Studená válka 1945–1989

xxxxxxxxxo hodnoceno 544x (Seznam vlastníků)

Studená válka 1945–1989 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Práce na oficiálním českém vydání

Tady v tomhle vlákně bych uvítal pomoc, připomínky a nápady k oficiální lokalizaci hry Twilight Struggle (kromě debaty o názvu hry, aby se to tady nezaplevelilo).
2.2.2012 11:37:31

to twix
Díky za uznání bianco předem,ale já jsem to celé nepřekládal. Dělal jsem překlady jen něčeho, většinou jsem to stylisticky upravoval, kontroloval znova s originálem a hlavně jsem ty práce koordinoval ;). Není to jen můj překlad. Bez Sasova překladu a znalostí historických událostí a bez Sodovky, která vše zpracovala do jazykově správného stavu a kontrolovala nám naše výtvory, bych sám nic nezmohl. Takže uznání patří rozhodně celému týmu (hlavně Pogovi z Mindoku, který měl odvahu prosadit, aby se tahle hra vůbec v češtině dělala s rizikem neznámé prodejnosti takové hry u nás).

16.6.2012 14:01:00

CZ vydání
Tak každopádně se asi na základě prodejnosti rozhodne co dál, že ano. Pokud bude úspšch, můžeme se možná těšit na další hry v češtině, které by MINDOK even. připravil. A jelikož hry od FFG má zabukované BF, mohlo by se o něco podobného pokusit MINDOK.
Ale těžko říct. Každopádně je dobře, že se tato společnost rozhodla spolupracovat s zdejšími autory - překladateli a pro nás hráče to může být jedině dobře. Já o hře také uvažuji a jazyková bariéra byla překážkou proč to nekoupit.

17.6.2012 13:40:34

Datum vydání
Nerad bych něco sliboval, ale myslím, že reálný termín by měl být v září. Pokud je tu dotaz na DOKy, měli bychom se bez problémů vejít do období, kdy budou ještě platit.
A ještě bych rád zdůraznil, žepomoc Křena a jeho týmu je pro nás neocenitelná, sami bychom nemohli hře věnovat ani zlomek času, kolik jí věnují oni.

18.6.2012 09:52:33

Tak asi jsme už skončili práce na TS ;)
Do poděkování (credits) jsem propašoval adresu na zatrolene hry ;D.

26.6.2012 16:00:21

web
Ale že ti to dalo práce :-) A já se tak urputně bránil...
Potvrzuju, že pravidla jsou hotová. A myslím, že bychom mohli i někam vystavit. Co myslíte?

27.6.2012 08:46:22

DC

web - pogo
Vyvěsit! Vyvěsit! Vyvěsit! :-)

27.6.2012 09:33:05

to Pogo
Pokud je budeš chtít dát sem na Trola s poznámkou oficiální překlad MINDOK, tak není problém, lidi to určitě uvítají. Buď mi tu poslední opravenou verzi pošli ke stažení a já to tady nahraju, nebo pošli odkaz na váš server, kde by to bylo ke stažení a dá se sem odkaz
viz např. zdejší odkaz na Dominion ze serveru modernihry:
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/dominion-501/k-stazeni/

Jen prosím malá poznámečka. Pokud tam budeš dávat ten váš vodoznak jako podklad, tak ho prosím udělejte víc průhledný, ať tak moc neruší.

27.6.2012 09:40:21

web - pogo
Nelelkovat, VYVĚSIT!!! ;)

27.6.2012 10:46:51

Vyvěšení oficiálních pravidel MindOK na Trola
Tak už mám od Poga konečnou opravenou verzi, jenže je problém, že to PDF má přes dvacet mega, takže to doma ještě zkusím prohnat a očesat Adobe Acrobatem aby se to sem dalo nahrát.

Pak to budou asi historicky první pravidla českého vydání nějaké hry, které dá nějaký vydavatel k dispozici půl roku před vydáním hry ;).

27.6.2012 12:47:41

datum vydani
Tak to upřímné doufám, ze tak dobri zase nejsme. Věřím ve vydání nejpozdeji v průběhu září.

27.6.2012 17:34:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Kren
Trochu od témy, ale prečo je 20 mb problém? Je na zatrolenkách nejaký limit?

27.6.2012 21:45:32

CZ pravidla link
Taky jsem to chápal tak, že to tady nebude problém. Mělo by fungovat: ftp://mindok:zeS4AWre@ftp.hrajeme.cz/TSCZpravidla.pdf
Doporučuju otevírat ve Firefoxu, Microsoft vás nemá rád :-)

28.6.2012 10:07:12 | Upraveno autorem (porovnej)

ad pravidla
Pravidla jsou už od včerejška nahraná ke schválení, takže se čeká jen na Caulyho. Srazil jsem to asi na 14 mega. Nicméně netrpělivý jedinci si to mohou samozřejmě stáhnout z pogova uveřejněného odkazu ;).

Samozřejmě, že bude lepší, když to Cauly dá jako odkaz, co tady dal pogo a nemusí se tak sem nahrávat celý soubor. Osobně netuším, proč je to pdf tak velké.

28.6.2012 10:11:22 | Upraveno autorem (porovnej)

cena?
Mohl bych se zeptat na přibližnou cenu, pokud se může zveřejnit (pokud se ví) ? Omlouvám se jestli to tu už někde padlo, nezaregistrobval jsem to. Díky

28.6.2012 10:15:06

Cena
Budeme někde kolem 1000 Kč. Cena bude ale závset především na konkrétním obchodníkovi. U nás to spadne do kategorie her, u kterých neudáváme doporučené maloobchodní ceny.

28.6.2012 10:25:15

ad prodej
No já jsem na to celé strašně zvědavej. A byl bych úplně stejně zvědavej i kdybych se na tom celém nepodílel. Byl bych sice moc rád, kdyby se to dobře prodávalo, ale já jsem byl už od přírody vždycky pesimista. Nic to ale nemění na faktu, že budu jenom rád, když se budu mýlit. Netuším v jakém nákladu se to bude vyrábět, ale aspoň že tady na Trolovi to má ve wishlistu 122 lidí.

... no a nebylo by fajn, kdyby MindOK z vydavatele rodinných her získal pověst vydavatele wargame her ;D.

... a eventuelně zavedl systém P500 ;D

28.6.2012 10:35:20 | Upraveno autorem (porovnej)

IMHO
myslim, ze pesimisti budu milo prekvapeni, ale optimisti budu predsalen trochu sklamani. :) ostavam preto tiez radsej pesimistom...

28.6.2012 10:41:18

kren
Tak už můžeš začít překládat VQ, ať pak na tebe MindOK nemusí moc dlouho čekat :)

28.6.2012 10:44:10

to chilly
No pokud u nás někdy nějaká firma vydá takové hry jako je Here I Stand nebo Virgin Queen, tak máš u mne bednu šampaňského ;D. Toho se ale bohužel asi nikdy nedočkáme. Ono se u nás určitě nenajde dostatečný počet bláznů, kteří by byli ochotni akceptovat herní dobu deskové hry na téměř celý den ;). Ale takové hry jako "Twilight Struggle" nebo teď "1989" by se snad semo tamo prodat mohly. Na druhé straně Twilight Struggle má jeden velký handicap, že je jenom pro dva hráče.

... osobně si myslím, že milovníci historie obecně netuší jaké možnosti mohou skýtat deskové hry. Možná by to chtělo nějakou propagaci mezi touto sortou lidí.

28.6.2012 10:52:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Prodej
Taky jsem zvědavej, jak na tom česká verze bude. Bylo by super, kdyby se chytla, ale spíš jsem pesimista.
Nicméně já každopádně koupím tři její kopie a obdaruji jimi známé, u kterých mám podezření, že by je to mohlo chytit :-)

28.6.2012 11:19:26

Vyhoda nebo nevyhoda?
"Na druhé straně Twilight Struggle má jeden velký handicap, že je jenom pro dva hráče." - handicap muze byt pro hrajici pary nebo male komunity vyhodou! :)

28.6.2012 16:40:44

to Stev...
Nevýhoda to je. Protože většina her je pro 2 AŽ VÍCE hráčů, kdežto TS je POUZE pro 2 hráče.

28.6.2012 16:59:44

ahojte
vie sa už cca povedať, kedy to bude v obchodoch?? thx

24.7.2012 13:18:42

to stOKYi
Myslím, že Pogo říkal, že se to bude vyrábět nějak v září. Vyrábět se to bude tady v Evropě (ne v Číně), takže nehrozí nějaká prodleva dopravy z Číny a jak to bude vyrobeno, tak to asi hned půjde do distribuce.

24.7.2012 13:49:48

kren
super, ďakujem pekne..

24.7.2012 13:58:32

Vybíráme z Bazaru

Barcelona
Barcelona
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas