Star Wars: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Star Wars: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Nate French
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vypadá to zajímavě

Tak to je dobře, že zase vyjde nová Star Wars hra. FFG má kvalitní hry tak určitě i tato bude dobrá. Zajímavé je, že ta hra má být kooperativní. Stejně tak se těším i na hru X-Wing od FFG.
31.10.2011 08:41:30 | Upraveno autorem (porovnej)

první fotky demo hry a dojmy
http://www.cardgamedb.com/index.php/index.html/_/articles/star-wars-lcg-game-images-and-play-overview-r50

7.11.2011 09:42:44

rbx

Sovog
koukal jsem na to v Essenu a ze by kolem toho byla nejaka velka tlacenice, to tedy nebyla. Prijde mi, ze fenomen Star Wars miji Evropu mensim obloukem.

7.11.2011 09:55:12

rbx
u mě je to srdcová záležitost. Star Wars prostě miluju a proto se těším na novou hru z tohoto světa a zvlášť, když na ní pracuje FF. Dosud navíc není moc kooperativních karetních Star Wars her. Většinou jsou 1v1.
Jinak Star Wars fanoušků je v ČR slušná komunita, akorát tolik nehrajou... třeba se to změní :)

10.11.2011 22:03:40

rbx
"Prijde mi, ze fenomen Star Wars miji Evropu mensim obloukem."

Pojeď s námi přespříští víkend do Kopřivnice na Koprcon a povíme si víc. :-D Fanoušků SW je u nás hromada, ale moc (dobrých) deskových her z toho světa prostě nevyšlo, takže spíš hrají hry na PC, kde byl lepší výběr. To se ale zřejmě změní se získáním licence pro FFG, protože ti budou tuhle látku ždímat na maximum a výsledky by mohly být velmi zajímavé. Zatím tu máme kooperativní karetku (nemohu si pomoct, ale přijde mi to jako LotR) a taktické boje lodí (ehm... Wings of War). Teď bych čekal strategii alá Twilight Imperium 3rd a taky nějakou (semi?)kooperativku, kde bude člověk s postavou létat po galaxii a plnit questy alá Arkham a konec konců by mohla být i SW obdoba Descentu. Pokud by FFG vydali tohle, mají už z prodejů v USA zajištěné veselé důchody. ;-)

11.11.2011 08:07:59

It's a trap!
Škoda, že je to kooperativka! Tím mě absolutně přešla chuť.

11.11.2011 09:21:09

Thales
SW LCG= LotR LCG v sci-fi kabáte, stačí pozrieť na autora hry a typy kariet.
Chvalabohu ma táto sága necháva úplne chladným :).

11.11.2011 10:04:14

Kdysi dávno v jedné malé díře na jedné zapomenuté planetě...
Mno, já viděl karty v Essenu a graficky se mi moc líbily..

Jak se říká každému po jeho chuti, já byl vždy fanouškem staré ságy a vždy budu. Nehodlám předem zatracovat hru, která může mít dobrý potenciál. To že jde o Coop, mě nevadí a ani to že systém může být podobný nějakému jinému, což je na druhou stranu i u deskovek běžné.. To je jako říct, že každá karetní hra je jen rozšířením na žolíkové karty a kanastu.. I když ona je to možná i pravda. Pro mě platí, pokud se u toho budu s přáteli bavit, budu hrát třebas záchod..

Takže nechť nás provází síla a dočkáme se i nějaké necooperativní hry. BTW ona by byla sranda a myslím, že by to nebylo ani moc těžké vymyslet alternativní pravidla a dosadit game mastera (temného lorda ze sithu)..

11.11.2011 11:25:27

Ragnar
No já si dokážu představit BattleLore nebo Battles of Westeros velmi rychle konvertované na Star Wars, jen se mi s tím nechce dělat. Stačilo by si vytisknout karty s postavami Star Wars, k tomu přepsat tyxty do Star Wars duchu a použít figurky například ze Star Wars miniatures a byla by to dokonalá konverze :)
Jinak souhlasím, že většina her je variací hry jiné, ale proto je nemá smysl zatracovat. Na deskovkách a karetkách je krásné to, že si v nich každý může najít to co ho baví. Pro někoho je některá hra za 5 hvězd a pro druhého za 1 a proto je to zkreslující řídit se hodnocením jiných. Záleží co sedí vám.

11.11.2011 13:11:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Thales
Cony: Star Wars komunitě se bohužel karetní a stolní hry dost vyhly. Nikdy na conech moc nefrčeli karetní Star Wars hry i když vycházela kvalitní hra od Decipheru. Navíc prostě nebyl nějakej tahák, který by všechny chytnul. Prostě pro nás Star Wars fanoušky bylo vždy lepší pokecat na baru než hrát nějakou hru :) Vím o tom své neboť v Star Wars komunitě se pohybuji od počátku :)

11.11.2011 13:14:20

rbx

panove
to jsem rad, ze jste me, jakozto prodejce, ujistili o tom, ze Star Wars LCG ma svoji cenu. Jsem tomu jenom rad. Porad si ale troufam tvrdit, ze to nebude az takovy hit, jako je karetni Pan prstenu, protoze to fantasy tady tahne tak nejak vic, nez sci-fi.

E: jak to po sobe ctu, tak to asi zni posmesne, ale rozhodne to tak neni mysleno.

11.11.2011 13:55:49 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx
Posměšně to nezní, já tomu taky moc nadějí nedávám. A to mám hlavně tu starou serii SW velmi v lásce. Mě osobně by oslovila mnohem víc hra ála Warhammer Invasion v prostředí SW, když už se tu bavíme o použitých principech.

11.11.2011 15:53:28

rbx

Havelock
ta deskovka z prostredi Star Wars by se mi treba libila. Mam Queen's Gambit a to je fakt dobra hra.

11.11.2011 20:10:41

rbx
queen gambit vypadá skvěle, bohužel se mi ho nepodařilo sehnat a je také dost drahý...

11.11.2011 20:59:25

neco mi uniklo?
na ffg diskuzi k netrunnerovi jsem se docetl, ze hvezdne valky nakonec budou kompetitivni. que?

11.5.2012 10:13:21

To ndru
Co jsem četl já tak ani FFG neví jestli hra bude coop, nebo proti sobě. Nebo kombinací obojího. Myslím že to jen tak nevyjde.. Vrátili to totiž do vývoje, protože ohlasy na GenConu asi nebyly to co očekávali.

11.5.2012 12:25:51

Kooperatívne alebo..?
Ako to vlastne bude? Nejaké nové info, či to bude kooperatívne alebo kompetitívne?

15.8.2012 22:27:29

SW LCG
o hře v podstatě nejsou žádné nové informace. Termín byl posunut na 3Q 2012 a jestli se změní nebo nezmění celý koncept dosud není jasné. Původní koncept, který byl představen, zřejmě nezaujal a hra se kompletně předělává.
FFG se obecně dost plácá v koncepci Star Wars her. Jak SW LCG tak X-Wing jsou zpožděné oproti původním termínům již v řádu několika měsíců.

16.8.2012 09:38:14

SW
Ak to nebude kompetitivne, alebo ak bude aspon moznost hrat aj za Imperium a nie len za Rebelov, tak z mojej strany nezajem.

16.8.2012 11:49:48

klaymen
Někde jsem slyšel, že právě kvůli absence Imperia a žádosti hráčů o tu možnost za ně hrát to FFG poslalo zpět vývojářům.

16.8.2012 12:21:13

foto
http://twitter.com/thedicetower/status/236084136484409344/photo/1/large

16.8.2012 17:57:01

Yeehaw
http://s19.postimage.org/7eqpqqwr7/image.jpg

Takze predsa to bude kompetitivne!

16.8.2012 19:01:40

klaymen
čistě neutrální otázka: Podle čeho jsi to poznal?

16.8.2012 21:21:57

All
Práve som dočítal krátky gameplay na www.cardgamedb.com/index.php/index.html/_/articles/gencon-news-so-far-r269. Z toho je viac ako jasné, že je to kompetitívne (plus na nete sú ďalšie obrázky, ktoré to potvrdzujú:-)). Podľa toho gameplayu budú na oboch stranách 3 frakcie medzi sebou miešateľné. Zaujímavý je však nový princíp deck-buildingu, kedy sa karty do balíčka neobsadzujú po jednej, ale po skupinách v 6 kartách. :-)

16.8.2012 21:35:18

ssaannttoorriinnii
Díky za informaci. Přehlédl jsem se a myslel, že klaymen napsal kooperatívné, což mi podle obrázku nějak nesedlo. Kompetice mi zcela vyhovuje. S kooperací si trhněte packou (pakliže nejde o 2v2) :)

16.8.2012 21:50:09

ffg video
ffg ve svem day 1 gencon video neco malo o star wars reknou

17.8.2012 07:49:04

Vybíráme z Bazaru

Maximální warp
Maximální warp
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas