milicionáře
V pravidlech (1.4) jsem na to nikde nenarazil, nebo to přehlíd. Je možné nějakým způsobem získat dlšího Milicionáře? Je možný si ho vzít v rámci nákupu za O gold? Nebo po zničení (destroy) všech počátečních 6 milicí už nemůžu dodatečné získat? Proč by tam ale pak ten paklík byl...

5.2.2010 19:35:24

Milice
Normálně je nakupuješ ve fázi nákupu, můžeš si ho koupit i když třeba nemáš peníze.

5.2.2010 19:45:52

The Hammer
Díky, to mi taky přišlo jako nejlogičtější.

5.2.2010 21:05:03

ještě jeden dotaz
Chápu to správně, že když bojuju proti Black Slime, který má efekt "Destroy one Militia", tak ačkoliv bude Milicionář zničen, tak jeho efekt "Atack +1" v tomto souboji ještě bude platit?

6.2.2010 00:49:32

milice
ano, ta padne az po utoku

6.2.2010 01:41:44

Thyrian Lord

6.2.2010 12:49:29

Thyrian Lord
Potřeboval bych vysvětlit první větu na kartičce -Podzení:.........
Nějak si s tím nevím rady

6.2.2010 12:51:21

Thyrian Lord
Pokud zničíš jedno Jídlo, tak můžeš jednu potvoru z jeskyně (dungeon hall), která má max. 2 vítězné body hodit rovnou na svůj odhazovací balík (discard pile).

6.2.2010 13:11:11

halbarad
Díky

6.2.2010 13:19:33

Alex
Pak ještě normálně útočíš na jinou potvoru. Nejsem si jistý zda musíš útočit, ale řekl bych že ano. Nějak se mi chche číst ta pravidla 1.4. :-)

6.2.2010 19:07:08

husak
Dík.To mi došlo.

No vidíš,já bych si ta pravidla rád přečetl,ale jaksi můj analfabetisnus angličtiny mi to nedovoluje.Snad to tady někdo dodá přeložené.

6.2.2010 19:11:10

Magic Attack Required
Tak jsme to s "Magic Attack Required" hráli blbě. Podle pravidel 1.4 tohle slovní spojení znamená, že v boji musíš mít alespoň +1 Magic Attack, abys mohl zaútočit, ale pak se počítá plná síla. Takže žádné takové, že by se počítal jen Magic attack. To by muselo na kartě být "Magic Attack Only".

7.2.2010 17:18:46

Breach ?
Tak s tim magic attackem jsem to hral dobre :). V cem si nejsem uplne jisty je vsak toto:

Neither Battle Effects nor Breach Effects occur when a Monster card is revealed as part of your hand, only while they are in the Dungeon Hall.

Pisou, ze Breach se aktivuje ve chvili, kdy monstrum vejde z 2lvl do 1lvl dungeonu. To chapu. A to vyse znamena, ze kdyz se mi podari ziskat(porazit) tu potvoru s breachem, tak ve chvili kdy ja jdu do dungeonu a mam ji v ruce, tak muzu jeste pouzit ten jeji breach ?

Chapu to dobre ? Nebo ten breach je jen pro monstra co jdou na 1. pozici dungeonu ?

7.2.2010 19:10:28

Breach
Podle mě to platí jen ve chvíli, kdy jdou monstra do první úrovně. Pak už ne.

7.2.2010 19:23:04

Karas

breach
jj. efekty na nestvurach ani breach nemuzes pouzit kdyz uz je mas na ruce, ..... u nestvur jen to co je za tou hvezdickou (trofeje)

7.2.2010 19:36:54

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Tainted Grail, The Last Knight, Age of Legends ENG
Akt. cena: 1999 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas