Star Wars: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Star Wars: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Nate French
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vypadá to zajímavě

Tak to je dobře, že zase vyjde nová Star Wars hra. FFG má kvalitní hry tak určitě i tato bude dobrá. Zajímavé je, že ta hra má být kooperativní. Stejně tak se těším i na hru X-Wing od FFG.
31.10.2011 08:41:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
Core Set je po stranu 37? Potom už idú balíčky?

18.11.2012 21:29:09

Santorrinni
jojo do str 37

18.11.2012 22:21:48

Vytisknuto
doufám že brzo vyzkouším, vypadá to zajímavě.
Díky Stepanovi za scany.

19.11.2012 08:03:53

skeny
POZOR: některé karty mají 6,4 na šířku a obtížně se vejdou do obalů. Doporučuji 6,3.

19.11.2012 08:53:14

Stepan
na ten test se to trochu zastřihne :-)

19.11.2012 10:02:27

První hra
tak včera první hra. Bylo to trošku rozpačité, ale mechanismy jsou prostě odzkoušené. Vybírání objectivů mi připomělo Game of Thrones, postavy účastnící se Force Strugglu zase připoměly questovaní ve Warhammer Invasion.
Po první hře mi souboje připadají o taktice a vyčkávání, než bezhlavém útočení. Hráč si musí rozmyslet do jakých střetů jít, popř. jestli riskovat zapojení charakterů soustředících se na Force struggle.
Hráli jsem Rebel vs. Imperial forces.

Kdyby někdo kupoval dva coresety jak se objeví na trhu tak odkoupím tokeny a počítadlo :-) Pokud si tu hru nepořídím v originále.

20.11.2012 08:43:30

Lumirius
No, nám právě přišlo, že čekat nemá moc cenu zvlášť za light side. Protože ta potřebuje spěchat. Takže taktika byla následující - vyložit dva chary a poslat je na nejlepší objective (s největším zraněním), zajistit si výhru v edge dát první úder (alespoň za dva lépe za tři) do objectivu a nechat je klidně umřít. A další kolo zase někdo přijde (nejlepší je Lukova stíhačka z Dagobahu). Proti tomu se strašně špatně impérium brání, ikdyž má velké lodě, které zabijí všechno, prostě to přes prohraný edge nestihne.

20.11.2012 10:20:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
No ja hral za Rebely a vyložil jsem rychle Leiu a dal ji Force a hlavně mě podržel Heavy Blaster Emplacement, který kosil malé stíhačky, přesto pár vyhraných soubojů a dílo dokonal Superlaser blast a vyhrála temná strana. V každém případě se těším na odvetu.

20.11.2012 12:00:44

Dojmy
Tak včera jsme dali další hru opět stejné frakce (Rebel Aliance a Imperial flotila), ve 4 kole konec.
Některé karty jsou hodně silné a zvratové, pokud někdo vyhrává ve Force tak ho už těžce soupeř dohoní. Připadne mi že objectivy vlastně nejde nijak přímo a efektivně bránit, jedině vyhráním Edge battle a zkusit zničit soupeřovi jednotky s Blast ikonama.

21.11.2012 09:29:15

lumirius
Taky mi přijde, e nejlepěší obrana je útok a bude to dost o rychlosti. Hlavně, aby se to nezvrhlo v takovou rychlost jako ve W:I. Tam je to o rychlosti hlavně. Vůbec nemá cenu stavět balík, který se ještě čtvrté kole rozjíždí a nemá žádnou opravdu efektivní obranu.

21.11.2012 09:43:55

vyhrál někdo za světlou stranu?
Já teda vždycky hrál za Imperiální flotilu a vždycky to dopadlo stejně 3 objectiv zničen a další pak Blastem a bylo vymalováno.

27.11.2012 10:29:18

Lumirius
Takže si vyhrál, nebo prohrál? Předpokládám, že vyhrál, ale mě to přijde za světlou stranu jednodušší. Můj Jedi desk má velkou výhodu na edgi a potom to docela lítá. Velké lodě imperia nestíhají ničit a jen ubránit se to prostě nedá (navíc má LS sílu vždy na své straně). Koukal jsem na rebelskou Home one - to je dobrej řízek. A Blastem si nejsem jistý, ale asi to je použitelné. Mám to v tom swarmu, ale ještě jsem s tím nehrál.

27.11.2012 11:00:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Stepan
za 4 zdroje sejmout jeden objective je docela mazec. Zatím mám ty decky jen co jsou v coresetu čili z pouhých 8 objectivů.
A Force byla vždycky na temné straně.

27.11.2012 11:44:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Lumirius
Takže objectivy nedupluješ? To je docela škoda, teprve potom má člověk nějakou kontrolu, alespoň mi to tak přijde. A zničit objective může být také výhoda pro soupeře, když je na něm více tokenů, nebo čeká až mu přijde nějaký v barvě. A LS vyhrává edge a power právě proto, že jeden Yoda je ve hře na power a druhý jde do edge. Potom je to masíčko.

27.11.2012 11:57:26

all
Tí, ktorí máte karty vytlačené, aké máte zatiaľ dojmy?

7.12.2012 19:44:06

tuto rial
http://youtu.be/c9dWPwoUQ-Y

8.12.2012 11:01:51

All
Před několika týdny jsem zkoušel s Lumírem první hru, a stále jsem z toho trochu rozpačitý (ale všechno se dá svést na pouhé 4 hodiny spánku že :-D). Tutoriál mi teď více upřesnil pravidla a věci, které jsem předtím uplně nepochopil. Tím pádem už jsem zase na vážkách začít/nezačít sbírat další LCG :-D Trochu mi tam vadí fixní rozdělení stran pouze na dvě základní skupiny, což je příběhové, ale ne již tourney friendly ;-). A hlavně je to Star Wars :-D.

9.12.2012 12:54:08

konečně
Tak jsem si nakonec nadělil vánoční dárek a odměnu za práci v shopu v podobě dvou core setů. Na stromeček jsem nečekal, protože bych je nepobral na cestu domů. Při vybalení a vylupování žetonů mě velmi překvapila velikost žetonků, především Balance force tokenu, který je skutečně obrovský. Jinak kvalita karet standardní FFG kvalita. Už se těším, až je hodím do SW obalů :-). Musím pak s někým po vánocích zahrát.

21.12.2012 23:02:35

Alne
Moc se mi líbily ty decky které prezentoval Nate na stránkách FFG. Bohužel v mém okolí se to nesetkalo s pozitivním ohlasem. Myslím že ostravská komunita Agotu je nepřístupná k jakékoliv jiné karetní hře, která není Agot.

22.12.2012 08:05:25

>> Alne
Super, tak něco vytvoř, a hned jak bude čas tak se ozvi. Já už mám dopácháno a čekám na nějakou gamesu :-))

22.12.2012 08:57:33

překlad
Neplánuje někdo překládat karty v grafice?

23.12.2012 14:47:14

Ad kluci
Lumír: mě Agot baví stále, ale kromě Michala to nemám s kým jiným hrát, vy alespoň máte skupinku lidí, co se schází ;-). Navíc poslední hry, co jsem hrál, mi to hraní trochu znechutili. Plus naprosto souhlasím s tím, co napsal Michal na Fénixe. Každopadně na Želiv si vezmu asi oboje ;-)
JayDee: jasný, že něco natvořím ;-), už se těším až přijedu na silvestra do Brna a první co udělám bude stavění balíků, plus mi rbx vezme na Želiv sw obaly :-)

23.12.2012 19:15:08 | Upraveno autorem (porovnej)

počet kopií
Chápu ten deckbuilding ve SW správně v tom případě, že můžu mít některé karty v decku i 4x? Když zařadím 2x set ve kterém jsou 2 stejné karty.

24.12.2012 23:29:57

>> Beholder
Jop.

24.12.2012 23:43:59

beholder
Chápeš to naprosto správně. Rozhodující jsou sety karet, které v balíku jsou. Může se tak stát, že lze mít některé karty v decku 4x. Otázkou je, zda ty karty jsou natolik užitečné, případně zda set, ve kterém jsou, se vyplatí hrát vícekrát. Rozhodně vidím jako dobrý základ mít balíku každé frakce objektive sety s limited "lokacemi" které poskytují resource ;-). Například v Jedi decku se velmi snadno dá dosáhnout 4 kopií této karty, pokud použiji dva sety Luka a dva sety Yody. :-)

24.12.2012 23:52:37

Vybíráme z Bazaru

Jak se trollí princezny (CZ)
Jak se trollí princezny (CZ)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas