nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Space Hulk

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Games Workshop
Autoři: Richard Halliwell
Rok vydání: 1989
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ve vzdálené a temné budoucnosti plné válek je lidstvo jen odleskem své bývalé slávy. Většina technologií, které vynesly lidi ke hvězdám, je ztracena. A jednou z možností jak je získat zpět jsou prastaré vraky ztracené před tisíci lety v imatériu. Z nějakého nevysvětlitelného důvodu se tyto vraky vracejí zpět do reálného vesmíru. Často pusté, jiné s posádkami zmutovanými do prapodivných monster a některé obývané zvláštním druhem nelidských bytostí zvaných genolupiči. A právě tyto zrůdy jsou jednou z velkých hrozeb lidskému impériu. Jsou předvojem hrůzného biologického druhu přicházejícího z pustého mezigalaktického prostoru. Proti těmto bytostem jsou do vraků posílány elitní jednotky impéria, geneticky modifikovaní válečníci Hvězdné pěchoty. S nejlepším vybavením a výzbrojí, které dokáže říše poskytnout, se pouštějí do hlubin vraků aby se je pokusili očistit od vražedných genolupičů.

Je jen na vás za kterou stranu budete bojovat. Za lidské impérium budete velet 5 nebo 10 mariňákům vyzbrojených rychlopalnými kanóny. Procházet koridory v hlubině vraku a vypalovat líhně, stahovat prastaré soubory z ještě funkčních počítačů, vpouštět do ventilace vše ničící toxiny a plnit několik dalších úkolů pro Hvězdnou pěchotu. To vše při neustálém dorážení nekonečných hord genolupičů. Můžete jen uspět a pozdržet hordy nepřátel na prahu galaxie nebo hrdinně zemřít ve službě nesmrtelnému Císaři.

Při hraní za genolupiče máte k dispozici nekonečný zástup těchto nepředstavitelně rychlých tvorů. Nesmíte hledět na ztráty, vždyť byly stvořeni k boji za úl. Možná jich několik padne pod palbou zbraní nepřítele, ale až na ně dosáhnou svými pařáty, nikdo z lidí nepřežije. Nemohou se rovnat silou ani rychlostí s vašimi dokonalými vojáky - genolupiči. Stačí jenom odrazit pár těchto nedokonalých tvorů a armáda úlu přiletí za vašimi signály dobýt další biomasu.

Autor: Boldrick

Vybíráme z aukcí

Tao Long Deluxe verze z KS
Tao Long Deluxe verze z KS
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>