Thunderstone - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Pegasus Spiele
REBEL.pl
Autoři: Mike Elliott
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

david

české vydání

Nemáte někdo nějaké info, jestli se na to nějaká firma nechystá?? :-)
22.2.2010 08:12:12

Česky ? Anglicky
To jste mě nalomili, já abych si to s někým zahrál, tak to česky být musí a nebo tam musí být hodně srozumitelná angličtina. Arkham, LNOE mi s kamarády anglicky neprošel, ale třeba Runebound (protože popisy karet setkání čtu já) mi prošel.
Teď je otázkou kolik tam té angličtiny je a jak je složitá, můžete mi to někdo napsat?

17.12.2010 16:16:33

Thunderstone
V Thunderstone je textu málo. Základní herní slovíčka, nic co neznáš. A pravidla se dají stáhnout v češtině. Určitě bych šel do anglické verze.

17.12.2010 16:43:54

Joe

Ako vyzerá CZ vydanie?
Zdravíčko,

obvyklá otázočka na progres českého vydania Tándršutru - ako vyzeráme?

18.1.2011 13:57:32

České vydání
O jeho případné realizaci by se mělo rozhodnout příští týden (tuto informaci mám od Poga).

9.2.2011 11:59:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Nejake nove zpravy??
???

14.2.2011 22:37:42

Joe

Tak nič nakoniec
Český Thunderstone nebude, pogo mi písal (keďže som mal robiť slovenský preklad)...

Škooooda.... :(

Na druhej strane, záujemcovia sa môžu sústrediť na originál a nebudú musieť riešiť dilemu českého základu a prípadných anglických rozšírení, ako v prípade Dobyvateľov vesmíru.

16.2.2011 09:43:10

já to věděl
že z toho nic nebude...Ale já si stejně brousím zuby na, zřejmě lepší, Thunderstone: Dragonspire :)

16.2.2011 09:45:26

Joe
Co se dá dělat, kdyby to v češtině vydali, koupil bych si ho.

Škoda, že nemáš nějaké info o vydání jiné zajímavé hry (místo Thunderstone).

16.2.2011 11:28:42

Skoda
Hmmm, skoda, kdyby se tam udelalo par zmen, tak ta hra neni spatna...

16.2.2011 12:39:09

hmmm
no nějak mě to nepřekvapuje, když jsou česky (zatím) tři krabice dominionu, který je stejně mnohem přístupnější a jednodušší (a od přímé konkurence). Nedávno jsem pořídil druhé rozšíření Thunderstone a bez problémů to se mnou hraje přítulkyně, která jakoukoli jinou hru v angličtině odmítá.... A dokonce mě navzdory angličtině poráží, což je horší :-)

Edit2: a navíc když jsem viděl ty překlady některých termínů, tak se mi občas zvedal kufr :-)

16.2.2011 12:42:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Merlin
souhlasím, výhoda deckbuilding karetek typu Dominion (tedy na stole exsituje stálá, neměnná a permanentně viditelná nabídka karet), je taková, že je můžou hrát opravdu i totální neangličtináři. Mám podobné zkušenosti. Přítelkyně se mnou bez problémů hraje Dominion (kterýkoliv), Resident Evil a taky bez problémů hrála i Ascension, kde se nabídka neustále mění. A rovněž mě bez problémů poráží :). Takže předpokládám, že bude se mnou někdy stejně tak bez problémů hrát i Thunderstone :)

Překladů některých termínů jsem se taky obával. Mě bylo proti srsti už i překlad krabice.

16.2.2011 12:48:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Merline, Beholdere
od chvíle kdy jsem domu donesl Thunderstone tak se na Dominion práší. Družka odmítá hrát jakoukoliv jinou karetku a dostávám v ní často nafrak. Takže v tom nejste sami.

16.2.2011 13:54:46

České vydání nebude
Tak už se to tu sice objevilo, ale pro jistotu potvrzuji, že z českého vydání sešlo. Důvodů je řada. Ten asi nejzásadnější je, že jsme chtěli opravit některé karty, které se nám v původní hře nezdály. Bohužel ale původní vydavatel na toto nepřistoupil. Vlna kritiky zde na ZH, ale i třeba kolem 4 poháru nás od vydání v nezměněné podobě odradila. Aspoň vidíte, jakou máte moc :-)

16.2.2011 14:43:28

to pogo
A co Dragonspire ??? to už je pravděpodobně vychytanější. Nebo už není vůbec šance?

16.2.2011 14:54:58

Kren
Obávám se, že na to by v AEG taky nepřistopili, mají nějakou svou jasnou představu...

17.2.2011 13:07:13

Vybíráme z Bazaru

Karak/Carcassonne - mřížky 4x4
Karak/Carcassonne - mřížky 4x4
Akt. cena: 220 Kč
Končí za: 14 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas