Small World: Cursed!

xxxxxxxxoo hodnoceno 79x (Seznam vlastníků)

Small World: Cursed! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Edge Entertainment
Autoři: Paolo Mori
Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla

Marauding - kolikrát můžu využít jejich schopnost. Once znamená v tomto případě jedenkrát(tj. jednou za hru) nebo jakmile (tj. pokaždé po fázi dobývání)?
4.12.2009 17:24:02

PJ

sasa
Marauding - po ukončení dobyvačného tažení ponechá hráč v každém dobytém Regionu jeden žeton, zbytek si vezme do ruky a začne druhé dobyvačné tažení. Poté končí jeho tah.

Takže lidově řečeno, jakoby hraješ dvakrát za sebou. A takto to platí, dokud máš aktivní národ s touto schopností.

4.12.2009 17:31:11

koboldi + dragonmaster
co má přednost? Tipoval bych že rasa, takže musím dát s drakem 2 žetony, je to tak?

24.9.2010 00:59:56

muze a musi
neni tam neco ve smyslu muze (drak) a musi (koboldi)?

24.9.2010 08:11:18

ndru
jj, je to tak, mohl jsem se nejdříve podívat do pravidel že :))

24.9.2010 09:42:21

Goblini a Zapomenuté kmeny
Mam jednu otázku. Počítají se Zapomenuté kmeny jako rasa v úpadku? Tedy mohou Goblini při obsazování regiónu s tokenem zapomenuté rasy využít svojí schopnost (-1)?

3.2.2011 09:08:05

PJ

cabannos
Ano, aspoň my to tak hrajeme.

3.2.2011 09:15:09

cabannos
za rasu v upadku povazujeme tu s ikonkou ulomeneho cokliku, coz zapomenuti maji (e;

3.2.2011 09:56:11

hordes of
- môže byť žetón hordy umiestnený samostatne v regióne alebo len so žetónom národa?
- ak je región so žetónom hordy a ďalšími žetónmi národa (1 a viac) dobytý, do zásobníka sa odstraňuje žetón hordy alebo žetón národa?

8.3.2011 23:21:58

PJ

acerdrac
1) ano

2) je to jedno

Žeton hordy prostě supluje žeton daného národa...

9.3.2011 01:05:18

PJ
no pýtal som sa preto, že nám to jedno neprišlo :) hlavne pri prechode do úpadku:
keď ideš s hordami do úpadku, žetóny hordy sa odstraňujú do zásobníka, čiže máš de facto o dva menej, resp. eventuálne by si mohol aj stratiť územie, na ktorom bol len žetón hordy. Bolo by to jedno len vtedy, ak by si ich mohol vymeniť za žetón národa, čím si nie som celkom istý alebo sa mýlim? :(

9.3.2011 07:52:11

PJ

acerdrac
Ano, s tím přechodem do úpadku mě to nenapadlo. V tom případě je ve vlastním hráčově zájmu nechat si vymlátit hordy přednostně :-)

9.3.2011 08:11:17

PJ
teda spätne, ako by ste riešili túto situáciu u vás:
región so žetónom hordy a ďalšími žetónmi národa (1 a viac) je dobytý, do zásobníka sa odstraňuje žetón hordy alebo žetón národa?

9.3.2011 08:33:38 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

acedrac
Já bych to hlavně nijak zvlášť neřešil ;-)
Prostě je to na majiteli národa, který žeton odstraní...

9.3.2011 08:42:08

acedrac
Žeton hordy. Jak sám píšeš při přechodu národa do úpadku ztrácíš schopnost a tedy i žetony hordy.

9.3.2011 08:46:16

PJ

Beholder
Podle mě se acerdrac ptal na situaci při dobytí regionu, nikoliv na přechod do úpadku. A protože to není explicitně uvedeno v pravidlech, mám za to, že je to vůli hráče.

9.3.2011 08:49:27

PJ, Beholder
Táto situácia u vás (PJ, Beholder) pri hraní ešte nenastala? U nás hneď v prvej hre s rozšíreniami :D.
Presne ako píše PJ, či je niekde nejakom FAQ uvedené, ktorý žetón sa pri dobytí regiónu odstraňuje prioritne?
Ak by to bolo na hráčovi, tak samozrejme vždy odhodí žetón hordy.

9.3.2011 09:02:53

acedrac, PJ
No však dyť říkám. Prioritně odstraním hordu, která je v rámci schopnosti. Když přijdu o schopnost (při přechodu do úpadku), přišel bych i o hordu. Proto, budu odstraňovat přednostně hordu.

9.3.2011 09:09:51

acerdrac
Tak jak říká PJ. žeton hordy je prostě žeton aktivního národa se vším všudy. A pokud se ti stane, že máš někde jenom žeton hordy a jdeš do úpadku. Tak prostě sáhneš do zásoby a nahradíš ho, ať je to hezčí. My to děláme hned. AŤ se tam pak nepletou, a je to přehlednější. Silně pochybuji, že by se ti podařilo do úpadku podařilo bránit třeba 15 území, a tudíž by si potřeboval svá úpadkové místa ooznačovat hordami.

9.3.2011 09:09:56

Elenistar
To si nemyslím, že to je správně. Hordy jsou sice jako žeton národa, ale pořád to je schopnost a je v tvojem zájmu ji využít co nejefektivněji.

EDIT: A mám pravdu :). Je to i v pravidlech. Žetony hord se odstraňují po přechodu do úpadku. Takže pokud ti zůstal někdě sám, tak přijdeš o území. Žádná výměna :)

9.3.2011 09:12:58 | Upraveno autorem (porovnej)

beholder
Nechci se hádat, vím prt. Jenom vycházím z pravidel, kde se píše něco ve smyslu. "použij žetony hord, jako by to byly žetony tvého národa".

9.3.2011 09:25:24

Elenistar
Však o tom se já nehádám. Já jen říkám, že pokud jdeš do úpadku, tak o oba žetony hord přicházích a ničím je nenahrazuješ.

9.3.2011 09:30:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder, Ele
Abych to ještě jenom drobounce upřesnil, tak podle mě ani není možné žádné nahrazování a vyměňování kdykoliv během hry. O_o

9.3.2011 09:36:42 | Upraveno autorem (porovnej)

have and lock
Je to více než pravděpodobné. Small World je pro mne silně light wargames. Tak tohle moc neřeším. Ale bylo to pro mě obohacující. :)

9.3.2011 09:52:15

hordy - záver
Ak iný hráč dobyje región, kde mám 1 žetón hordy a 1 žetón národa, môžem zvoliť na odstránenie do zásobníka žetón hordy.

Ak mám región, kde je iba žetón hordy a prejdem do úpadku, región strácam.

Nahradenie resp. výmena žetónu hordy za žetón národa nie je možná.

9.3.2011 10:13:32

acedrac
přesně tak ;)

9.3.2011 10:14:40

Vybíráme z Bazaru

Nerozbalený Karak 2
Nerozbalený Karak 2
Akt. cena: 1390 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas