nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Sorry! Sliders

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: není
Vydavatelé: Parker Brothers
Autoři: Craig Van Ness
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Což si v posledních pěti minutách dát Curling na stole...? Ale bez košťátek.

Sorry! Sliders je postřehová hra, která nejvíc ze všeho připomíná deskovou obdobu zimní sportovní hry Curling. Nehraje se však v týmech, nýbrž individuálně.

Cílem každého hráče je dostat pomocí správně na terč odházených metacích kamenů všechny své skórovací figurky na bodovací desce na políčko domů. Komu se to podaří jako prvnímu, zvítězí.

Hráči se střídají v tazích, tj. v metání kamenů - kámen musí překonat nejprve hráčovu rozjezdovou dráhu a poté přistát co nejvíce středu společné hrací desky. Na ní je nakreslen terč s bodovými hodnotami vzrůstajícími směrem ke středu. Hráči se snaží své kameny vzájemně ze středu hrací desky vyrazit. Pokud některý je některý kámen otočen na bok či skončí na soupeřově dráze, je vyřazen ze hry. Pokud některý kámen zcela opustí hřiště nebo se dostane na (či za) hranici označenou SORRY, je vyřazen ze hry a současně se vrací hráčova bodově nejhodnotnější skórovací figurka zpět na nulu.

Když se vystřídají všichni hráči, končí kolo a nastává bodování. Každý nevyřazený metací kámen přináší body dle jeho pozici v terči - každá bodovací figurka se však může pohnout pouze jednou za kolo (tj. každé figurka je spřažena právě s jedním kamenem)! Vítězem se stává hráč, který jako první umístí na bodovací desce všechny své skórovací figurky na pole HOME.

Je možné hrát čtyři varianty, které se liší terčem a dodatečnými pravidly:

  1. Race for home - standardní varianta s obyčejným terčem s hodnotami 1, 2, 3, 4.
  2. Instant home - terč má stejné číslování a navíc ve středu otvor odpovídající cca průměru metacího kamene. Pokud do tohoto otvoru spadne metací kámen, je pro zbytek kola vyřazen ze hry a libovolná skórovací figurka je přesunuta na políčko HOME.
  3. Instatnt sorry - totéž jako předchozí varianta, avšak kámen v otvoru znamená SORRY - tj. vyřazení po zbytek kola ze hry a nejhodnotnější skórovací figurka putuje na nulu. Terč má navíc v nejhodnotnějším středu proměnné bodové hodnoty - hráč si zvolí tolik bodů, kolik právě potřebuje.
  4. Danger dots - terč bez otvoru s hodnotami 1, 2, 3 , 4, 5. Navíc jsou na hranici hodnot 2 a 3 umístěny čtyři body s vykřičníkem. Pokud se nějakého bodu dotkne metací kámen, je pro zbytek kola vyřazen ze hry.

Shrnutí: Velmi rychlá (partie trvá průměrně 5 minut) a extrémně jednoduchá zábavná postřehová hra, ideální jako party hra či jako výplň na odlehčení mezi náročnými strategickými hrami.

Autor: PJ