Through the Ages: Příběh civilizace

xxxxxxxxxo hodnoceno 243x (Seznam vlastníků)

Through the Ages: Příběh civilizace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MINDOK - logo
Autoři: Vlaada Chvátil
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotazy k pravidlům

Máme za sebou první hru (výukovou) a trochu mě překvapila síla osobnosti Michelangela. Starší syn v závěrečných kolech získával drtivé množství kulturních bodů právě díky této osobnosti. Měl 6 na ukazateli spokojenosti a jestli jsme dobře pochopili text na kartičcce, přidával se u každého chrámu a divu 6 dalších kult.bodů za kolo! To mi přijde hodně silná karta.
26.9.2009 17:35:21

Ted naprosto konkretne
Karty A: "Kazdy narod vyprodukuje 2 suroviny"
" Kazdy narod muze vyprodukovat 2 suroviny nebo jidla"
" Kazdy narod vyprodukuje 2 jidla"

Karty I: "Kazdy okamzite vyhodnoti svou produkci jidla (bez spotreby a korupce)" - tady by me zajimalo proc korupce kdyz ta u produkce jidla nehtraje roli nikdy.

" Kazdy okamzite vyhodnoti svou tetzbu surovin (bez korupce)"

Ted me zajima, jestli vyprodukovat 2 znamena i s korupcici nebo bez. Ja bych rekl ze i s korupci, kdyz tam neni v zavorce poznamka, ze je to bez korupce, ale zase na druhou stranu to neni totez jako "vyhodnotit svou celkovou produkci". Takze v tomto jsem stale kapku zmaten.

16.10.2009 22:19:34

korupce
Korupce se vždy řeší jenom na konci kola hráče pokud výslovně není řečeno jinak. Pokud mimo svůj tah dobíráte na základě karet událostí nějaké suroviny, tak se korupce neřeše, pokud na kartě není něco jako vyřeš i s korupcí.

17.10.2009 08:28:23

Sappho
Tak to hrajeme aj my.

17.10.2009 16:52:16

dilli

Michelangelova sila
tak som tu vasu diskusiu nepreluskala uplne do konca. Ale posledne, ked ma presne s problemom sily Michelangela oslovil jeden hrac, tak som mu ani nestihla odpovedat. Urobili to za mna ini hlaskou: Vobec nie, prilis silny je Napoleon!
Zakladny rozdiel v hracovi A a hracoch B bol ten, ze hraci B boli vysadeni na armadu a hravali plnu verziu. Hrac A zatial iba vyukovu.
V Civke ma naozaj kazda karta "protikartu". Nezatracujte jednu strategiu, kym ste nenasli inu.

18.10.2009 17:11:13

dili
ale jo, najit lze, to neni problem, problem je ji vychytat, nekdy prostestestena a nahoda neni prizniva akarta utece, aniz by hra mel sanci si ji vzit.

18.10.2009 18:51:10

stupen budovy
kdyz hodnotici karta na konci rika ze, za kazdy stupen budovy si prictu bod kultury, pocitaji s i budovy z veku A nebo jen budovy stupne od I?

18.10.2009 19:06:07

stupeň budovy
Nevím, jestli v tomto případě není nějaká výjimka, ale věk A se pro podobné účely obvykle počítá jako 0.

18.10.2009 19:36:34

VLAD
ta karty rika "kazdy stupen budovy". To by bylo tedacelkem jedno jestli se jedna o nulty stupen, porad je to stupen, ne?

18.10.2009 20:16:53

to Ringo
No já nevím, mě přijde, že už do toho až moc šťouráš :-) V pravidlech je jasně řečeno, že věk A se počítá jako stupeň 0. Takže si tam ty nuly klidně přičti, v tom problém není :-)

18.10.2009 21:00:24

Merlin
no pockej, jake nuly ,copak to je brano jako hodnotici ciselne hodnoty to I, II, III? ja to beru ciste jen jako kategorii veku. A A je taky vek a budovy A jsou stupen, byt nulty.

18.10.2009 21:06:18

Merlin
a v cem se jako stouram, normalne se tu ptam na pravidla a jejich vykladu. v nicem se nestouram.

18.10.2009 21:09:15

to Ringo
No v pohodě, jen se ptej :-)

Stupeň karty chápu jako ty římské číslice, co jsou na kartách - každý stupeň budovy - tedy budova stupně (tedy z věku) III má celkem tři stupně. Ne??? Tudíž věk A = stupeň 0 = přičteš si nulu ... Tedy budova z věku III je hodnotnější než budova z věku I ...

18.10.2009 21:32:52

ad hodnota věků
No v tomhle má Merlin pravdu, že se v tom šťouráš, když je v pravidlech napsáno, že věk A má hodnotu 0.

Takže když to chceš v tabulce, tak je to takhle:
Věk A : Hodnota = 0
Věk I : Hodnota = 1
Věk II : Hodnota = 2
Věk III: Hodnota = 3

Takže jestliže tam jsou 2 karty budov, tak specielně pro Ringa je to: Výsledek + 0 + 0 :-)))

18.10.2009 21:33:30

...
... samozřejmě 2 karty věku A, abych byl přesný.

18.10.2009 21:34:37

no, tak pokusy o vtip probehly
takze se ptam vazne dale, dle vasi tabulky byse totiz (pricti si za kazdy stupen budovy bod kultury hodnotilo takto - budova na stupni II = 3 body kultury. Jestli je to takhle, tak ano, mate pravdu, A se pocita jako 0. Me by to teda v zivotedle textu napsaneho na karte nenapadlo. Prose si pripoctu za kazdou budovu (kazdou zlutou kosticku) jeden bod kultury. Tohle podle me ta karta rika aje jedno jestli je to na A nebo na III.

18.10.2009 21:35:36

stupně
no já si myslím, že tady je to celkem jasné a i v pravidlech je to napsané. Je to tak, jak píše Merlin v příspěvku pode mnou. Věk A = stupeň 0.

18.10.2009 21:36:58

Adalpo
ale to ja vim taky ze vek A = 0, ale karta kterou resim podle me opravdu neresi stupne jako bodove ohodnoceni, resi budovy. Budovu na stupni II si urcite nemam ohodnocovat 2 body kultury, nebo snad ano?

18.10.2009 21:46:16

já to trochu objasním
Jedná se o kartu III věku:

Význam výstavby - Každý dostane 1 bod kultury za každý stupeň městské budovy

Tu kartu jsme měli dneska a já řeším konkrétně 2 problémy:

1. dostanu 1 bod kultury za každou vyloženou kartu budovy nebo 1 bod za každou postavenou budovu (žlutá kostka) na každém stupni

2. Beru v potaz i věk A?

Příklad pro znalé. Přesný a správný výsledek mi to objasní :) :

Mám postavené:
- 2 chrámy stupně A (2 žluté kostky)
- 1 chrám stupně I (1 žlutá kostka)
- 1 chrám stupně II (2 žluté kostky)
- 2 labolatoře stupně A (2 žluté kostky)
- 1 aréna stupně II (2 žluté kostky)
- 1 knihovna stupně III (1 žlutá kostka)

Kolik dostanu na konci bodů kultury za kartu Význam výstavby

18.10.2009 21:47:39

Konkretne
"Kazdy dostane 1 bod kultury za kazdy stupen mestske budovy"

proc t oresim. Beholder mi tvrdi ze se to hodnoti od stupne I, protoze A = 0.

Ja tvrdim, ze kazdy stupen budovyje proste kazdy stupen, vcetne A a opravdu se neresi jestli je tam A (0), I, II, III, protoze kdyby se to resilo, tak budova na stupni tri by byla za tri body, ale karta jasne rika ze jeden bod kultury.

10 dotazu a nikdo neni krom ustepacnych poznamek o starani do neceho schopen rozumne odpoedet. To ze A = 0 si z pravidel mohu precist taky a nepotrebuji aby mi to tu prepastnul Vlad, Merlin, Kren a Adalpo.

18.10.2009 21:51:46

Beholder
nez jsem to dotukal, tak kouklam ze jsi me predbehl.

Kazdopadne vylozena technologie neznamena postavenou budovu. Tohle je myslim naprosto jasne.

Ja jse mtoho nazoru, ze dostanes tolik bodu, kolik mas tech zlutych kostek na mestskych busdovach, proste sectes ten prvni sloupecek cisel co jsi napsal ve svem postu. Tedy 8.

18.10.2009 21:53:52

jeste dodatek
v cem ja osobne trochu nemam jistotu, jestli jsou pocitany vsedhny budovy na danem stupni, nebo se jedna jen o vyuzity stupen, tedy postavenou zlutou kostku nastupni nehlede na to, kolik jich tam celkem mas. Takze bud 8 jak sje mpsal, nebo 6 - 3 za chramy, 1 za laborator, 1 za arenu a 1 za knihovnu.

18.10.2009 21:56:44

To Ringo
Souhlasím s tebou, že toto není z pravidel příliš jasné, ALE prostě se s tím budeš muset smířit - to co tvrdíš, je špatně. Budovy (městské, doly, farmy) věku A jsou bezcenné a do žádného bodování nezasahují. Jedinou výjimkou je div věku A, který je naopak v bodování vždy nejcennější.
Tohle není uštěpačná poznámka, tohle je fakt. Klidně kontaktuj autora, potvrdí ti to samé.

18.10.2009 21:57:02

Kolouch
v tom pripade budovu na III si hodnotim za 3 kulturni body

18.10.2009 22:03:51

je A stupen nebo neni?
ja v pravidlech vidim u A specifikaci stejnou jako u I, II, III. Proste jde o stupen. Samozrejme pokud karta mluvi o tom, zes imam pricist tolik kolik udava stupen, ta kje to jasne ze A = 0. ale pokud karta rika, pricti si za kazdy stupen budovy....tak jako to si ze me nekdo s A = 0 dela z prominutim vola, nemuzu si pomoct.

18.10.2009 22:06:40

hehe
Taky se občas "zaseknu" a nejsem ochoten pobrat nějaké pravidlo, které z pravidel není jasné - ale tady to prostě tak je. Fakt ti rozumím, ale prostě se s tím smiř :-)
Jinak to, jestli dostaneš body za budovy nebo za technologii se tady už řešilo, odpovídal jsem na to - projdi si fóra Civky, někde to tu je.

18.10.2009 22:12:15

Vybíráme z Bazaru

Rhino Hero: Super Battle
Rhino Hero: Super Battle
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 7 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas