Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Kletba hrdinů - diskuze k CZ názvu

Jelikož se ve vlákně ke korektuře pravidel objevil námět na změnu názvu Kletba hrdinů, navrhuji oddělit od sebe obě diskuze, protože jinak se v tom ani Pogo nevyzná. Takže korektury tam, názvy sem.
6.8.2010 16:17:01

ne
No podle mě by to překládat vůbec neměli..co to tady čtu za spatlaniny, děs a hrůza. Proč nepřeložili Dominion, hmm? Třeba "okrsek", to by bylo super...prostě nechat to normálně tak, slovo Thunderstone zní dobře, vystihuje to podstatu a laici budou mít alespoň spojitost této hry s anglickým originálem.

9.8.2010 07:10:30

uvidíme...
O tom se tady už mluvilo. Ponecháním origo názvu (nepřeloženého, nebo alespoň s nějakým českých dodatkem) by mohlo dojít k tomu, že si tu hru koupí míň lidí. Jak už tu někdo psal. Kdo o té hře něco ví a chce ji, tak si ji pořídí, i kdyby se jmenovala Famfulínkova dobrodružství v Marshmallowově. Ale tady jde spíš o neznalý lidi, aby po tý krabici šáhli...

9.8.2010 09:09:33

...
Jako potencionálnímu kupci české verze se mi asi nejvíce líbí název

Thunderstone: Kámen osudu / Thunderstone: Kameny osudu :)

9.8.2010 09:24:15

nazev
Nu toz ja jsem taky za Thunderstone: Kamen/Kameny osudu;)

9.8.2010 09:55:19

název
pardon, ale spatlanina anglických a českých slov v názvu? Neberte to špatně, ale přijde mi to opravdu strašné. V obchodě lidé šáhnou po hře podle krabice, přečtou si na spodní straně v češtině o co jde. Ale rozhodně si nevyberou hru podle názvu. A když, tak by mě česko-anglický název spíše odradil.

9.8.2010 10:25:36

:D!!
Co člověk, to názor. Aspoň budu shovívavější až příště budu remcat nad debilním názvem hry - budu vědět, že spoustě lidí se líbí.

==>Černý vlk: Bohužel právě že spousta lidí si vybere hru jen podle názvu a obrázku na krabici...

Zatím je tedy nejpopulárnější:
Thunderstone: Kameny osudu - jestli se teda nepletu. Mně se to líbí ;-)

9.8.2010 10:31:35

to Černý vlk
Co se týče obchodu a chování zákazníků, tak se mýlíš.

9.8.2010 11:06:51

to Kren
opravdu? beru to z mého pohledu, ale je pravda, že lidi u toho nepozoruju :)

9.8.2010 11:15:17

rbx

Thunderstone: Kameny osudu
je dobre. A taky by bylo dobre, aby se to dalo michat s anglickymi rozsirenimi.

9.8.2010 11:27:45

PJ

Jsem rád, že se většině líbí "protektorátní název"...
...ale nechal bych tam jednotné číslo. Kameny zní trochu banálně a přízemně, osobně mi to začne připomínat kameny ledvinové, žlučníkové - to jsou taky celkem osudové kameny :)
Kámen Osudu zní o fous naléhavěji, patetičtěji...

9.8.2010 11:35:07

Prej protektorátní název...
Mně se líbí, že je tam zachovanej ten původní název, takže je hned jasný o co jde, navíc ten Thunderstone má při výslovnosti docela švih. A množný číslo dávám jen kvůli tomu, aby bylo vidět, že je to základní verze. A pak může bejt třeba Thunderstorm: Kámen šílenství atp... ;-)

9.8.2010 12:45:36

ehm..
cerny vlk, vidim to dost podobne, vysledna zlatanina Aj (stone) a Cj(kamen) vyzera imho o dost 'diletantskejsie' (ak uz nie hrozne-nic v zlom ofkorz:), ako kazda moznost separe..
(+ pri standartnej jazykovej vybave v dnesnej dobe, si ak uz nie aj ta babka v obchode, tak vnucik pod stromcekom urcite aspon raz za zivot pomysli, ze 'thunder' asi sotva znamena osud, silenstvi ci kledba a ze ten co to prekladal sa asi nejak celkom sekol
(btw, zatial ziadne rozsirenie nema v nazve iny kamen, ako ten hromovy)

9.8.2010 14:15:57

Rozšíření
No, v každém rozšíření je jiný kámen osudu - v druhém je Kámen lakoty... Takže Thunderstone: Kámen lakoty? :D

9.8.2010 14:22:56

..
V orig. nazve (?..ci aj ten je zly;)))

9.8.2010 14:26:20

Origo nevím ;-/
Přiznám se, že kámen lakoty mám jen tady z popisku hry... Takže jestli je to překlad dobrej, to nevím...

9.8.2010 14:35:03

DD

Orig nazvy.
No nevim ale v originale se hra jmenuje Thunderstone a rozsireni pak.
Thunderstone: Doomgate Legion
Thunderstone: Wrath of the Elements.
Takze o kamenech v nazvu ani zminka.

9.8.2010 14:40:13

ach jo
když už tady všichni trváte na těch šutrácích, nemohly by to být alespoň krystaly ?)

9.8.2010 15:45:05

název
Vzhledem k níže uvedenému navrhuji

"Thorovy kameny" nebo "Thorovo Kladivo" což by mohlo evokovat panácu na přebalu krabice s kladivem v popředí

http://www.sciencedaily.com/releases/2010/06/100614101724.htm

"People believed that the lightning created thunderstones and that individuals who owned such stones would not be hit by the lightning," Hemdorff says.

The idea of a rock falling from the sky caused by lightning is known all over the world. It is certainly found in Roman times and it is connected to objects like meteors, flint stone axes and petrified sea urchins.

"According to folklore a flint axe might protect against lightning and function as a kind of charm," Thäte says.

In Northern Europe the old idea of the thunder god Thor, who throws his hammer when lightning strikes, is common property. It was alive all the way up to the 19th century.

"Thor's mission was to protect gods and people against evil and chaos and it was therefore believed that Thor's rocks protected houses and people. Two things seem to be important when choosing thunderstones: The form had to be similar to an axe or a hammer, that is a ground stone or flint, or the stone had to have "flaming" properties, which flint and quartz have," Hendorff says.

11.8.2010 21:13:52

název.
Jinak Thor zní tak trochu podobně jako thunder a je to severský bůh hromu, jehož hlavním atributem je kouzelné kladivo Mjollni. Pokud vrhá kladivo tak se mu díky kouzelným rukavicím vrací zpět a vznikají tak blesky. Jak je psáno v článku v důsledku blesků padá z nebe kámen=meteorit=thunedrstone. Kdo jej vlastní je chráněn před blesky.

Thunderstone je tedy v mytologickém pojetí je úlomek meteoritu s nadpřirozenými schopnostmi.

11.8.2010 21:24:03

s tim Thorem...
...to nezni vubec spatne. Jen nevim jestli by to bylo pak pouzitelny i do nazvu rozsireni. Nijak jsem je nezkoumal, takze nevim.

11.8.2010 21:29:24

nazev
Thunderstone: Doomgate Legion
Thunderstone: Wrath of the Elements

Třeba:
Thorovo kladivo: Legie zatracených/Prokletá legie/Brána prokletí
Thorovo Kladivo: Hněv živlů

11.8.2010 21:43:27

Joe

Thor
Ten Thor nie je nijak stratený!
Celkom sa to k tomu hodí (ale samozrejme s tým, že by zadné strany kariet zostali rovnaké s originálnym názvom...)

23.8.2010 12:48:39

Kameny moci
se mi líbí, připadlo mi že už na Hofylandu se k tomuto názvu přiklánělo více lidí.

To s tím Thorem by mohlo být zavádějící, neb ve hře nejsou žádné postavy ze severské mytologie ani to s ní nijak nesouvisí.

23.8.2010 13:41:08

Název
Díky moc všem za připomínky. ten název je stále otevřený, každý nápad beru.

23.8.2010 17:01:28

Thor
Taky mam pocit, ze severskou mytologii tato hra vubec nesouvisi, takze Thora bych vypustil...

23.8.2010 17:06:44

Vybíráme z Bazaru

Dračí palác
Dračí palác
Akt. cena: 1030 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas