Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pogo

Korektura českých pravidel

Někteří z vás se tu nabízeli, že by byli ochotni projít česká pravidla a zkritizovat, co je na nich špatně. Takže jsou tady. Budu rád za jakékoli připomínky. Grafika není doplněná, důležitý je text. Jedu teď na týden na dovolenou, pak se podívám, jestli se tu na mně něco sesypalo...

www.zatrolene-hry.cz/temp/Thunderstone.preview.pdf

6.8.2010 13:28:27

Název hry
OT:
Zkuste kdyžtak název řešit ve vlákně k tomu určeném, ať je v tom pořádek ;-)

7.8.2010 11:33:36

PJ

Pár postřehů
Domobranec je možná podle pravidel správně, ale je to něco příšerného. Dal bych tam Domobranu.
Trpaslík janičár - neznám originál, ale tohle mi přijde trochu směšné. Já si pod tímhle spojením představím zakrslého turka.

7.8.2010 12:23:28

Janičár
Osobně mi taky janičár na trpaslíka moc nesedí. Prostě si myslím, že trpajzlik by ze svý podstaty nešel do takovýho povolání. Je to elitní lidská jednotka spojená s kázní atp, ale pořád je to člověčí. Ale je to detail ;-)

7.8.2010 12:50:48

Poznámky k pravidlům
Nevím, jestli jste se už na pravidla koukali, každopádně já sepsal asi dvě stránky poznámek ve wordu a možná by nebylo špatný, aby každý kdo se chce připojit přidal svoje poznámky právě do toho wordovského dokumentu, ať z toho pak Pogovi nejde hlava kolem.

Zde je odkaz na stažení poznámek: http://profi.edisk.cz/stahnout-soubor/08652/Thunderstone_pravidla.doc_44KB.html

Možná by bylo vhodný, aby každej, kdo by měl zájem o editaci a úpravu mejch poznámek to sem napsal, aby se nestalo, že na tom budou dělat třeba 2 lidi a kdo to pak bude dávat dohromady.

Doufám, že tam Ella doplní svoje postřehy. Četl jsem to jednou, a musím přiznat že jsem se občas přistihl, že jsem se začetl a nevnímám text jako takový, ale spíš ten příběh...

7.8.2010 14:44:47

Překladatelovy reakce 2
Janičár - tento termín se objevuje již v originálu, nenapadlo mě v souvislosti s ostatními termíny používanými u povolání nic vhodnějšího.
Domobranec - o domobraně jako takové jsem uvažoval rovněž, ale protože všichni ostatní hrdinové jsou v jednotném čísle a i na obrázku této karty je pouze jedna postava, převedl jsem název do jednotného čísla.

7.8.2010 15:51:08

ipetrk
souhlasím s tím cos tam napsal a vzhledem k poznámkám jsem v textu další boty nepotkala :-)

7.8.2010 17:29:03

PJ

Shark
Janičár - vzhledem k historickému významu tohoto označení mně to prostě přijde u trpaslíka jako nesmysl, ale pokud to bylo v originále, není to Tvoje chyba...
Domobrana - chápu, ale proč to nemůže být třeba Člen domobrany nebo Příslušník domobrany?

7.8.2010 18:16:19

Překladatelovy reakce 3
ipetrk: Prošel jsem si tvůj soubor s připomínkami a zde jsou některé postřehy:
Názvy: Vycházel jsem z originálů: Redblade - Rudobřit, Kingdom - Království, Red Jelly (Rudý rosol) x Gray Ooze (Šedý sliz)
Fáze: Na s. 4 (Průběh hry) je jasně uvedeno, že každá akce resp. tah má jednotlivé fáze.
Halapartna: Z textu je vcelku jasně patrné díky použití slova "alespoň", kdo má nárok na jaký bonus.
Sfinga: S ohledem na kontext (např. s. 5) má uvedený text znamenat, že jestliže hráč nemá ani po zamíchání v balíčku družiny alespoň šest karet, otočí všechny, které má k dispozici.
S. 24 - tento obrázek je již v originále.
Hlavně díky za upozornění na záměnu vítězných bodů a bodů zkušenosti.
Stylistické věci ponechávám stranou.

8.8.2010 14:01:42

Moje poznamky
Jak jsem ti psal v PM, byly to prostě obecné poznámky, hodil jsem tam všechno, co mě trklo při PRVNÍM čtení. Určitě, kdybych to přečetl víckrát, tak by to bylo jiný. Stejný to bylo u těch názvů a tak... prostě cokoli mě napadlo.

8.8.2010 21:41:35

ipetrk
Je mi to jasné, ještě jednou tímto děkuji.

8.8.2010 22:07:23

Dik
Díky všem za korektury. Budou poctivě zapracovány.

23.8.2010 16:59:33

Vybíráme z Bazaru

Tang Garden anglicky
Tang Garden anglicky
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas