Spící bohové

xxxxxxxxxo hodnoceno 79x (Seznam vlastníků)

Spící bohové - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 2500 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Lucky Duck Games
Red Raven Games
Autoři: Ryan Laukat
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

mh

Závěrečné skóre - pochlubte se

Protože se blížíme ke konci naší první kampaně, rád bych někde uviděl, až vypočítám naše závěrečné skóre, jak jsme si vedli nejen v budoucnu v porovnání s našimi předchozími výsledky, ale také v porovnání s ostatními hráči. Zkouším tedy založit aspoň toto vlákno.

Pochlubte se, prosím, svými výsledky. Budu rád, když vyplníte krátký formulář:

Závěrečné skóre:  ?? (uveďte celkový počet bodů)
Počet hráčů: ?? (uveďte, v kolika hráčích jste hráli, třeba i rozmezí, pokud se to v průběhu kampaně měnilo)
Trvání kampaně: ?? (hodiny:minuty, aspoň přibližně)
Verze hry: ?? (běžná, nebo nelítostná)
Karty dobrodružství: ?? (počet získaných karet dobrodružství), z toho posvátných předmětů: ??
Karty úkolů: ??, z toho splněných: ??
Konec kampaně č.: ?? (číslo dosaženého konce kampaně)
Prohry: ?? (počet proher; při nelítnosté verzi hry max. 1)

Předem děkuji za vaše vloželné výsledky, jakmile budeme mít dohráno, doplním sem svoje.

22.4.2023 18:43:24

Závěrečné skóre: 56 bodů 
Počet hráčů: 1
Trvání kampaně: 14 hodin 
Verze hry: běžná 
Karty dobrodružství: teď nevím, ale posvátné předměty jen 2
Karty úkolů: 29 (splněných 14)
Konec kampaně č.: 1
Prohry: 2 (obě kvůli zranění posádky, když jsem ve druhém případě měl špatným plánováním 2 kola po sobě souboj :))

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

22.4.2023 20:08:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Zaznamenal jsem jen něco. Ve dvou hrána ta těžší varianta 21:30 hodin. Bez prohry. Závěrečné skóre 163 bodů. 9 totemů.

22.4.2023 20:46:31

mh

Tak jsme nakonec dohráli o jedno sezení dříve, než jsem očekával. Naše výsledky:

Závěrečné skóre:  89
Počet hráčů: 3 (4x), 2 (3x), 1 (1x)
Trvání kampaně: 20h 50min (8 herních sezení)
Verze hry: běžná
Karty dobrodružství: 14, z toho posvátných předmětů: 4
Karty úkolů: 42, z toho splněných: 13
Konec kampaně č.: 12
Prohry: 1

Ta jediná prohra se nakonec odehrála úplně na závěr, kdy jsme se dostali do neočekávaného souboje, který byl hodně drsný a při kterém posádka vykrvácela. Podle pravidel jsme měli odstranit z balíčku 6 karet událostí, ale protože tam už jich bylo jenom 5, tak došlo rovnou na epilog.

Ještě malé statistické doplnění: Navštíveno 42 očíslovaných lokací (ze 144 existujících), z toho 17 kompletně prozkoumáno (neměli jsme již důvod se tam vracet).

23.4.2023 19:29:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Na začátku jsem měl trochu štěstí na souboje a předměty a pak se mi hru povedlo rozbít díky předmětu, který posouval moji loď bez akce.

Závěrečné skóre:  338
Počet hráčů: 1
Trvání kampaně:  25h
Verze hry: nelítostná
Karty dobrodružství: 41, z toho posvátných předmětů: 21
Karty úkolů: 55, z toho splněných: 40
Konec kampaně č.: 3
Prohry: 0 (počet proher; při nelítnosté verzi hry max. 1)

30.4.2023 00:17:27

To skóre vypadá trochu rozbité, no :D

Co za kartu to je? A fakt se to tak má hrát?

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

30.4.2023 08:39:02 | Upraveno autorem (porovnej)

SPOILER ALERT

 

 

 

 

našel jsem jeden totem, který teleportuje při použití loď do jakéhokoliv přístavu, nicméně využití stojí 3 command tokeny a pak je z toho totemu musíš zase dostat….je to pěkný předmět, ale není všespásný

30.4.2023 09:49:33

Závěrečné skóre:  171
Počet hráčů: 1
Trvání kampaně: 12:05
Verze hry: běžná 
Karty dobrodružství: 30, z toho posvátných předmětů: 8
Karty úkolů: 43 z toho splněných: 19
Konec kampaně č.: 3
Prohry: 0

ešte som toho chcel na konci toľko stihnúť ale žiaľ došli karty v balíčku udalostí:D no nič, aspoň bude čo robiť počas ďalšej kampane:D snažil som sa ísť metodicky po oblastiach, takže si myslím že mám ešte na minimálne 2 kampane bez toho aby sa mi niečo výrazne opakovalo a už pôjdem neľútostnú verziu, začiatok bol ťažký, ale potom sa to už pekne rozbehlo:D

inak teda podarilo sa mi mať počas jedného kola 3 súboje (obtiažnosť okolo 12, 15 a 16 myslím), pri tom treťom som už bol taký že doosť, 4tý už nedám:P

30.4.2023 14:08:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Závěrečné skóre:  195
Počet hráčů: 1
Verze hry: běžná 
Karty dobrodružství: 31, z toho posvátných předmětů: 15
Karty úkolů: 34 z toho splněných: 22
Konec kampaně č.: 6
Prohry: 0

Výborné, ale bojím se dalšího běhu. Nenapsal jsem si lokace důležitých posvátných předmětů a myslím, že mi budou hodně chybět..

30.4.2023 16:32:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash Měl jsem Lukran Boiler nebo Lukran Steam Engine, už si nepamatuji. No a střídal jsem Bridge a Quarters, abych z toho každé kolo dostal command žetony. V zásadě jsem zhruba od půlky hry hrál skoro pořád jenom Explore.

2.5.2023 00:08:08

@UmmA hrál jsem hru v aj a myslím si, že jsem narazil na stejný předmět. Chápal jsem ho, že když dělám pohyb, tak se díky tomuto předmětu mohu pohnout dál. Určitě jsem to nechápal, že se můžu pohybovat kdykoli. To zní opravdu rozbitě.

2.5.2023 09:23:07

mh

@UmmA @Houp 

V diskuzi na BGG se na tyto karty ptali a přímo Ryan Laukat odpovídal, že je původně zamýšleli jako samostatnou pohybovou akci, ale ukázalo se to jako příliš silné, takže to upraví v příští edici. Zatím se mají tyto karty počítat jako bonus k akci Cestování.

https://boardgamegeek.com/thread/2825830/article/39688929#39688929

Z toho vyplývá, že formulace odpovídá tomu, jak to hrál @UmmA, ale podle autora by se to mělo hrát, jak to píše @Houp.

2.5.2023 10:21:24

Já si říkal, že to skóre je divně vysoký a vypadá to rozbité, u podobných případů hned koukám na BGG nebo píšu přímo autorům, mě by to tak hrát ani nebavilo, člověk pozná, když něco rozbil. Přímo ta odpověď z vlákna, co pak potvrdil Ryan, ať to tu visí.

“The cards that allow you to spend command for travel only allow you to travel additional spaces during a travel action. They cannot be used instead of a travel action. It still costs an action to travel.”
Vlákno je z jara 2022, v CZ verzi to asi není už, co? Když podle Rexů dělal Ryan úpravy, těsně než to šlo pak do tisku.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.5.2023 11:30:31 | Upraveno autorem (porovnej)

mh

@Jonash V české verzi to bohužel ještě opravené není. Mám ji koupenou a ty karty jsem si našel.

2.5.2023 11:35:22

Víš jejich čísla? Bych si to aspoň někam poznamenal. V obalech je výjimečně nemám, aby se vešly, tak aspoň bych si tam dal lísteček. Až budu hrát kdovíkdy druhý běh, abych nezapomněl.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.5.2023 11:44:46

@Jonash Mě to bavilo - nehonil jsem skóre, ale měl jsem radost z objevování:-) Stejně ta hra nepředstavuje velkou výzvu, když to člověk dobře rozjede. Na první mapě člověk nastřádá cca 15 peněz, pak koupit nějakou dobrou zbraň a recept a už to jede. Takže když jsem si koupil lepší motor, na můj zážitek už to velký vliv nemělo, spíš jsem se topil v kartách. Hru jsem hrál na podzim 2021, v té době o tom nic nebylo. Dokonce to vypadá, že to původně bylo tak, jak jsem hrál a až když to Ryanovi napsalo víc hráčů, tak se to rozhodl změnit:)

2.5.2023 11:59:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Já jsem při druhém hraní na tu kartu narazil taky. Je to karta “Lukranský parní stroj”, normální karta dá se koupit v rámci akce “Nákup karet” tuším za 5 peněz. V originále je tam pouze text “Travel 2 spaces”, v češtině myslím “Posuň loď o 2 políčka". Vzhledem k tomu, že karty dobrodužství se běžně mohou používat i během tahů, nenapadlo mě na tom nic podezřelého. Navíc to stojí 2 žetony rozkazu, takže to nejde používat pořád. Nicméně na takové to popoplouvání v rámci jedné stránky atlasu se to hodilo a pár tahů za hru to tím pádem rozhodně ušetřilo :-) 

Na druhé straně, má to maximálně vliv na dosažené scóre, pokud se chcete s porovnávat, pro samotnou hru vidím spíše pozitiva, protože někdy bylo nutné 2x Cestovat, a to pak trochu nudí. 

A třeba (SPOILER!) existuje jeden posvátný předmět, který umožňuje lodi teleporataci mezi libovolnými přístavy, takže v tom případě trochu nekonzistentnost.

2.5.2023 12:24:28

mh

@Jonash Čísla vím, ale obecně by to měla být každá karta, která nějak souvisí s přesunem lodi.

Předměty: Lukranský parní stroj.

Dobrodružství: 38, 75, 78.

2.5.2023 12:24:51

Ono je tam těch přesílených rozhodně víc. Stále za nejsilnější považuji 3 rozkazy za 1 a přesun do libovolného přístavu za 3. Ty by měly být nějak změněny?

2.5.2023 15:53:37

Abych tedy učinil tématu zadost, tak přidávám své statistiky.

  1. hra - víceméně učící, bídné až žádné zápisky :-) 

Závěrečné skóre:  143
Počet hráčů: sólo
Trvání kampaně: cca 18h 
Verze hry: běžná
Karty dobrodružství: 30 z toho posvátných předmětů: 8
Karty úkolů: 34, z toho splněných: 32
Konec kampaně č.:
Prohry: 1x

 

2. hra - zkušenosti se světem se projevily, poctivě jsem si dělal poznámky (na BGG je ke stažení super šablona), více jsem jel po úkolech a z toho pramenilo množství posvátných předmětů. Měl jsem od ⅓ hry Lukranský parní stroj, na kolik to ovlivnil, těžko říct. A pak posvátný předmět, co umí za 1 žeton rozkazu vyrobit 3 žetony rozkazu, což je hodně slušné a občas mi i žetony chyběly v zásobě.

Závěrečné skóre:  302
Počet hráčů: sólo
Trvání kampaně: cca 22h 
Verze hry: běžná
Karty dobrodružství: 54 z toho posvátných předmětů: 21 (z toho 17 zcela nových)
Karty úkolů: 64, z toho splněných: 60
Konec kampaně č.:
Prohry: 0x

 

Po dvou hrách mám tedy objeveno 50% posvátných předmětů, 3 stranách atlasu jsem nebyl vůbec a další 2 mám jen taky z půlky. :)

2.5.2023 21:17:19

Závěrečné skóre:  122
Počet hráčů: 3
Trvání kampaně: 17h
Verze hry: běžná
Karty posvátných předmětů: 10
Konec kampaně č.: 3
Prohry: 0

3.5.2023 19:01:48

Koukám, že už 4x konec kampaně č. 3 a 2x č. 6 (já měl č. 1). Na to, že jich je snad 13, tak se to dost opakuje.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

4.5.2023 09:24:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash ono dost záleží, jak se na konci rozhoduješ. Já měl taky trojku a body si už nepamatuji.

4.5.2023 10:36:20

Já vím, tak jako že lidi se rozhodují dost stejně. Sice malý vzorek, ale když už tu je 4x jeden stejný konec, něco to napovídá. Ale obecně to je úplně jedno. Já tu měl ze všech jasně nejnižší skóre, a stejně si hru skvěle užil a mám ji na 9/10 s 2-3 kampaněmi před sebou, tím, že jsem toho až tolik neprozkoumal a našel tragický 2 mag. předměty. :)

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

4.5.2023 10:41:52

Já měl poprvé konec č. 5, abych zlepšil statistiky:). A 137 bodů, ale přesné rozdělení bodů jsem si nenapsal, vím jen, že jsem měl 8 posvátných předmětů. 

4.5.2023 11:25:15

Jo, 13 různých konců je spíš taková vějička, zajímavých je jich jenom pár, z nich myslím 3 jsou navázany na dost specifické interakce, proto většina lidí končí podobným způsobem.

4.5.2023 11:32:54

Vybíráme z Bazaru

InBetween
InBetween
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas