Space Hulk - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Richard Halliwell
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Report o hře

Tak jsme dnes hráli u mě doma s Elenistarem a Boldrickem.Od osmi do dvanácti jsme stihly dvě hry,i když jsme ho hráli s Elenistarem poprvé do hry jsme rychle pronikly a Boldricka jsme opět nenechali vyhrát.Pravda druhou hru jsem hrál s Boldrickem já proti Elenistarovi.
Ale o těchto dvouch hrách psát nechci,podařilo se mě Boldricka přesvědčit a hru mě na týden zapujčil(moc jsem ho přemlouvat nemusel),abych jí ze synem pořádně vyskoušel.Když sem ho vedl ráno do školky a popisoval zhruba jakou hru budem hrát vubec se mu do školky nechtělo.Tak že sem po dvanácté utíkal do školky rychle vyzvednout děti a těšil se jak budem hrát do večera.Když sem ve školce staršímu klukovi oznámil že mě hru Boldrick zapujčil,tak samou radostí utíkal ze školky až domu.
Jako první jsem zvolil první scénář, misi 1:1(suicide mision).
Kluk chtěl hrát samozřejmě za genestealers,tak jsem zvolil misi kde je jen 5 marináku.Myslel jsem si dám klukovi nějakou šanci (je mu teprve 7 let)V misi maj marináci za ukol obsadit kontrolní místnost,pokud jsem to z mapky dobře pochopil protože anglicky umím maximálně říct HELOU DOLLY.Ale myslím že nám to vubec nevadilo jestli hrajem scénář dobře.Vysvětlil jsem klukovi krátce pravidla a začali jsme hrát.Hned na začátku jsem obsadil první místnost,nechal v ní marináka s plamenometem aby kryl pravou chodbu a pospíchal dál protože v tomhle scénáři maj genestealers šest vstupu.Tak jsem spěchal než se přemnožej a kluk pochopil hru rychle tak že se to vetřelcema kolem marináku jen hemžilo.První nápor jsem uspěšně odrazil a uspěšně pokryl dlouhou chodbu za první místností a marinák s plamenometem co mě kryl záda si genestealers v hojném počtu opékal než klukovi došlo že s téhle strany to nepujde.Po pokrytí dlouhé chodby jsem za první odbočkou beze strát obsadil začátek krátší chodby ,marináci šlapali a blížily se k vítěztví.A když tu náhle se jednomu zasekla zbran a byl roztrhán jedním genestealers.Naštěstí stál za ním velitel,který byl připraven zaskočit a pokrýt prostor místo něj protože genestealers se dlouhou chodbou nemilosrdně valily na statečné marináky.A tu se zasekla zbran i veliteli a byl nemilosrdně genestealers převálcován,aby té smuli nebylo málo tak se zasekla zbran i marinákovi co střežil kratší chodbu.Podařilo se mu sice při boji z blízka jednoho vetřelce umlátit pažbou samopalu ale to na množící se genestealers nestačilo(a já myslel že kostky vyhodím z okna).Situace na bojišti se během dvou kol rychle změnila a zbylí dva marináci začali bojovat o holý život.Poslední marinák se rychle stahoval do mísnosti kterou uspěšně střežil marinák s plamenometem,ale vetřelci ho dostihly a nemilosrdně zmasakrovali a pak už si jen počkali až poslednímu marinákovi dojde palivo do plamenometu.
Druhou hru si vybíral scénář kluk a vybral si misi 2:6(race against time)že mě ukáže jak se hraje za marináky.V misi měl tentokrát dvě jednotky marináku a musel projít celou mapou aspon jedním marinákem k východu aby vyhrál (opět nevím jestli jsme scénář pochopily dobře,ale to nám opět nevadilo)Genestealers měli tentokrár čtyři vstupi,ale nechal sem jen dva ,zas sem si pošetile myslel aby to kluk neměl tak těžký.Hra začala a marináci se s rychlostí blesku řítily třema chodbama s plamenometama na křídlech.Tentokrát sem nehodlal prohrát,ale v prvním kole sem vytáhl dva žetony,na každém po jednom genestealers,v druhém kole byly na jednom žetonu dva na druhým nula což nebyl pro mě dobrý začátek.Když byla nula na jednom žetonu i ve třetím kole tak se marináci dostali beze strát skoro dopulky(začali se mnou cloumat nervy přece neprohraju i podruhé,ještě že Boldrick zapoměl u mě na botníku čokoládu kterou jsem rychle otevřel a pulkou si obalil nervy).Konečně začali chodit dobré žetony,ale bylo pozdě marináci s plamenometama uzavřeli jediné dvě chodby kudy mě proudily genestealers a nemilosrdně je uzavřeli.A vetřelcema přeplněný chodby grilovali jak kuřata.Ostatní marináci uspořádali hon zbylí vetřelce a v klidu si dokráčeli k vítěztví.(zbytek čokolády do mě rychle zahučel).
Kluk chtěl hrát dál,ale naštěstí už se bližil večer a musel jít na kutě,zítra máme v planu odvetu tak mu to snad vrátím.
Ale i přes dvě kruté porážky se mě Space Hulk a pokud někdy vyjde reprint určitě si ho koupím


PS:Boldricku neboj čokoladu máš shovanou,já hořkou nejím:)

23.4.2009 22:38:46

tohle mě navnadilo
plánujeme hru na sobotu, už se na to těším. Asi dopadnu jak Ty, kosibratře, takže se budu inspirovat a zásobím se čokoládou ... hořkou, tu já rád :)

23.4.2009 22:46:24

aaaa...
..davam 'Palec' ..kiez by na spust plamenometu!(:count me in!)

(a ked sa tu povolia tagy a budu sa moct pridavat aj fotky, budu reporty este stavnatejsie..;)

23.4.2009 22:53:03

fotky
Fotky jsou ale poslal jsem je ve špatném formátu,uložené je mám tak pokud budu mít zítra čas tak skusím převést na správný formát.

23.4.2009 23:03:50

hezký report
v první řadě mi přijde fajn jaké máš syny/syna ( z tvého příspěvku jsem přesně nevyčetl jestli máš dva nebo jednoho :), ale asi dva, že ). Ty děcka u nás v baráku jsou hrozní fakani (omlouvám se za ten výraz, ale nic lepšího mě nenapadlo a koneckonců za to jací jsou můžou rodiče, takže ten výraz náleží spíše jim :) ). A za reprint Space Hulka se začínám modlit, protože tuhle "chodbařinu" bych fakt chtěl :)

24.4.2009 00:52:48

kosibratře
čokoládu bych přežil, ale na ty kostky si doma postav oltář a né abys je vyhazoval oknem;-D
mise1.1 je vypalovací, ta červená místnost se má vypálit:-)
tu další si z hlavy nepamatuju

24.4.2009 10:37:39

to Beholder
Jak jsem psal včera ve vedlejším příspěvku ... než čekat na reprint, raději vyrobit ... já mám hotovo ... zhruba 15 hodin času, 120,- Kč náklady + tisk na barevné tiskárně :) ... ale je to modelařina, chce to čas a fortel :)

24.4.2009 11:02:09

report
Hej, navnadil jsi mě fest, super report!

Tangram: no jo, ale kolik dáš za miniatury? Terminátoři nepatří k nejlevnějším a Genestaeleři též ne. A bez nich bych to nehrálo.

24.4.2009 11:12:43

miniatury
No mám štěstí, že se kamarád leta věnoval Warhammeru a hrám od GW, takže miniatury mariňáků máme. Místo genestealerů asi přijdou zatím orkové. Figurky ještě dořeším. Mariňáky sem viděl parádní z plastu z Anglie za směšnou cenu. Ono to půjde :)

24.4.2009 11:22:17

Tangram
mě se to vyrábění her něják nezdá...a ani by se mi to nechtělo dělat. Raději počkám na reprint a pokud nebude, tak se s tím budu muset smířit.

24.4.2009 11:26:24

to Tangram
Poslyš, nějaké fotky toho tebou vyrobeného díla by nebyly? Tohle mě totiž extrémně zajímá, jak ses s tímhle nakonec popral:o)

24.4.2009 12:15:17

fotky
jsou a budou ... fotil sem průběžně celou práci :) .. zítra nafotím i hru. A pak pošlu, případně hodím odkazy.

24.4.2009 12:18:22

to all
2.5. nemám v plánu nic, co zahrát celou jednu kampaň z pravidel (nebo alespoň co stihnem). Navrhuji čas tak od 13h v Outpostu. tři lidi si zahrajou určitě v nejhoršim čtyři (já jsem jeden:-)).

24.4.2009 12:21:11

rbx

Tangram
Rad schvalim vyrobni postup Hulka.:-) Nafot to prosim hezky :-)

24.4.2009 12:21:20

Tangram
Mě by se to vyrábět teda vubec nechtělo,spíš budu čekat jestli vyjde reprint nebo někde seženu SH staršího.

24.4.2009 20:06:20

čekání
Já už sem čekat nechtěl, to radši zítra zahraju :)

24.4.2009 20:44:14

Tangram
No jenom bacha at neporusis neci copyright, znas se. Kdo pak ma platit ty kauce...

25.4.2009 01:09:31

StevensonJunior
... bez tohohle druhu humoru už si vlastně život nedokážu představit. Kde je slibovaný report?

25.4.2009 07:54:52

to Tangram
Musím říct, že tebou vyrobené dílo vyhlíží skutečně impozantně. Co že je to vlastně za materiál, co je podkladem pro mapu? A jakou má tloušťku?

28.4.2009 14:40:14

to mart
díky za pochvalu, snažil jsem se :) Materiál je lepenka (nebo jinak karton). Je víc druhů. V obchodě s papírem ji mají v arších 80x100cm. Zbytek fotek sem hodil na fotoalbum. Odkaz je v malé recenzi, kterou jsem sepsal o výrobě i hře. Když neprojde, hodím sem aspoň zkrácenou verzi a i ten odkaz na všechny fotky :)

28.4.2009 14:44:39

tloušťka
je 1,8 mm. Jsou i silnější, ale ty jdou špatně krájet, protože mají jinou strukturu.

28.4.2009 14:47:51

Tangram
To teda koukam,vypadá to stejně jak originál.Mě by zajímal podrobný popis výroby,to bych si to snad vyrobil taky.

28.4.2009 15:05:44

poklona
opravdu moc pěkně udělané
myslím, že by bylo docela super zkusit rozšířit SH o nějaké místnosti, co marte:-)?

28.4.2009 17:01:54

to Boldrick & Tangram
Boldrick: já shodou okolností mám pár místností navíc vystřižených z papíru, které tedy nejsou kvalitativně nic moc (nalepené na obyčejné čtvrtce), ale pokud se spojí se zbytkem originální mapy, celkem to ujde. Což mne vede k otázce...

Tangram: jak to vlastně drží pohromadě, když složíš nějakou mapu? Bez problému? Dalo by se to někde vidět a osahat? V kladném případě bychom možná mohli udělat nějaký oboustranně výhodný obchod! S ohledem třebas na skutečnost, že nemáš origo figurky:o)

28.4.2009 17:49:07

Dalo by se to vidět a osahat v Olomouci.
Držet to drží, ale originál to není (tedy ten sem neviděl). Je potřeba si uvědomit, že to je můj první pokus a nemám šablonu na puzzle, takže jedna je o něco větší, druhá je o něco menší, což způsobuje, že něco jde hůř do sebe (ale drží to skvěle) a něco je volnější a trochu to plave. Pro mě dostatečné, pokud chcete doplnit originál o další kusy, asi bych musel obojí porovnat a zamyslet se jak to udělat profi :))

28.4.2009 18:29:07

to Tangram
A safra, to je trochu z ruky. Do Prahy semo tamo nezajedeš? No nic, více již v poště!

28.4.2009 19:20:05

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Napříč sedmi královstvími
Hra o trůny: Napříč sedmi královstvími
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas