Successors (3rd Edition)

xxxxxxxxxo hodnoceno 26x (Seznam vlastníků)

Successors (3rd Edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 300 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: John B. Firer
Mark Simonitch
Richard H. Berg
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O hře

Jak se vám tahle hra vlastně líbí?

Mě se totiž líbí a to dost. Jediná věc, která mi byla nepříjemná byl systém soubojů (jak tu již někde bylo řečeno - vítěz ztrácí jednu jednotku, poražený vše). K tomu navíc je ve hře velmi obtížné získávat nové jednotky a na padlé se čeká opravdu dlouho. Frustrace a pocit beznaděje z prohraného souboje je vždycky veliká. Pro člověka může taková prohra znamenat zásadní zvrat a minimalizovat jeho šanci na vítěztví. To bylo to, co mi na hře vždycky tak nějak překáželo...

Sám jsem si to vysvětloval tím, že hra vlastně nezačíná konfliktem, ale spíš pomalým vystrkováním růžků jednotlivých generálů...

A jednoho dne jsem na talk.consimworld.com narazil na odpověď na tuto věc od samotného pana Berga a neskutečně mě zahřálo na srdci :) Celý příspěvěk sem kopíruji v angličtině. V uvozovkách je otázka, dále potom odpověď.

"We have now played 3 games of S. Combat system together with very few available reinforcements tends to discourage risk taking and battles in general, so gameplay can get a little overcautios, and frankly a bit dull sometimes. If you take a risk and lose a significant battle, you are efectively out of game or at least cannot win."

The caution you are expressing is a built-in design mechanic. The actual diadochial participants had the same caution and, despite some rather large armies, full-scale battle was unusual. To restrict stacking would be to put an unnatural (and ahistorical) limit on the size of armies. (This was one of the mechanics much discussed during playtesting).

And we had at least onbe play where the fellow who was in the lead lost two major battles in one turn but, because he had managed to garrison much around him, survived, returned and fell just short of winning the game. Yes, if you do the same in the next to last turn, you've got a problem. However, the interesting combo of Caution plus Seize the Day style of play is what we were aiming at.

RHB
12.1.2011 16:23:16

tak ono je to i pro pět
a dokonce s jízdou

http://www.c3iopscenter.com/documents/Adding%20Companions%20to%20Successors.pdf

díky beholdere, že jsi dal odkaz na Ci3, dlouho jsem je neprojížděl všechny starší díly...

28.6.2011 16:31:21

souboje a ztráty
Teď jsem si dal na Warconu první hru a tak mi to nedá a trochu si rýpnu. Souboje mi přišli naprosto v pohodě. Rychlé a jednoduché.

A pokud jde o ty několikrát diskutované ztráty z bitev, tak z mého pohledu nejsou tak tragické, jak se někdy zmiňuje. Hráč, který prohrál bitvu sice přijde o celou armádu, ale část se mu začátku dalšího kola vrátí. Automaticky se rozprchnou pouze žoldáci a sloni. Makendonská armáda utrpí pouze attrition, což se v praxi ukázalo, že nejčastěji dojde ke ztrátě 1 jednotky. Při smůle na kostky jich může být samozřejmě víc.

1. Důležité je si uvědomit, že jednotky se dají naverbovat, ale chvíli to trvá.

2. Dát si pozor a zbytečně neprohrát bitvu na začátku kola. Generál se zbytkem armády putují do dispersed boxu a do hry se vrátí až v dalším kole. Když to napíšu ještě víc polopatě, tak pokud prohrajete v první fázi, tak zbylé čtyři fáze vám generál a jeho jednotky chybí, kdežto když prohrajete bitvu v 5. fázi (poslední), tak se vám generál hned na začátku dalšího kola vrátí zpět. Sice trochu slabší o pár jednotek zdecimovanější, ale je hned k dispozici.

1.8.2011 14:10:42 | Upraveno autorem (porovnej)

test
Tak mám za sebou první plnour hru a jsem nadšený, jsem rád, že jsem se konečně dokopal, protože je to bomba. Sice jsme hráli ve třech a skončili na automatic victory před koncem turnu 2, ale bylo to super. Zatím nemám výhrady, snad až na pravidla, ve kterých je hledání dost nesnadné... Těším se, až do toho proniknu víc.

13.9.2011 13:59:07

Eyron
Ve třech už to je hratelné poměrně dobře a jeto správná mela. Navíc při celkem rozumné hrací době. Taky jsem rád, že jsem se odhodlal do té hry jít. :)

13.9.2011 14:10:59

Vybíráme z Bazaru

Android Netrunner LCG
Android Netrunner LCG
Akt. cena: 17500 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas