nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Studená válka 1945–1989

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, strategická, diplomacie
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Bard - Centrum Gier
GMT Games
MindOK
Autoři: Ananda Gupta
Jason Matthews
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Nyní nás polnice svolává znovu - ne k tomu chopit se zbraní, ačkoli zbraně potřebujeme, nevolá nás do boje, ačkoli jsme připraveni bojovat - volá nás k převzetí břemene dlouhého temného zápasu.

John F. Kennedy, inaugurační projev, leden 1961

Twilight Struggle je deskovou hrou z prostředí tzv. "Studené války" vedené v letech 1945 - 1989 mezi SSSR a USA, kteréžto strany hráči ve hře představují. Svět se po druhé světové válce teprve vzpamatovával z prožitých hrůz a už se schylovalo k dalšímu boji. Tentokrát ne pomocí masivních armád a válečných strojů, ale prostřednictvím politiků, špionů, vědců a zrádců. Nastala éra studené války, plná intrik, politických dohod, občasných vojenských konfliktů a hlavně všudypřítomného strachu z nukleárního armagedonu.

Twilight Struggle patří mezi hry, ve kterých jsou akce hráčů řízeny kartami, které mají k dispozici. Tyto karty symbolizují známé události z různých období války (Varšavská smlouva, Vietnamská válka...), které hráči mohou použít k financování převratů, šíření propagandy nebo třeba výzkumu vesmíru (Laika, Gagarin apod.). Cílem hry je rozšiřovat vliv své mocnosti ve světě a kontrolovat co nejvíce zemí.

Každý hráč má na začátku kola k dispozici 8 karet a v jejich vykládání se střídá se soupeřem (tedy vždy po vyložení jedné karty). Na počátku hry lze za kolo vyložit 6 karet, s postupující hrou se tento počet zvyšuje. Na počátku každého kola si hráči doplní karty na 8 (a později ve hře i na více) karet.

Hra končí po deseti kolech vítězstvím hráče, který za svá území získal více bodů. Hra může skončit i dříve, pokud některý hráč dosáhne 20 bodů, ovládne Evropu nebo vyvolá nukleární válku.

Autor: sydo

Rozšíření hry (1)

Twilight Struggle: Red Sea - Conflict in the Horn of Africa (2022)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 1 - 2 hráči od let

Celkové hodnocení:oooooooooo(hodnoceno 0x)

Získaná ocenění

Vítěz

  • 2006 - International Gamers Award

Další názvy této společenské hry

  • Twilight Struggle
  • Zimna wojna 1945-1989

Vybíráme z aukcí

Ohrožení [NOVÉ ve fólii]
Ohrožení [NOVÉ ve fólii]
Akt. cena: 550 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>