Sorcerer: Endbringer

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Sorcerer: Endbringer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sorcerer
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Wise Wizard Games
Autoři: Peter Scholtz
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

příchod hry

Už někomu dorazil noví Sorcerer? Popřípadě má někdo info kdy lze očekavat, že dorazí.

30.7.2021 00:11:11

No já vím, že na WWG KS nedám už ani korunu a to ani kdyby to měli ve skladu připravené k odeslání, ani kdyby Peter dělal Sorcerera na druhou, je mi to fuk. Když z backerů dělali hlupáky poprvé, ok, stane se, malá firma, nezkušenost, bla bla… už tenkrát mě to prudilo a říkal sem se, že tyhle fakt ne. Ale když to kamarád backoval, cuknul sem a předal. No a když je to po druhé ještě horší, tak děkuju, už nikdy. 

 

17.12.2023 22:02:17

Uplne ti rozumiem. 

Kazdopadne len dodam, ze dik moc kazdemu kto na Sorcerera aj napriek vsetkym tym problemom nezanevrel a velmi si vazim vasho supportu. Ako prejav ucty vam viem slubit, ze aj do tretieho Sorcerera dam zo seba maximum. Na elane robit to dalej tak dobre ako sa len da mi neubralo ani kusok. Ked mate zaujem o testing napiste mi maila.

Dalsia vec, nemusite hru backovat ona pride do retailu tak ci tak, akurat nebudete mat tie KS exclusive a bude za isto vyssiu cenu, ale zasa nemusite riesit omeskania a ine veci kolo toho. 

Ks packy sa potom daju dokupit bud v essene abo akomkolvek conventione v zahranici alebo po bazaroch. Kazdopadne sa k nim viete dostat. 

@Duirin tebe poslem veci hned ako ich nahodim do layoutov.  

17.12.2023 22:07:53 | Upraveno autorem (porovnej)

@Sorcerer FYI, WWG neposkytuje refund po určité době. Jen během kampaně nebo snad ještě asi měsíc po konci kampaně a pak šmidra vydra. Zkusil jsem to s Hero Realms kvůli poštovnému a vůbec - “Zaplať dalších cca 50 %, nebo ti tvůj pledge propadne v náš prospěch. Díky za tvoji podporu, moc to pro nás znamená.”

Na jejich obranu nutno podotknout, že crowdfunding není záruka ničeho. Na konci jsou vždycky sepsaná rizika kampaně. A mezi ně patří, že nemusí dojít k realizaci projektu a že je to bez náhrady. Všichni jsme to podesali :D

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

18.12.2023 01:52:26

@Sorcerer “Ja nebackujem hry uz ked maju dodanie 1 rok+

Nevím jestli se bavíme o tom samém. On je čím dál větší rozdíl mezi tím co si kdo vycucá z prstu ohledně data dodání na stránkách kampaně a reálným dodáním hry. A čím dál víc je okaté, že za tím rozdílem nestojí čínský nový rok, problémy s covidem apod., ale s tím, že spousta vydavatelství dělá kampaně systémem letadlo, posílá backerům neodladěné hry a pak to lepí v dalších kampaních, nebo do kampaně pošle rendery komponent s tím že má pravidlový základ a po kampani teprve začíná zjišťovat, jak dlouho vlastně bude trvat vývoj, nebo systém u některých her cmon, kdy celý stretch goal box nevidí betatest ani z rychlíku, prostě tam namlátí cokoliv a pošlou hru do tisku. Už jsem si v kampani chatu dopisoval s autory, kteří se kroutili jak hadi jen, aby zakryli, že celá ks kampaň je jen grafika a doba dodání za rok úmyslná lež, aby nalákali podporovatele. Stejně tak je evidentní, že někteří vydavatelé si u poštovného hledí států s klíčovým množství podporovatelů a na ostatní kašlou, příp. úmyslně do kampaně podhodnocují tabulky s poštovným, s tím, že kdo to backne buď na to přistoupí nebo dá refund a dostane své peníze nazpět ponížené o provizi KS. Ono jako když to CMON po x té úmyslně podhodnotí tak už je to fakt do očí bijící.

Narážím na to, že vydavatelé si na KS příliš jednoduše zvykli na to, že jako datum dodání mohou uvést zcela cokoliv, cvičit s výší poštovného v pledge manageru je norma a nikdo jim nic vlastně nemůže. Svého času “někteří jako nevěděli, jak to bude s platbou DPH v PM a jako to v průběhu kampaně zjišťoval a jako to nikdy včas nezjistili a ve 100% případů toho DPH backerům v PM napařili navíc, jaká že to náhoda.”

Sice se pak od nich může část (p)odporovatelů odvrátit v další kampani, ale jinak jak správně píše havelock, poté co uplyne doba na refund, ten kdo tam ty peníze dal jim může maximálně škrabat záda.

Čili z mého pohledu je rozdíl mezi avizovaným dodáním hry a skutečným dodáním o roky bez možnosti požádat o refund jednou z několika predátorských praktik vědomě používaných v kampaních nemající s kvalitou hry nic společného. Když máš smlouvu s developerem na výstavbu bytu, tak tam máš uvedeno s jakým zpožděním Ti byt nejpozději postaví pod hrozbou sankce a developer Ti nemůže vykládat o tom ,že je mu to šumák, že Ti předá byt až bude kvalitní a ten barák vedle už určitě postaví včas a bude ještě lepší. Prostě vše má své meze.  

18.12.2023 06:45:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak to som popravde nevedel. Jedno ale viem, ze dodanie Endbringera sa poondil ja to som aj verejne priznal. Na to udrel covid a proste im vo wwg dal bezala release agenda na publikovanie kickstarterov. Ono Endbringer uz som viac krat pisal bol hotovy v case kickstartru. 

Bola to plne hratelna, plne ilustrovana, nalayoutovana hra. Ved to quackalope ci kto aj hral, pamatam, ze sme mali gameplay. Islo o to, ze som tomu velmi chcel pridat viac pribehovosti a tak som pridal akcne karty kazdemu endbringerovy. Potom udrel covid a trebalo vsemozne hasit problemy zo vsetkych stran, pocitam, ze sa robili kampane na kapow a este dajake realmsi myslim, aby sa utiahli tie sialene poplatky za kontajnery a ine veci (tu dobu pekne popisuje vtedy smutny pribeh kolo euthii). 

Pani ale ako pisem, nechcem to obhajovat, len diskutujem v podstate uz mimo zastupenie wwg. To co pisem je moj pohlad na vec. Predstavte si moju poziciu ako nejakeho mad scientistu co robi svoje blaznovstva v izolovanom labaku a nikto nevie co robi ale vsetci vedia, ze sa zrazu ukaze s plne ilustrovanou, nadizajnovanou hrou s bohatym pribehom. Stale na Sorcovy robim sam a mam vsetko vo vlastnej rezii. Kazda karta, kazdy efekt, kazdy pribeh, art alebo art direction kazdeho jedneho obrazka a layoutu… vsetko to je stale one man show. Mimo testing a produkciu, tam uz mi pomahaju Wizardi a vy. 

Ja len pevne dufam, ze po novom roku sa tu uz budeme spolocne vytesovat a hrat. Bude toho fakt brutalne vela. Myslim, ze viac ako v prvom ks. 

P

18.12.2023 08:48:55

Inak s tym postovnym co pises, to je fakt svinstvo. Ked tak nad tym premyslam tak som sa nad tym znervoznoval pri marvel zombicide kedy som si isty som dropol pledge a hovoril som ci su normalni. Ten VAT a posta vysla na 120 usd myslim… skratka uplny nezmysel. Od vtedy som uz do cmon veci nesiel ani ich nesledujem. 

To wizardom na meetingu bude nepriamo adresovat aby na tieto veci davali pozor.

 

 

18.12.2023 08:51:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Nedá mi to, abych se také vyjádřil. Mám trochu jiný pohled, primárně protože z KS objednávám (myslím si) málo a zpoždění mi nějak zásadně nevadí. Holt jsem na spoustu věcí “splachovací”.

Co mě nejvíc kdy na nějaké pledge na KS vadilo, byl Unbroken, kde jsem platil kromě základního poštovného ještě “pojištění” navíc už v rámci pledge. Byla to moje osobní volba, protože jsem chtěl mít tracking zásilky a větší pocit sucha při doručování. No a pak najednou, že podcenili poštovné a chtěli připlatit nejenom 2násobek původní ceny poštovného, ale ještě krát počet krabiček. To mě jako dost "krkalo". Navíc se v diskusích provalilo, Že GBS má podobné praktiky ve zvyku a bohužel nebylo odpočátku jasné, že za tím KS stojí právě “známá firma” Golden Bell Studio.

 

@Sorcerer: Já do prvního Sorcerera šel jen a pouze kvůli artu. Tenkrát jsem si řekl, že nemám žádnou podobnou hru s takovým stylem a provedením. A nelitui. Ukázalo se, že je to moc pěkná hra. Takže za to co do hry Petře dáváš, velký dík.

Podobně jako na Endbringera čekám i na The 7th Citadel. A ani u jedné hry z těchto her to zpoždění neřeším. Věřím v kvalitní výsledek a v poctivý záměr vydavatelství. Rozumím těm, kdož jsou nespokojeni s odklady. Já jenom ventiluji můj postoj. Peníze jsem utratil – odepsal. Také neměním bydliště, což někomu může dost znepříjemnit doručení. Mohl jsem peníze utratit jinak, mohl jsem je propít, mohl jsem mít jinou hru. Taky vím, že až Endbringer dorazí, budu rád, že mám právě Endbringera.

Případné 3. rozšíření rád podpořím. S ohledem na situaci by však bylo ideální, aby kampaň byla de facto na “spuštění” tisku a hra byla opravdu již ve fázi finálního produkčního vzorku. :)

18.12.2023 10:43:43

Peca velmi pekne dakujem, velmi zahrialo pri srdci. 

Kazdopadne Endbringer uz tu kazdu chvilu bude to je proste fakt. Max ratam 3 mesiace ked to nestihnu pred Cinakom. 

Mam pre vas ale, asi, dobru spravu. Kto chce napiste mi maila peterscholtz30gmail.com, ze by ste sa chceli zucastnit testovania. Ja vam potom ked to nasadzam,ratam cez sviatky abo po novom roku, ten Dungeon deck. Je to 100 karat cistej luck fest coop / solo zabavy. Preco luck fest? Kopa priser ma schopnosti kedy hadzete 1d8 (Energy kocka) a spustaju sa podla toho rozne efekty. Je to vazne na to, ze si ten jeden deck zamiesate, polozite na stol a mate fun. To ale neznamena, ze som to nebral vazne, praveze uplne naopak o com svedci aj art ktory je tam uplne sialeny. Piste het, dostanete to mozno v stvorrocnom predstihu :-D… sorry nemohol som si pomoct.

18.12.2023 15:38:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky Peco, uvědomil jsem si, že jsem se během toho přestěhoval (v srpnu 2020), ke změně adresy doufám ještě něco přijde. 

Kdyby mi hra přišla třeba 2 roky zpátky, stejně se k ní nedostanu. Problém nevidím u Petra, ale KS updaty měly být narovinu a ne jednou za 5 měsíců něco nic neříkajícího, to mě štve :-(

18.12.2023 16:22:51

Jj, jak píše Elnie, nejde o to, že to je pozdě, v tomhle případě hrozně pozdě, ale ty jejich updaty jsou na pár facek. To mě vadí mnohem víc než samotné zpoždění, prostě s panem Robertem už ne. 

V retailu se Sorcererovi nebráním. :)

18.12.2023 19:46:07

Tak hej Sorcerer je taka cierna ovca celeho WWG. Navyse oni o tom moc updatov nevedia povedat kedze to cele kompletne stoji na mne. 

Oni mi financuju umelcov a mna. Jedine kedy sa vidime je ked im donesiem hotovu hru, paradoxne mnohonasobne komplexnejsiu a vacsiu nez cokolvek co robili a robia. Na Sorcerera som kompletne sam po skoro vsetkych strankach, pocas lifecyclu tvorby na bomby sam + si riadim svoj tim umelcov, ktory si tiez sam zostavujem a zhanam. To sa nestazujem, prave naopak aspon viete, ze dostanete moju tvorbu bez obmedzeni a kompromisov. 

Som s nimi bo maju fasa produkciu a nemusim riesit logistiku, staznosti a ine voloviny. 

18.12.2023 21:11:43 | Upraveno autorem (porovnej)

@Elnie na nic nečekej a napiš jim. Někdy jak vyšel update, tak jsem v diskusi na KS zahlédl dotazy na změnu adresy a odpovědi, aby jim dotyční psali emaily. Asi to již nelze v pledge manageru změnit. Nevím, nepátral jsem po tom.

18.12.2023 22:05:26

@Elnie @peca Já jsem se stěhoval v létě a adresu v pledge manageru ještě změnil. Teď jsem pledge manager kontroloval a již to není možné. Takže opravdu nečekat a psát email.

18.12.2023 23:15:40

Zbytečně plaším, už mám asi nějakou dobu změněno :-)

19.12.2023 09:57:53

Ahojte Rob mi poslal akurat spravu na facebooku

“Panda is done with Sorcerer! We paid the final bill and they are getting ready to ship!”

21.12.2023 20:56:09

Tak teď už jenom aby to neuvízlo někde v Rudém moři:


Greetings Sorcerers!

This is an update to let you know Sorcerer Endbringer has shipped from the Factory! 

  • The factory finished assembling the games!
  • We finalized our shipping plan and have coordinated with freight companies and fulfillment centers.
  • Games have been picked up and are on and/or will soon be on ships that will take them to our fulfillment centers around the world!

 

A možnost změny adresy pro doručení řešte přímo e-mailem do 26. Ledna 2024:

If you need to update your address, please send an email to support@wisewizardgames.com by JANUARY 26th, 2024. 

17.1.2024 07:53:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Aktuializace zloďování:

EU
GamesQuest EU Freight left the factory on Jan 14th and is due to arrive in port Feb 14th.

UK
GamesQuest UK Freight is set to sail today (January 23, 2024) and currently estimated to reach port March 7th.

25.1.2024 08:08:24

To nemají ani na stránkách Gamequestu, tak jim to třeba můžeme věřit :-)

25.1.2024 09:00:37

Omlouvám se, ale jak se dostanu do Pledge manageru, abych zjistil, jakou adresu tam mám zadanou?

25.1.2024 12:20:27

21.12.2020 (ano, 2020) přišel mail s předmětem “Sorcerer Endbringer Pledge Manager”. Přes proklik by ses tam měl dostat.

25.1.2024 12:46:06

@Olney: Vzhledem k tomu, že čas na změnu adresy je do zítra, tak možná raději rovnou ověř e-mailem a případně rovnou doplň tu správnou. Chápu, že třeba nechceš “plašit” zbytečně:

If you need to update your address, please send an email to support@wisewizardgames.com by JANUARY 26th, 2024.

25.1.2024 13:02:27

Elnie/peca

Díky oběma - samozřejmě, že jsem tam měl starou adresu… Vždyť už je to let… :-)

25.1.2024 14:15:29

Další “lodní” aktualizace. Naše loď (tedy ta do Evropy) úspěšně dorazila do cílového přístavu. Měl by dorazit email s poslední výzvou k potvrzení doručovací adresy a nastane rozesílání. Do května by to měli mít prý všichni (to se IMO týká i zaoceánských, jejichž lodě ještě plují). Posílám čistě odstaveček k EU adresátům. Doufám, že CZ patří v tomto případě k EU i bez Eura, někde si to totiž nemyslí a do CZ neposílají, přestože do “EU” ano (třeba analogue.co).

EU
Games have arrived at the warehouse this week, and they are being in-processed into inventory. Backer verification emails will be sent, so please keep an eye out to confirm your address. We're waiting for word on when fulfillment will begin. If you have any questions about your order, you can reach out to GamesQuest.

7.3.2024 18:03:19

Fiha to odkial mas tie info? To nemam ani ja :-). Kazdopadne fantasticke spravy. 

7.3.2024 19:03:06

Dnešní email z KS, počítám, že to bude Ina KS v updates. Nekoukal jsem tam ale. 

7.3.2024 19:31:10

Vybíráme z Bazaru

Queen's Architect
Queen's Architect
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas