Sorcerer: Endbringer

oooooooooo hodnoceno 0x (Seznam vlastníků)

Sorcerer: Endbringer - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sorcerer
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, karetní hra, strategická
Čeština: není
Vydavatelé: Wise Wizard Games
Autoři: Peter Scholtz
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

příchod hry

Už někomu dorazil noví Sorcerer? Popřípadě má někdo info kdy lze očekavat, že dorazí.

30.7.2021 00:11:11

Tvlnojó, čínský nový rok… Takže február/marec bude spíše máj až julec. Doufejme, že do letních prázdnin 2024 to bude doma. :)

14.11.2023 14:07:56

Je to děs, od nich už nikdy víc nic. Vždycky když si na to vzpomenu a jdu se podívat na nějaké nové info které vlastně ani není, tak se jenom naseru. :-( :-D

14.11.2023 14:41:35

Smutný je, že jsem o tu hru už úplně ztratil zájem. Na Peterově místě bych byl hrozně naštvanej.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

14.11.2023 16:44:05

Ja len dufam, ze to nakoniec cele skonci happyendom. 

19.11.2023 03:51:13

Je potřeba zůstat pozitivní, já se na hru stále poměrně těším, osobně dodání beru jako bizarní závod v tom, zda dříve dorazí KS Unbroken z roku 2018 nebo Sorcerer rozšíření. 

Abych si to udělal zajímavější, možná pošlu Artemovi kolem ledna 10 dolarů navíc za poštovné a uvidíme.. :'))

19.11.2023 11:22:03

Tak Unbroken pokud mu neposles prachy, tak neprijde, takze to moc zavod neni,… 

20.11.2023 09:34:20

Akurát že obyčajným zlodejom a podvodníkom nikto dobrovoľne ďalšie peniaze posielať nebude, takže Unbroken ako taký som už dávno kompletne odpískal.

Za normálnych okolností by ich už dávno niekto žaloval za bezdôvodné obohatenie sa, nebyť tých hlúpych a alibistických podmienok na KS ("we are not a store" atď.).

Ale späť k Sorcererovi - v tomto prípade samozrejme dúfam, že to k nejakému happy endu dospeje, lebo tie sólo/coop scenáre vyzerajú ozaj zaujímavo, a rád by som ich vyskúšal.

A aj keď si samotný Sorcerer ako autor hry spoluprácu s WWG pochvaľoval, predsa len je to ale pomerne malé vydavateľstvo, v ktorom zatiaľ okrem pár (IMHO nie moc dobrých) deckbuilderov prakticky nič iné ani nevyšlo. Takže čo sa týka logistickej stránky veci to u nich očividne dosť pokrivkáva, keďže toto zdržanie už začína byť extrémne dlhé aj s prihliadnutím na objektívne komplikácie spojené s covidom.

Navyše v kategórii "kartové duelovky" je na KS väčšinou aspoň 10 projektov do roka, takže konkurencia je čím ďalej tým silnejšia. Pritom máloktorý z nich vyzerá po grafickej stránke až tak dobre ako toto, čo ale z toho, keď o tom nik vo svete nevie…

 

20.11.2023 13:49:23

@Somnium: Nakonec jsem jim to poštovné doposlal. Už to je dlouho, ale myslím, že nějak slevili ze 2násobku poštovného za 2 krabičky na 1,5násobek, tak jsem to vzal, abych více "netrpěl". Zase ta hra byla poměrně levná a původní poštovné taky velmi nízké. Nicméně podle ohlasu na KS, ta společnost GBS, která to převzala jsou nějací šmejdi. Pochopil jsem, že autor je naletěl taky. Nevím, už to neřeším.

 

Zpět k Čaroději Koncenoši. Prý je vytištěno a kompletuje se. Kompletace je celkem rychlá záležitost. Konkrétní datum odeslání se zatím neví. Zpráva na KS: https://www.kickstarter.com/projects/1172937197/sorcerer-endbringer/posts/3986691?ref=ksr_email_backer_project_update_registered_users

 

13.12.2023 20:24:17

Wise wizard is never late, nor is he early, he arrives precisely when he means to.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

13.12.2023 22:30:44

No, já doufám, že to stihnou rozeslat v lednu. Jinak se to zase o další měsíc zdrží čínským novým rokem. Ale ono to je vlastně jedno. :)

14.12.2023 08:27:17

Nestrasne ja pevne dufam, ze coskoro mi Rob zavola s dobrou spravou. Inak pomimo unbroken som im 2x posielal na postu, hru som kupil odtial z bazaru a tu od nich som nikdy nedostal aj napriek zaplateniu postovneho na 3x.

Asi vas to moc uz nezaujima ale robim na 3ks sorcerera a ten by mal byt doposial najvacsi. Planujem dorovnat lineage, character sety a domainy aby boli na konci trilogie v rovnakom pocte co ale znamena sustredit sa najma na lineage, takze si davam zalezat aj ked je to blaznovstvo kedze kazda lineage musi byt mega unikatna a asymetricka. 

Kazdopadne Sorcerer endbringer sme precenili produkcne, co sa tyka narocnosti pripravy, testovania a celkoveho coop dizajnu. Ono ked sa to k vam konecne dostane tak pevne dufam, ze si poviete, ze to moje prepisovanie a ladenie dizajnu naozaj stalo za to. CO ale chcem napisat je to, ze ked pojde Sorcerer 3 na ks uz budeme mat v tom case produkcnu vzorku. Je to mimo pointu ks ale povedzme si pravdu uz davno to je pre mnohe spolocnosti preorder platforma. 

16.12.2023 04:27:51

@Sorcerer Peter, díky za info.

Opravdu je cílem mít stejný počet charakterů, lineage i domén? Kloubuk dolů. Aktuálně (včetně Endbringera) zatím existuje 14 charakterů, 8 lineage a 12 domén.

To ovšem znamená přidání minimálně 6 nových lineage, které věřím, že jsou nejnáročnější, když mají 20 karet. A to testování musí být masakr. Každopádně držím palce.

Na druhou stranu - nebojíš se, že další KS na Sorcerera ze strany WWG bude propadák? Spousta lidí řeklo, že od nich už nic brát nebudou (právě kvůli zpoždění Endbringera) … a navíc, když to bude opět nový Sorcerer.

A prozradíš, zda ten 3. KS bude jen o rozšíření počtu hratelných frakcí nebo bude součástí i něco dalšího? Kdysi jsi zmiňoval něco o “Sorcerer Dungeons”?

Poslední povzdech mám na výši poštovného do Česka. Při posledním rozšíření na Hero Realms od WWG bylo poštovné velmi nepříjemné překvapení (pledge za $99 bez VAT) měl poštovné $47 (s VAT), což jsme zjistili až v pledge manageru. Tak jsem si řekl, že od WWG už nic brát nebudu. Ale pokud bude další Sorcerer, tak to asi budu muset porušit, ale doufám, že poštovné vyjde lépe.

16.12.2023 15:12:29

@Duirin Pokud půjdou do boje s tím, že mají produkční vzorek a bude tam doba dodání  do roka do dne tak bych se toho nebál. Jak sám píšeš, ten sorcerer je prostě tak nějak zralý na porušení. 

16.12.2023 16:23:56

Na druhou stranu - nebojíš se, že další KS na Sorcerera ze strany WWG bude propadák? 

  • Vobec nie, jednak dufam, ze sa mienka o Sorcerer endbringer napravy ked to ludia dostanu do ruk a mraky sa rozplynu. 
  • Druha vec, je vela fanusikov hry ktorych wwg nejako neinteresuje. 
  • Na KS sa ukaze produkcna vzorka a otvorene priznavame, ze sme koli tomu zmenili produkcne plany vsetkeho. 

Dungeon:

Hej to bude dodatok tomu co som pisal o dorovnani lineageov. Dungeon bude 100 karetny balicek ktory zamiesate, polozite na stol a hrate. 

Narocnost dizajnu:

Posledna cast trilogie je samozrejme najnarocnejsia, veci s ktorymi to treba testovat je 2x tak vela ako po prvom ks. Kedze hra ma fixne balicky a kombinuje sa z 3 roznych nemusim spominat narocnost balancovania. Ale nastastie mam pri sebe Roba a Darwina a to su mega minds (uz len to, ze to su mtg hall of fame hraci je tomu dokazom).

Cize overall, poburenie kolo dodavky endbringera je smutne ale nesaliem teraz z toho ani mi to kusok neubera na optimizme. Koniec koncov hra je to co je dolezite, jej produkcna kvalita, jej gameplay a jej vizual. To vo vysledku vzdy prekona akekolvek bariery a hate. 

16.12.2023 18:55:05

Inak jedna dolezita vec. Popravde som velmi rad, ze to je u wwg a ze boli dostatocne odvazni aby vzali to, ze im po kampani napisem, ze to cele prerabam. Bolo im jasne co sa stane a aj napriek tomu do toho sli a podporili ma. Ja som celeho endbringera po tom ako skoncila kampan prerobil a este v mojej plnej drzosti som Robertovy oznami ze sa hra nafukne o circa 60+ kariet. Dovod bol, ze to nebolo dostatocne pribehove tak som pridal kazdemu endbringerovi vlastny akcny balicek kde je popri efekte na karte este aj fluff. 

Mna osobne nezaujima kedy to backerom pride ci za rok abo za 10 rokov. Mna zaujima, ze ked im to pride tak to bude pre nich herny highlight a budu citit a vidiet, ze maju v ruke vrcholne premiovy produkt a teraz toto je dolezite… ktory nikdy nebude mat 2, 3, 4 ediciu. Dodatkove KS ako ma tainted grail ktory napravy chyby v dizajne a este za to popyta prachy nanovo (Viem to isiel som do toho). Je kopa a to najma velkych hier ktora za tu dobu, co my pripravujeme Endbringera, launchlo 2 kickstartre kde boli errata packy a ine balanci. 

Sorcerer a ani jedna z mojich hier nieje money-grab, kazda karta ma za sebou hodiny art directionu z mojej strany, researchu mytov a folkloru a researchu vacsiny tcg/ccg hier ktore doposial vysli. Preto to povazujem za umelecke dielo a nie len hru. Napriek tomu vsetkemu sa k tomu spravam s pokorou a respektom k hracom. Preto som po KS endbringera aj ked bol zafinancovani a ludom sedel gameplay ktory videli, skrtol a nadizajnoval skoro nanovo. 

Bavim sa s vami narovinu, naco sa tu budeme na nieco hrat. Ludia co ma poznaju vedia, ze mam svoju povahu, vela krat posobim drzo ale vzdy vam poviem veci tak ako sa naozaj maju a nebudem zavadzat a klamat. Sorry za chyby v texte, aspon znace, ze vam to neodpisoval chatgpt (tymto pozdravujem kolegov z Bethesdy).

16.12.2023 19:06:37 | Upraveno autorem (porovnej)

@Sorcerer Tak jak to líčíš tak proti tomu nelze nic namítnout vyjma jediného momentu. Pokud v kampani uvedete datum dodání a překročíte ho o několik let, s tím, že jak píšeš velmi dobře víte, že to tak nebude, tak by bylo fajn se s backery jako investory o tento “detail” narovinu včas podělit. Nezlob se tohle fakt neberu, vyberete prachy, uvedete datum dodání červenec 2021 a v prosinci 2023 čtu post o tom, že je termín dodání valstně putna. Backeři vám dělají banku, bylo by fajn aby o tomto věděli. Nic vám nebránilo cca. před 2 lety do updatu hodit “jsme perfekcionisti, počkáte si.” Nejabsurdnější a smutnou zkušeností v tomto směru je backnutí hry od black list games, kdy hru teď po několikaletém zpoždění koupilo steam forge games a dodá ji. Bohužel spolubacker si už hru nezahraje.

16.12.2023 19:42:33

Pockaj, pockaj to si nieco zle vycital “že jak píšeš velmi dobře víte, že to tak nebude”. Enbringerovy nenahrala ani korona ktora doslova nasledne prisla, ani to, ze som to prerabal. Absolutne sme netusili, ze sa to natiahne o roky to ani na chvilu. 

16.12.2023 21:45:06

netreba vidiet iba negativa. Vela spolocnosti korona polozila, vela spolocnosti sa opozdili s dodanim hier, vela spolocnosti prosilo backerov o dalsie prachy. My sme od backerov ani na chvilu nepytali dalsie peniaze za dorucenie ani nic. Absolutne sa nic nezmenilo ani po tom co sa krabica po mojej zmene nafukla o 2x tolko novych komponentov vratane kariet a inych doplnkov. Nejdem obhajovat opozdenie a vlastne sa k dorucovaniu hry nebudem nadalej vyjadrovat, lebo stojim za hrou ako takou a nie za kampanou ani za logistikou a uz ani nezastupujem wise wizard games, mam vlastnu hernu spolocnost a wwg je moj klient. 

Chcem len napisat, ze wwg spravilo aj vela customer friendly veci pocas kampane a produkcie. Za tymto si neprestrelne stojim. 

16.12.2023 21:50:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Toto posuniem na najblizsom WWG mitingu, ratam ze najneskor v piatok. 

“Poslední povzdech mám na výši poštovného do Česka. Při posledním rozšíření na Hero Realms od WWG bylo poštovné velmi nepříjemné překvapení (pledge za $99 bez VAT) měl poštovné $47 (s VAT), což jsme zjistili až v pledge manageru. Tak jsem si řekl, že od WWG už nic brát nebudu. Ale pokud bude další Sorcerer, tak to asi budu muset porušit, ale doufám, že poštovné vyjde lépe.”

To, ze je postovne pri US company KS je momentalne velmi smutny fakt. Preto uz nebackujem moje oblubene hry od CMON ako su tie super hero zombicidy. Proste zial nie, postovne a VAT je skratka sick sh*t. To ale, ze ste sa o postovnom dozvedeli az pocas pledge manageru neni ok.. asi. Nemam zial cas robit kolo toho research ale ak sa mi dostane feedbacku odpisem ti bud na maila abo tu. Inak maila od teba mam a jasne poslem ti vsetko na testovanie. Odpisem ti podrobnejsie na mail. Teraz ale vydavam na drivethru svoju tretiu storytelling game a pre WWG finishujem Diaries of Men… takze neviem co skorej. 

16.12.2023 21:59:09

@Sorcerer Asi jsi to myslel dobře, poodkrýt nějaké plány do budoucna, ale tedy … lidé čekají na hru roky a tady se dozvědí, že ten klenot nebude finální a chystá se další velké rozšíření. A čas doručení backerům vlastně není důležitý. Fíha. No tak snad to bude fakt tak vymazlený a dokonalý a nebude potřeba žádných errat.

Zpoždění dodání o 2.5 roku oproti plánu je velké selhání. Patrně jak designu (pokud se to celé překopávalo), tak i zajištění výroby. Jiné projekty na KS zvládají doručit během roku, se zpožděním pár měsíců. Jasně, KS není eshop a stává se to i jiným (třeba CMON s Trudvangem, kde stále čekáme zbytek hry). 

17.12.2023 09:44:12

"že ten klenot nebude finální a chystá se další velké rozšíření."

Pockaj akoze to nebude finalne, samozrejme, ze to bude finalne. Ako by sme si mohli dovolit vydat nekompletne dielo. Hry mavaju rozsirenia a Endbringer je rozsirenie do Sorcerera, treti kickstarter bude zasa rozsirenie. Tak akoze neni dielo kompletne. Kez zajtra zomriem, tak mate sorcerera s endbringerom a nic viam vam k tomu nebude treba. Vsetky moje projekty neprenasaju kontent na rozsirenia, vzdy idem ma plno a uzatvaram to. Tak ako vies hrat sorcerera bez endbringera tak vies hrat Sorcerera s pridavkom endbringer ktory prinasa coop solo hru.

Kazdopadne keby ste potrebovali odpoved na nejaku dolezitu otazku ohladne hry a vyvoja. Oznacte ma tu alebo mi napiste maila na peterscholtz30@gmail.com 

17.12.2023 16:09:19

Pozri mne zbytocne budete pisat ako som zlyhal ako dizajner alebo ako zlyhalo wwg s dorucenim. Ked sa v buducnosti rozhodnem zmenit nieco a sa to predlzi tak to bez problemov spravym, absolutne na tom nic nezavazi ziadne vyplakavanie alebo urazky. Ak ti je dielo nesympaticke alebo ho povazujes za zlyhanie, ask for refund, mne je to uplne jedno, mne percenta z predaja nejdu takze ma zaujima iba ako bude dielo vyzerat vo finale, nezaujimaju ma ani nespokojni zakaznici ani nik. Jedine co ma zaujima je aby porodukcia bola spickova, aj ked to bude trvat 10 rokov a tiez vystup od beta testerov, to su veci na ktorych mne osobne zalezi, cize pisat a vysvetlovat mi ako sme zlyhali je uplna strata vasho casu, na to mate vydavatela. Kym budu mat WWG zauje tak im sorcerera rozsirenia budem dodavat, pretoze som s nimi velmi spokojny. Lepsiu produkcnu kvalitu a finalny testing by som tazko nasiel a viem ze aj ked nebude ludom sympaticke WWG alebo ja osobne tak si Sorcerer najde cestu k ludom ktory ho maju radi. 

17.12.2023 16:14:09 | Upraveno autorem (porovnej)

@Sorcerer Pochybuji, že by Tě WWG po třetí kampani nechal 2+ roky znova komplet předělávat hru, pokud tedy nejsou jako vydavatelé sebevrazi. Konkurence na KS je velká, prodleva půl roku až jeden rok bývala obvyklá, covid do toho vhodil vidle. Ty to možná za problém nepovažuješ, ale nejen mně už leze krkem, když zaplatím “cenu poloviny až celého playstationa 5” a čekám a čekám. Nejlepší je dotaz manželky “Cos to zas proboha koupil?” a popravdě odpovídám “ nevím, buď je to tohle, to jsem objednával před 3 roky, a ještě by to mohlo být tamto..” a doslova vzpomínám co by to tak mohlo vůbec být a to backuji 0-2 věci za rok. Mám čím dál větší problém si ty hry vůbec vybavit. Je už to prostě přes čáru. Pochopím, že zaplatím za hry co dojdou za rok za dva, ale pokud se doba dodání pohybuje nad 3 roky tak už mi to vážně vadí, jedno jak je ta hra skvělá. Nepíšu to pro to, abych Tě dojal, jenom vysvětlil, že pokud někdo backnul endbringera tak třeba backnul i další hry, dal do toho všeho nemálo peněz a čeká a čeká. Hádám, že v tom nejsem sám. Jakkoliv dobře míněný názor ohledně kvalita vs doba doručení je pak už holt červeným hadrem. 

17.12.2023 20:27:12 | Upraveno autorem (porovnej)

“Pochopím, že zaplatím za hry co dojdou za rok za dva, ale pokud se doba dodání pohybuje nad 3 roky tak už mi to vážně vadí, jedno jak je ta hra skvělá. ”

Uplne ti rozumiem. Ja nebackujem hry uz ked maju dodanie 1 rok+

Teda ja uz nebackujem skoro vobec stolovky. 

17.12.2023 20:31:04

Ako som uz pisal, chapem vase pohorsenie a nieje opozdenie v poriadku, to je tak vsetko co k tomu viem napisat. Ja by som asi refundol projekt, jedine, ze by to bol Kingdom death, ten ani nesledujem aj ked som do neho dal cez 2000 euro. Viem, ze raz pride. 

17.12.2023 20:33:15

Vybíráme z Bazaru

Oath (deluxe komponenty) - vyprodané
Oath (deluxe komponenty) - vyprodané
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas