Space Hulk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Richard Halliwell
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Report o hře

Tak jsme dnes hráli u mě doma s Elenistarem a Boldrickem.Od osmi do dvanácti jsme stihly dvě hry,i když jsme ho hráli s Elenistarem poprvé do hry jsme rychle pronikly a Boldricka jsme opět nenechali vyhrát.Pravda druhou hru jsem hrál s Boldrickem já proti Elenistarovi.
Ale o těchto dvouch hrách psát nechci,podařilo se mě Boldricka přesvědčit a hru mě na týden zapujčil(moc jsem ho přemlouvat nemusel),abych jí ze synem pořádně vyskoušel.Když sem ho vedl ráno do školky a popisoval zhruba jakou hru budem hrát vubec se mu do školky nechtělo.Tak že sem po dvanácté utíkal do školky rychle vyzvednout děti a těšil se jak budem hrát do večera.Když sem ve školce staršímu klukovi oznámil že mě hru Boldrick zapujčil,tak samou radostí utíkal ze školky až domu.
Jako první jsem zvolil první scénář, misi 1:1(suicide mision).
Kluk chtěl hrát samozřejmě za genestealers,tak jsem zvolil misi kde je jen 5 marináku.Myslel jsem si dám klukovi nějakou šanci (je mu teprve 7 let)V misi maj marináci za ukol obsadit kontrolní místnost,pokud jsem to z mapky dobře pochopil protože anglicky umím maximálně říct HELOU DOLLY.Ale myslím že nám to vubec nevadilo jestli hrajem scénář dobře.Vysvětlil jsem klukovi krátce pravidla a začali jsme hrát.Hned na začátku jsem obsadil první místnost,nechal v ní marináka s plamenometem aby kryl pravou chodbu a pospíchal dál protože v tomhle scénáři maj genestealers šest vstupu.Tak jsem spěchal než se přemnožej a kluk pochopil hru rychle tak že se to vetřelcema kolem marináku jen hemžilo.První nápor jsem uspěšně odrazil a uspěšně pokryl dlouhou chodbu za první místností a marinák s plamenometem co mě kryl záda si genestealers v hojném počtu opékal než klukovi došlo že s téhle strany to nepujde.Po pokrytí dlouhé chodby jsem za první odbočkou beze strát obsadil začátek krátší chodby ,marináci šlapali a blížily se k vítěztví.A když tu náhle se jednomu zasekla zbran a byl roztrhán jedním genestealers.Naštěstí stál za ním velitel,který byl připraven zaskočit a pokrýt prostor místo něj protože genestealers se dlouhou chodbou nemilosrdně valily na statečné marináky.A tu se zasekla zbran i veliteli a byl nemilosrdně genestealers převálcován,aby té smuli nebylo málo tak se zasekla zbran i marinákovi co střežil kratší chodbu.Podařilo se mu sice při boji z blízka jednoho vetřelce umlátit pažbou samopalu ale to na množící se genestealers nestačilo(a já myslel že kostky vyhodím z okna).Situace na bojišti se během dvou kol rychle změnila a zbylí dva marináci začali bojovat o holý život.Poslední marinák se rychle stahoval do mísnosti kterou uspěšně střežil marinák s plamenometem,ale vetřelci ho dostihly a nemilosrdně zmasakrovali a pak už si jen počkali až poslednímu marinákovi dojde palivo do plamenometu.
Druhou hru si vybíral scénář kluk a vybral si misi 2:6(race against time)že mě ukáže jak se hraje za marináky.V misi měl tentokrát dvě jednotky marináku a musel projít celou mapou aspon jedním marinákem k východu aby vyhrál (opět nevím jestli jsme scénář pochopily dobře,ale to nám opět nevadilo)Genestealers měli tentokrár čtyři vstupi,ale nechal sem jen dva ,zas sem si pošetile myslel aby to kluk neměl tak těžký.Hra začala a marináci se s rychlostí blesku řítily třema chodbama s plamenometama na křídlech.Tentokrát sem nehodlal prohrát,ale v prvním kole sem vytáhl dva žetony,na každém po jednom genestealers,v druhém kole byly na jednom žetonu dva na druhým nula což nebyl pro mě dobrý začátek.Když byla nula na jednom žetonu i ve třetím kole tak se marináci dostali beze strát skoro dopulky(začali se mnou cloumat nervy přece neprohraju i podruhé,ještě že Boldrick zapoměl u mě na botníku čokoládu kterou jsem rychle otevřel a pulkou si obalil nervy).Konečně začali chodit dobré žetony,ale bylo pozdě marináci s plamenometama uzavřeli jediné dvě chodby kudy mě proudily genestealers a nemilosrdně je uzavřeli.A vetřelcema přeplněný chodby grilovali jak kuřata.Ostatní marináci uspořádali hon zbylí vetřelce a v klidu si dokráčeli k vítěztví.(zbytek čokolády do mě rychle zahučel).
Kluk chtěl hrát dál,ale naštěstí už se bližil večer a musel jít na kutě,zítra máme v planu odvetu tak mu to snad vrátím.
Ale i přes dvě kruté porážky se mě Space Hulk a pokud někdy vyjde reprint určitě si ho koupím


PS:Boldricku neboj čokoladu máš shovanou,já hořkou nejím:)

23.4.2009 22:38:46

Tangram
Mě by zajímalo kde si skopíroval nebo stáhnul šablony podle kterých sis udělal samolepky.

28.4.2009 22:01:29

to kosibratr
doporučuju se podívat na BGG - tam u Hulka v sekci Files ...

28.4.2009 23:15:05

to kosibratr
Návod i fotky v recenzi. Fantazii se meze nekladou :)

29.4.2009 11:10:04

výroba 3D
tady jsou postupy skoro na reálné prostředí:
http://spacehulk.beckerf.de/index.html
pokud už bylo tak se omlouvám.

29.4.2009 18:42:32

ota.z
vím o tom ... trochu s tou myšlenkou laškuju ... udělat to ve 3D je výzva ... ale zabralo by to moře času

29.4.2009 21:38:36

ota.z
no tak to je masakr! Luxusní počin, atmošku to musí mít skvělou.

29.4.2009 22:29:09

sydo
asi to pak nemůžou hrát ti co se bojí ve výtahu:) Kdyby to někdo vyráběl tak prosím o 1xkus hry navíc:))

30.4.2009 07:14:08

rbx

ota.z
Myslim, ze kdyby to nekdo vyrabel, tak na tom podle dnesnich cen Hulka trhne balik. Jen by se to asi nesmel dozvedet majitel prav :-) Ale ja osobne, kdyz uz bych to takto odleval a mel na to formicky, tak bych vyrobil vice kusu a strelil bych to.

30.4.2009 10:51:53

rbx
space hulk...to jsem v životě neslyšel, já vyrábím bludiště pro křečka:)

30.4.2009 11:19:48

bludiště
Kdyby jste někdo teda to bludiště pro křečka vyráběl tak si jedno objednávám:)

1.5.2009 09:07:14

Vybíráme z Bazaru

The Cost
The Cost
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas