Terra Mystica - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 100 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Feuerland Spiele
MindOK
Autoři: Helge Ostertag
Jens Drögemüller
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla - dotazy

Jestliže využiju akci "rýč" /nemám teď u sebe pravidla, tak nevím, jak se to tam jmenuje/ tzn., že na prvním levelu můžu použít tuším 3 dělníky za jeden rýč, tak mohu v rámci jedné akce zaplatit třeba 6 dělníků za dva rýče? /V pravidlech je psáno cosi o tom, že je potřeba vykonávat právě jednu akci v daný čas, tak jestli je použití více dělníků/více rýčů souhrnem "právě" jedna akce/

a ještě k prémiovým destičkám - pokud si vyberu prémiovou destičku tu, která je u každého kultu jen jednou /možnost postoupit o 3 místa na stupnici kultu/ předpokládám, že tato platí jednorázově?
10.4.2013 11:41:17

Trpajzlící, Fakíři
Ještě dodatečný dotaz. Z FAQ si tím nejsem zcela jistý. Mohou Trpaslíci a Fakíři využívat své speciální schopnosti opakovaně? Dejme tomu na jednom dílku v rámci různých tahů provádět více částečných teraformací (přičemž samozřejmě vždy "zaplatí" šamana/dělníky).

17.11.2013 16:11:26

špatňák
Samozřejmě, je to možné i opakovaně, pokud jsou vždy splněny podmínky, jen to nesmí být víckrát v téže jediné akci. Ve více akcích téhož kola však ano. Je to dle mého jasně popsáno ve FAQ.

17.11.2013 20:01:59

10 měst vs. "minirozšíření"
Dostalo se mi do rukou "minirozšíření", které do hry přináší 4 další žetony měst.

http://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/149890/terra-mystica-4-stadtmarker

Máte někdo představu, jak to ovlivňuje následující pravidlo ze strany 15?

"V jedné partii hry nelze celkem založit více než 10 měst."

Je jasné, že v základní verzi hry nelze založit více jak 10 měst, protože obsahuje 10 žetonů. Technicky by to nebylo možné. Mám-li ale teď 14 žetonů, je možné založit jich více?

18.11.2013 12:36:11

Teraformuji správně?
Nazdar, nevím zda jsem to pochopil správně.....ale třeba za nomády potřebuji z lesa proměnu na svou pošť použít tři rýče že?
Ale jak je to ve STEJNÉ situaci, ale už mi zbyl jen jeden rýč( Už jsem jako teraformoval). Budu chtít les přeměnit tím jedním rýčem abych se trochu do dalšího svého tahu přiblížil k poušti.Změním jím teda les podle tabulky na pustinu? nebo o jedno pole od lesa to jest na hory? Druhá varianta mi přijde víc logická...V dalším tahu pak pomocí 2 rýčů dokončím teraformaci na svou poušť a postavím usedlost...
Poraďte. Díky

8.10.2014 17:35:23

Tera
Áááá, už to vím. Rýče se počítají od aktuální krajiny ke své domovské.Já to počítal naopak...

8.10.2014 17:56:22

Tera
Áááá, už to vím. Rýče se počítají od aktuální krajiny ke své domovské.Já to počítal naopak...

8.10.2014 17:56:22

frujnil
Je to sice napsáno v jedné z odpovědí na často kladené dotazy (zde ke stažení), ale možná i jako podotknutí zde - nezapomeň, že je možné teraformovat od aktuální krajiny k domovské i delší cestou. Vypadá to sice nelogicky, ale mohu-li za použití rýčů získat body, pak je to zcela logické.

8.10.2014 18:50:37

Destičky modliteb
Modlitby umožní postup v kultu o 3, 2, 1 a nějaký bonus. Postup v kultu je jen při výběru destičky (jen jednou) nebo pokaždé ve fázi příjmu. Jelikož tam není ruka tak se posouvame jen jednou. Děláme to správně?

15.2.2015 08:47:20

worel
postup v kultu je jen při zisku destičky

15.2.2015 08:58:36

Konečné sčítání území
Už jsme několikrát hru hráli, ale na konci je vždy velmi živá diskuze. Při sčítání největšího území se počítají jen budovy, nebo i moře/ řeka mezi těmito budovami ( pokud máte mořeplavbu). V pravidlech je, že se počítají budovy, zároveň je uveden příklad, že jeden hráč má 20 budov, ale ve hře je jen 17 budov. Už si s tím nevíme rady. Ví někdo, jak to řešit, prosím?

17.2.2015 04:15:45

klarimka
Odpověď najdeme v pravidlech. Str. 16, "..největší souvislá oblast tvořená přímo či nepřímo sousedícími budovami..." Počítají se tedy jen budovy, terén mezi nimi se zohledňuje pouze pro posouzení, zda sousedí. Příklad je jen příklad jak počítat skóre, ne velikost oblastí. Autor možná počítal s nějakými budoucími rozšířeními, proto uvedl vyšší číslo počtu budov, nevím... Postřeh je to ale určitě dobrý, při překládání to nikoho nenapadlo přepočítávat. Není vyloučeno, že bychom jinak ten příklad byli předělali...

17.2.2015 08:06:23 | Upraveno autorem (porovnej)

rybáci - bonus za město
Získávají rybáci svůj bonus za město (3 dělníky) pouze jednorázově nebo opakovaně?
V pravidlech je napsáno jednorázově, ale stejný symbol na hrací desce mají i čarodějnice, které svůj bonus za město hrají opakovaně.
Ví někdo jak to je správně ?

26.8.2015 14:15:16

neowulf
Ahoj, rybaci ho dostavaji taky opakovane, pri kazdym zalozeni mesta. "Jednorazove" znamena, ze si ty 3 delniky vezmes v momente, kdy to mesto postavis.

26.8.2015 14:29:02

neowulf
Rybáci dostávají jednorázově 3 dělníky při založení města (= každého), ne pouze svého prvního.

27.8.2015 12:55:12

karel
Napred jsem to spatne pochopil, beru zpet :)

27.8.2015 14:58:53 | Upraveno autorem (porovnej)

stady
Základní zvláštní schopnosť

27.8.2015 15:14:31

GhostfAceRR
Ja to znam, diskuze na toto tema plyne z dotazu neowulfa. Karel me naprosto zmatl tim dodatkem "ne pouze sveho prvniho", ktery jsem napred pochopil tak, ze rika, ze bonus nedostavas pri zalozeni prvniho mesta, tak jsem psal, co to je za divny in-house rule (kdyz rozkliknes "porovnej" u meho prispevku, tak to uvidis). Az posleze mi doslo, ze karel jen opakuje to, co jsem jiz odpovidal neowulfovi (i kdyz netusim proc).

28.8.2015 00:44:26

Akce 5
Mam dotaz, akce c. 5 vysláni samana..
Muzu ho buď dat na pole 3/2 ale zůstane tam do konce hry, nebo muzu vyslat samana, posunu se na stupnici jen o jedno políčko a šamana vrátím zpátky do zásoby, správně?


Díky

30.8.2016 18:51:51 | Upraveno autorem (porovnej)

..
ano

30.8.2016 20:29:56

Vybíráme z Bazaru

Insert FS Spirit Island
Insert FS Spirit Island
Akt. cena: 105 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas