Sorry! Sliders - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: Parker Brothers
Autoři: Craig Van Ness
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

obecne info

Jak tak na to koukam, tak to asi bude vcelku dost velka legrace :) jezdi kameny plynule? :) libi se mi, ze to neni tak drahe jako pitch cars a zaroven schanim podobnou hru. Zkuste k tomu nekdo napsat neco blizsiho, diky :)
2.3.2010 08:51:28

rbx

Bajn
co vim, tak je to takovy curling na suchu a pry legrace. Odulin to ma, tak doufam, ze k tomu neco napise.:-)

2.3.2010 11:02:57

PJ

Curling
Tak přesně to mě napadlo. Dost mě to zaujalo jako vážně perspektivní ujetina ;-) Prosím Odulina o info...

2.3.2010 11:05:19

rbx
no prave, kombina curlingu a deskovek, co muze chtit clovek vice :) dival jsem se na receni od vassala a vypada to dobre :) asi budu nucen objednat.
Zacinam byt nejaky nekonvencni, premyslim do jake kategorie zaradit planovanou objednavku: sliders, falling a dixit :)

2.3.2010 11:05:20

rbx

bajn
mno, Sliders je rodinna hra i pro nedeskovkare, Dixit to same, ale falling, to nevim. To je tak neskutecna ujetarna, ze nevim kam ji zaradit. Mozna snad karetni hra pro gobliny :-)

2.3.2010 11:09:54

PJ

Bajn
Vítej v Ujetém klubu :-) i když Falling už je moc i na mě :o)

2.3.2010 11:14:37

objednavka
A je to v haji, mam to objednano :) Uz se tesim az to Tomici vyridi :)

2.3.2010 12:30:41

zkusenosti
zatim nemam za sebou moc her, ale je to hukotni jak rekl kolega v praci :)
Akorat jsme hru prejmenovali na Curling :)

3.3.2010 19:52:54

PJ

Bajn
Mohl by ses trochu rozepsat? První dojmy... kvalita provedení, klouzavost figurek, zábavnost v jakém počtu hráčů, možnosti taktizování, jestli je tam něco navíc než jen vyrážení protihráčů ve středovém poli... třeba jsem nepochopil, na co má každý hráč takové ty malé dráhy. Na bodování?

5.3.2010 10:37:17

PJ:
V rychlosti pravidla:
Urci se jedna ze stredovych desek, k tomu se dle hracu (at uz podle poctu nebo nalady) pridelaji trate. Hraci se stridaji v posouvani kamenu do stredu (kamen musi pustit z ruky pred foul line) takhle vsichni odhazi sve 4 kameny. Pak si hraci za kazdy svuj bodovany kamen, tzn kamen ktery je platny posunou jednim ze svych malych pincliku na male bodovaci desce o dany pocet policek. Ucelem je dostat 4 sve male pincle ze startu do cile. Posouvat se musi o presny pocet poli, tzn pokud potrebujes dvojku do cile, tak bud se posunes rovnou o dva nebo kdyz se nezdari, tak treba v jednom o jedna a vdruhem o dalsi jednicku. Tady je co se tyka strategie asi nejvetsi rozhodovani na co se cloveku oplati hazet.
co se tyka variability tak ma obrovske moznosti.
1) 4 ruzne desky cile (modra, jenom body zvedajici se smerem ke stredu, cervena ma navic niccici zony, kde pokud se kamen zastavi, tak jde okamzite pryc, zluta - stejna jako modra, akorat uprostred je dira, kam pokud se vam podari, at uz primo nebo odrazem jineho kamene, klidne i souperoveho, dostat kamen, tak hned davate kamen pryc a pinclik jde vasi volby jde okamzite do domecku.
2) moznost sestaveni trati, zakladni je jedna deska pro kazdeho hrace, ale i ve dvouch hracich hraje clovek jinak pokud ma trate proti sobe nebo do elka. Dale je moznost pokud hrajete ve dvouch, tak tema dvouma deskama navic prodlouzit trate. Pripadne neni problem dat 3 nebo 4 desky za sebe a vsichni pak hazeji ze stejneho mista.

Provedeni komponentu:
ac jsem se bal jak jezdci budou jezdit, tak jezdi vyborne, clovek kdyz umi, tak muze dost taktizovat kam svuj kamen posle, at uz branit souperi, nebo dotuknou sebe apod.
Delka hry:
Jde o opravdu rychlou hru, neni problem za 5minutek odehrat a dostat svoje pincliky do domecku, vzal jsem to ted do prace a s kolegou kdyz mame chut a chvilinku cas, tak si strihnem par her.

5.3.2010 10:52:42

Klouzavost
No já bych to typnul na velice dobrou klouzavost, protože to jsou očividně ocelové kuličku, které jsou uzavřeny v lehkém plastovém skeletu, takže to prakticky neklouže a le kutálí se s dost velkou setrvačnou hmotností. Jednoznačně je to skvělý nápad a vážně taky uvažuju o koupi.

5.3.2010 10:55:54

dodatek
Jeste jsem zapomnel k pravidlum:
pokud kamen, at uz vas zkonci uplne v rohu pripadne mimo desku, tak okamzite sveho nejlepsiho pinclika vracite na start. Pokud se vam kamen prevrhne, tak ho jenom oddelate.
A zabavnost:
neni problem hrat sam a trenovat a ve ctyrech to bude taky hukot, kdyz si musite hlidat, ze vam muzou souperi posunout vase kameny ze vsech stran. Ja kdyz jsem hru dotahl domu, tak jsem si vyslechl standartni poznamku co zas s dalsi hrou doma a ze jsem blazen, kdyz jsem pak hru rozbalil a prizval mamu ke hre, tak se nakonec pridal i tata, ktereho bych k jine hre nez hrat 1000 v kartach nedostal :)
Velikost krabice:
trochu me stve velikost krabice, ze po sestaveni hry (tzn na kazdou drahu se pridaji mantinely) se do krabice vleze dost vzduchu, ale diky nekompaktnosti jednotlivych dilu o moc mensi krabice byt nemuze :)
Hru ale rozhodne doporucuji, clovek se do toho hrozne vzije :)

5.3.2010 10:59:26

curling
Jo a u nas se tomu nerekne jinak nez curling, coz zas druhy kolega rikal, ze mu to prijde jako clovece nezlob se, kde misto kostek clovek vrha kameny. Ale myslim, ze aspon zakladni pravidla curlingu co se tyka bodovani neni problem na hru aplikovat :)
Vidim to tak, ze dat dve az tri desky za sebe s tim, ze posledni by byla free gard zone, ale neaplikoval bych pravidla ohledne zakazu hry na gardy v prvnich kamenech a asi by to chtelo hrat s 8 kameny proti 8

5.3.2010 11:02:23

taktika
kurna napada me dalsi poznamka :)
urcite je dobre mit do posledniho kola vyhodu posledniho kamene, ale zase pokud hazite ze stejne desky se souperem, tak zahrat prvni kamen tak jak potrebujete a pokud super mine, tak zacit nahazovat gardy :)
A pohled z druhe strany, pokud zahrajete malo a kamen vam zustane jeste na desce, tak si ho dalsim kamenem aspon lehce prituknout k cili :)

5.3.2010 11:04:56

rbx

bajn
me se libi, jak tem pinclikum rikas kameny :-)))

5.3.2010 11:07:50

ad Bajn
Jo ale to bych musel vědět co to je "free gard zone", co to je "zakaz hry na gardy v prvnich kamenech" a co to je "nahazovat na gardy" :D Vůbec totiž netuším o čem mluvíš, protože jsem pravidla curlingu neviděl ani z rychlíku, mě vždycky zajímali jenom ti borci co tam tak intenzivně drhnou podlahu.

5.3.2010 11:10:22

rbx

bajn
je to gard, nebo guard? Ja myslel, ze kdyz metaji kamen do pozice guard, tak je to takovy "strazce" kamenu v kruhu a tudiz nejdriv daji guard a za nej se pak snazi umistovat bodovaci kameny. Nebo se pletu? To jsem si jen tak vydedukoval, kdyz jsem na curling koukal, protoze se mi moc libi jako sport.

5.3.2010 11:18:39

rbx
jij je to guard :)
freee guard zone je mezi dvouma carama a je to prave oblast, jak pise rbx, kam se v uvodu nahazuji guardy neboli kameny, ktere chrani jednak sve kameny na cily a jednak znemoznuji zahravat souperi tak jak by chtel. O pravidle zakaz hrani proti guardum do 5 hraneho kamene jsem se dozvedel az letos pri olympiade, taky me bavi sledovat tento sport, prijde mi snad jako jediny na zimni olympiade, kde to neni jen o fyzickem vykonu

a ano jsou to kameny a pinclik je ten na skorovaci tabulce :))

5.3.2010 12:44:01

Tož už je mi to jasné :D
http://www.paldik.net/curling/uvod/pravidla.htm

5.3.2010 13:02:14

pozdni dojmy
Strucne shrnuto je to dobra rychlovka, kde hraje roli hlavne pevna ruka:) Ze zacatku me trochu mrzela rychlost hry (kor u zlute varianty). Kdyz se dari staci k vitezstvi i 2 kola. Chvili jsme to hrali tak, ze se s figurkama musi dojet z cile zase zpet na start, aby nebylo tak rychle rozhodnuto, ale od toho jsme uz upustili a hrajem proste, ze za vyhranou hru je bod a kdo ma prvni 3 body vyhrava.

Ze 4 nabizenych variant hraci desky u nas vitezi cervena + zelena. Zluta je taky celkem fajn, ale hra je kratsi. Zakladni modrou jsem hrali tusim 1-2x.

Mel jsem obavu o jezdce a jejich kvalitu, ale ta se ukazala jako licha. Komponenty jsou kvalitni, ale poradne je proveri az cas.

Podle poctu hracu se daji sestavit ruzne variace hraci plochy. My holdujeme te standartni s jednodilkovou rozjezdovou plochou. Zkouseli jsme i ty, kde se rozjezdova plocha sklada z nekolika desek, ale to uz byl celkem mazec..hlavne ta nejdelsi slozena ze 4 dilku. Tam uz jsme byli radi, kdyz vubec jezdec pristal na bodovaci plose:)

Jo vzpomenl jsem si na jednu vec v pravidlech, ktera me trochu rozcilila a kterou jsem okamzite zmenil. Mam na mysli, hru ktera skonci remizou..tzn. ze v danem kole se do domecku se vsemi figurkami dostane vice nez jeden hrac. V pravidlech je psano, ze v tomto pripade zvitezi hrac, ktery je tusim nejblize k zacinajicimu hraci (nebo tak nejak). Tohle se mi opravdu nelibilo. Jak uz jsem avizoval, nekdy staci k vitezstvi 2-3 kola a kdyz se sejdou sikovni hraci je remiza hodne casto. Rozhodovat podle toho kdo je blize k nejakemu hraci, mi prislo v takto lazene(sikovnost,"sportovnost") hre trochu nedomyslene. Zavedli jsme tedy system "penalt". Kdyz je remiza, tak se hraci stridaji a jeden po druhem vrhaji jezde ve snaze trefit stred. Po kazdem pokusu vzdy vycistime plochu, aby dalsi hrac nemel na trase zadne prekazky. Kazdy ma 4 ctyri pokusy a pokud je remiza i dal, tak pokracujeme v penaltach systemem nahla smrt (kdo da okamzite vyhral).

Tak tolika k tomuhle kousku. Omlouvam se, ze jsem nedodrzel strucnost:)

5.3.2010 13:41:28

dlouha draha
mi ted s kolegama v praci dali par her se 4 rozjezdovyma drahama a tam to pro nas zatim neni moc takticke, protoze tam je zatim hrac rad, ze da aspon dvojku trojku :)
Jeste mam v planu vyzkouset ty curlingove pravidla co jsem tu nastinil.
2 tymy, kazdy 8 kamenu, odhazuje se z jedne asi dvojite(tzn dve rozjedove drahy za sebou) a body pocitat podle toho kolik blizsich kamenu ke stredu ma hrac svych brave nez nejblizsi souperuv.

Ale vyuziti kamenu me napada i na vice hernich moznosti nez jen hazet na stred, klidne neco taktictejsiho. Staci velky hladky karton a na nem zakresleny at uz nejake zakladny, ktere by se dobyvaly apod.
Z toho mi vyplyva, nenarazili jste nekde ciste nahodou na prodej samotnych techto hracich kamenu?

5.3.2010 14:06:46

Bajn
No clovece to nezni spatne. At uz ty Curlingovy pravidla a nebo kompletni remake na jinou hru, vyuzivajici systemu klouzani kamenu. Dik za inspiraci, musime vyzkouset ;)

5.3.2010 14:14:04

Vybíráme z Bazaru

Barcelona
Barcelona
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas