Star Wars: The Card Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 16x (Seznam vlastníků)

Star Wars: The Card Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: karetní hra, sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Autoři: Corey Konieczka
Nate French
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

vypadá to zajímavě

Tak to je dobře, že zase vyjde nová Star Wars hra. FFG má kvalitní hry tak určitě i tato bude dobrá. Zajímavé je, že ta hra má být kooperativní. Stejně tak se těším i na hru X-Wing od FFG.
31.10.2011 08:41:30 | Upraveno autorem (porovnej)

díky za odkazy
pročetl jsem si. Zdá se že princip stavby decku bude podobný jako v Young Jedi kde deck musel obsahovat 10 karet 6 barev. Zde to je opačně toznamená 6 skupin 10x. To může být zajímavé, protože pak to vytváří tématické decky. Přesně jak to popisuje třeba že v decku je Yoda, ale nemusí tam tím pádem být jen samí Jediové. Ty kombinace způsobí, že v decku budete mít všehny druhy jednotek, vybavení apod. Apoň tak to bylo u Young Jedi což vypadá na podobný koncept. Předpokládám, že však herní systém z toho co píší bude zcela nový a propracovanější. I design karet se od první verze změnil. Stále je to, ale prototyp a opět může být finální hra zcela jiná. Přesto se mi líbí posun konceptu z původní verze.

17.8.2012 09:43:39

zklamání
osobně bych byl radši kdyby to bylo kooperativní, hodně jsem se na tuhle hru těšil, teď už si ji rozhodně nekoupím :(

17.8.2012 09:51:00

Ansacusha
Mám stejný názor. Bohužel v mé skupině jsou lidi, kteří si rádi občas zahrají, ale určitě to nejsou zas takoví nadšenci, co si kupují každou chvíli další a další karty, tzn. lcg určitě nee. Takže by pro mě připadala v úvahu jedině solo varianta a ta zřejmě nebude. A jsem celkem rád, protože mi lotr úplně stačí a hlavně přijít s něčím podobně geniálním a zároveň ale i dostatečně jiným není vůbec snadné. Původní SW lotra v dost věcech kopírovaly a myslím, že to nebyla dobrá cesta. A nemožnost hrát za Imperium by tady narozdíl od Lotra byla fatální. Takže od FFG myslím celkem dobrá volba.

17.8.2012 19:14:54

Ked nad tym tak rozmyslam,
Kedze hra bude o budovani Deathstar (alebo zabraneni budovania), dufam ze hra sa oblukom vyhne kartam (alebo rovno sadam) inspirovanym tym odpadom Epizoda 1 az 3. To by bolo pre mna este vacsie plus.

17.8.2012 19:49:14

Klaymen
Tak oni od začátku uvádí, že budou dělat hru inspirovanou originální trilogiií (tedy epizody IV - VI), takže se nemusíš bát. :)

17.8.2012 20:31:43

Restart - už se to nezadržitelně blíží
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3529

http://www.fantasyflightgames.com/edge_minisite_sec.asp?eidm=175&esem=1

4.9.2012 22:30:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Grafika karet
Už ty karty vypadají jak od FFG a ne ta hrůza, která se někde objevovala před rokem

4.9.2012 22:50:34

core set
že by první karetka od FFG, kde bude stačit pouze jeden core set kvůli principu, jak se sestavují decky?

4.9.2012 23:03:22

volba strany
Takže pokud jsem správně pochopil bude to impérium vs republika a když budou chtít hrát oba za stejnou stranu, má jeden pešek ?:)

4.9.2012 23:35:57

Lapcis
Impérium vzešlo z Republiky, tudíž si myslím, že jsi se přepsal a myslel Rebelskou alianci. Kdyby chtěli hrát oba to samé, tak by to byl totální bordel a logický paradox. Naopak se mi líbí, že se drží tématu a nedělají z toho šaškárnu jako třeba Star Trek deck building, kde J. L. Picard může klidně bojovat proti Enterprise i její posádce apod.

4.9.2012 23:49:07

havelock
Jojo upsal:-) Mam v tom gulas.

a jak myslite ze budou reseny dalsi baliky? Mysleno jako ty dalsi po core setu.Krom lotra jsem nic jinyho nehral, tak nemam paru o tom, jak to muze vypadat.

5.9.2012 08:12:05

ad core set
tak nějaké "pody" můžou být v balíku 2x, takže dva core sety budou potřeba... pořád ale pokrok oproti třem core setům třeba u LOTRa:)

5.9.2012 09:23:53

tak jak?
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=3529 nečetl jsem to, ale žádné karty za temnou stranu síly nevidim..

5.9.2012 20:38:53

halbarad
Mohl by ses trochu snažit...:D Budeš moci hrát jak za světlou tak temnou stranu konkrétně šest frakcí. 4 jsou v základu. Za temnou stranu to jsou Sithové a Imperial Navy, Za světlou stranu Jediové a Rebelové. Dále přibudou Pašeráci a Špína (Scum).

Zajmavím prvkem je, že impérium se snaží zlikvidovat hvězdou smrti vaši planetu..Kdo viděl IV díl SW ví o čem mluvím. A Rebelové se do té doby budou snažit zlikvidovat Impériu tři úkoly. Jak to bude dál fungovat nevím.

Zajímavostí je dražba o předkolo v boji. Kdy se strany střídají v hraní karet (skrytě), ty se poté otočí a strana která zahrála více bodů síly hraje první.

Dále zajímavostí, která stojí za to zveřejnit. Že některé postavy mohou být zaneprázdněny i více kol.. Místo klasického tapnutí se na ně umístňují žetony.

Nakonec jen ještě jednu věc. Karty budou vztaženy do packů vzhled k úkolům. Jinými slovy při stavbě balíčku se už nebudete rozhodovat jaké konkrétní karty vybrat, nýbrž jaké sety vybrat..Takže k nějaké silné mohou být přisomrovány nějaké slabé atd..

Kdo se chce dozvědět víc nechť neni líný a něco si o tom přečte na webu FFG..:P
Informací je tam o něco víc..

5.9.2012 21:02:36 | Upraveno autorem (porovnej)

RagnarBlack
Ok, dík za info. Mě to zas tak nezajímá abych to četl, poněvadž do toho nepůjdu. Jen vím, že se to řešilo, tak jsem byl zvědavej. Zvažuju zda pokračovat v lotru LCG a teď půjdu do Netrunnera LCG. Myslim, že jet více než 1 LCG je neúnosný. Natož 2 scifka... v tomhle souboji u mě vítězí runner.

5.9.2012 21:32:17

To halbarad
Je jsem chtěl popíchnout.. V přátelském slova smyslu..:D

5.9.2012 21:41:14 | Upraveno autorem (porovnej)

RagnarBlack
díky za shrnutí. Určitě to vypadá zajímavě. Doufejme, že vše se naplní tak jak píší a že to bude hratelná hra.

6.9.2012 09:34:35

To Sovog
To se uvidí, každopádně to vypadá zajímavě..Asi to chce mrknout jaká byla odezva na GenConu.. Co se kvality týče FFG docela dost vycházejí vstříc hráčům, takže uvidíme co si Americká populace nadiktuje..:D

Mě osobně se líbí myšlenka frakcí..

6.9.2012 17:26:18

RagnarBlack
tak frakce jsou skoro v každé druhé karetce,ne? třebav agotu máš rody...

To co mě na tomhle LCG nejvíc imponuje je ten zjednodušenej deckbuilding, už se nesestavuje 60 karet jednotlivě, ale po menších předem daných "podech", což dělá hru mnohem přístupnější.

6.9.2012 18:29:16

Pjenkava
Myšleno tak, že nebudeš mít Jedie Sithy v každém decku..A užiješ si i ostatní..:-P

6.9.2012 18:30:48

...
tak o tom žádná, že bude supr postavit si jen balík s imperiální flotilou, nebo s pašeráky:)

6.9.2012 21:22:17

:)
http://www.youtube.com/watch?v=4ZkY6Wm4v48&feature=g-all-u

Unboxing z turnajového víkendu FFG. Každý registrovaný účastník dostal jednu kópiu zdarma... Ach...

10.11.2012 12:43:32

jedi
Jelikož se ale jedná o epizody IV-VI, tak by mne zajímalo, co bude v Jedi decku, jelikož poslední jedi je Joda s Obiwanem a popř. Ljůůůk, tak toho na výběr moc být nemůže :)

11.11.2012 09:49:56

Lapcis
Pravdepodobne si nejaké vymyslia, alebo im nejaké poradil George Lucas...

11.11.2012 13:10:00

Lapcis
Neboli nahodou vLotR:TCG vymyslene postavy popri uz existujucich? Pokial hej, tak je problem lahko vyrieseny.

11.11.2012 14:23:08

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět Playmat KS
Zaklínač: Starý svět Playmat KS
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas