The Elder Scrolls V: Skyrim – Dobrodružná hra

xxxxxxxxoo hodnoceno 10x (Seznam vlastníků)

The Elder Scrolls V: Skyrim – Dobrodružná hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Javier Angeriz-Caburrasi
Juan Echenique
Rob Harris
Stefano Guerriero
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby, errata v CZ verzii od Blackfire

Errata, zoznam chyb v CZ verzii od Blackfire.

Sem piste prosim chyby v hre. Chybajuce komponenty v baleni hry rieste vo vedlajsom vlakne. Dakujem.

17.5.2024 13:17:54

A pridavam prvu chybu, ktoru som nasiel uz 10min po rozbaleni.

Tutorial - strana 4 - Balicek vybaveni - je tam zly obrazok (namiesto ikony Vybavenia je obrazok Bezny poklad “B”).

17.5.2024 13:19:35

Tutoriál str. 10 - Píše se tam o Daedrickém princi, ale na kartě T5 je pak uvedena Daedrická princezna.

Tutoriál str. 8 - Odstraňte žeton Těžké zbroje - má být kostička těžké zbroje.

Tutoriál str. 7 - Překlep - Kostky zkoušek dovedností - Každý kostka atd…

Pravidla str. 10 - 1 kostičku poslední rány - dle mého chybně uvedena ikona žetonu poslední rány. Nebo tam mělo být napsáno žeton poslední rány, protože na následující straně kde je hráčská deska, je taky zobrazen bílý žeton s lebkou a né černá kostka.

17.5.2024 16:37:19

Ahoj, tak asi to sedí ty karty. Co je ta červená figurka? Petr.

19.5.2024 23:08:12

V Priprave desky hrace - pise se tam, vzit si Lektvar zhojeni a pritom obrazek a Knizka scenaru ukazuji resp. zminuji Lektvar drobneho zhojeni.

6.6.2024 08:24:10

mh

@Neshi Ono je to tam na str. 10 dvakrát: Ve druhém odstavci se píše “Následně si všichni vezměte kartu Pěsti, Potrhaný šat a Lektvar zhojení” a hned ve třetím pak “Potrhaný šat a Lektvar drobného zhojení umístěte na pole…”. Na obrázku a všude jinde je pak “Lektvar drobného zhojení”.

6.6.2024 08:40:15

@mh Je pravda, ze tohle je drobnost. Delam prvni setup a tak to procitam a pokladam na stul.

6.6.2024 08:51:20

Pravidla Str 40 - Dokonceni podzemi

V prikladu by melo byt - Je-li maximalni zdravi, vydrz nebo mana 7 a MENE, odstrani nepratele urovne 1 a mene ze hry.

7.6.2024 08:23:19

@Neshi  V originále je "For example, when a player’s
maximum health, stamina or magicka  is 7 or higher,"…takže přeloženo je to správně. 

--------------------------------------------------------------
Deskoherní překladatel, deskogeek a Magic: the Gathering veterán
https://www.facebook.com/thargeliondoupe

7.6.2024 11:58:39

@Caranthir ale to preci pak nedava zadny smysl, jak odstranovat karty. Tak i origo navod je spatne.

7.6.2024 12:22:46

mh

@Neshi Podle mě to tak, jak je to napsané, smysl dává a spíš nedává smysl tvůj výklad. Otázkou samozřejmě je, jak význam té věty vlastně chápeš.

V českých pravidlech je napsáno:
“Je-li hráčovo maximální zdraví, výdrž nebo mana 7 a více, odstraní nepřátele úrovně 1 a méně ze hry.”

To znamená, že pokud dosáhneš alespoň na jedné stupnici určité úrovně (zde 7), tak budeš ze hry odhazovat poražené nepřátele, kteří mají stejnou úroveň nebo menší (zde 1 a méně; protože jsou slabší než ty, tak příště na tebe budou čekat již ti silnější).

Já si osobně myslím, že špatně chápeš, co se vlastně v té pravidlové větě píše.

7.6.2024 13:28:04

@mh 

Takze podle tohoto vykladu musi byt vsechny 3 staty na 7 a vice a az pak se odstranuji karty 0 a 1. Tak potom slovicko NEBO je tam matouci. Protoze to bych si pak vyhnal zdravi na max a porad mel ve hre karty 0 a to mi pripada jako chybny vyklad.

7.6.2024 14:19:51

mh

@Neshi Nikoliv. Naopak právě stačí jedna stupnice alespoň na úrovni 7, aby se odhazovaly karty nepřátel úrovně 1 a menší. A slovíčko “NEBO” není matoucí, ale právě ono tohle všechno říká.

Nevím, jak ty, ale já formulaci “pokud alespoň na jedné stupnici dosáhneš” chápu tak, že ti to stačí dosáhnout na kterékoliv jedné z nich. Pokud bys toho musel dosáhnout na všech, tak by formulace zněla “pokud na všech stupnicích dosáhneš”.

Anebo ti jednoduše nerozumím a naše úvahy se míjejí.

7.6.2024 14:27:17

@mh 

Jak to pises je urcite spravne, ale je to priklad a je tam na konci vety napsano 7 a vice tak se maji odstranit 1 a nizsi. Kdyz si polozim kostky na 7, 5, a 8 tak splnuji priklad 7 a vice, ale spravne by se pak meli odstranit 2,1 a 0. Tim padem to A vice je matouci. Nebo jestli ti v prikladu to A vice dava jiny smysl tak napis jaky.

Omlouvam se ze s tim prudim, ale tahle veta mi opravdu dava co proto.

7.6.2024 14:58:30

Proč by si odstraňoval 2, když je tam vysloveně uvedeno 1 a méně?
Je to přece celé myšleno tak, že jakmile máš nějakou z hodnot 7+, tak prostě budeš mít silnější protivníky od té doby, nevím co je na tom nepochopitelného a za mě je to přeložené správně

7.6.2024 15:52:17 | Upraveno autorem (porovnej)

i!

Preco? Lebo rad prekruca a fabuluje :)

9.6.2024 11:56:29

Vybíráme z Bazaru

Divoká Serengeti
Divoká Serengeti
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas