Small World: Cursed!

xxxxxxxxoo hodnoceno 79x (Seznam vlastníků)

Small World: Cursed! - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Small World
Small World: Underground
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 80 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Edge Entertainment
Autoři: Paolo Mori
Philippe Keyaerts
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz na pravidla

Marauding - kolikrát můžu využít jejich schopnost. Once znamená v tomto případě jedenkrát(tj. jednou za hru) nebo jakmile (tj. pokaždé po fázi dobývání)?
4.12.2009 17:24:02

koboldi a hod kockou
Na bgg som našiel faq k rozšíreniam, v ktorom sa píše, že koboldi môžu dobyť región pri poslednom pokuse s pomocou kocky posíl len s 1 žetónom národa. Ak hodí na kocke dosť na to, aby dobyl prázdny, prípadne dobyl súperov región, aj tak si ho ale nemôže nechať nie?

15.3.2011 22:51:54

acedrac
podle mě ne. Protože Koboldi nemohou zůstat v regionu s jedním žetonem. Ale stejně se mi to moc nezdá ani s tou kostkou. To je nějaký oficiální FAQ?

15.3.2011 23:01:18

Beholder
Oficiálny asi nebol, ale našiel som ho niekde pod SW alebo rozšíreniami na BGG, tak som ho považoval za dobrý, ale už aj Havelock mi písal, že sú tam chyby. Ak by si to chcel pozrieť, skús to nájsť, ak to nenájdeš pošli mi správu s mailom a pošlem Ti to.

16.3.2011 00:08:46

koboldi a kostka
podle mně se to řesí až při přerozdělení jelikož si nejspíš někde máš tři a víc ( puvodně obsazené uzemí) tak ho tam pak holt budeš muset přesunout

16.3.2011 00:09:33

to je otázka
Já bych řekl, a hrajeme to tak, že ani s jedním zaútočit nemužeš.

16.3.2011 00:10:20

panchy
stav žetonů v regionech se sice řeší při přerozdělení, ale Koboldi nesmí ani dobývat s méně než dvěmi žetony. A kostka není žeton, ať je na ní puntíků třeba deset :). Podle mě nelze s jedním žetonem koboldů dobývat ani pomocí kostky při poslededním dobývání.

acedrac: jj, pošli mi pls odkaz do SZ. Já měl za to že píšeš o těch FAQ, které překládal PJ a jsou tady v sekci ke stažení. Ty jsou podle mě v pořádku (mám pocit, že jsou i potvrzené od někoho z DoW). Ale ty FAQ, o kterých píšeš (i v jiném vlákně ohledně jeskyní) jsem nenašel.

16.3.2011 00:17:40

FAQ
no tak FAQ co mi poslal acedrac vypadjí opravdu docela oficiálně :). Na konci stojí:

Text & Layout Compiled by: Daniel R. McDairmant
© 2009/2010 Days of Wonder, Inc. All Rights Reserved

I kdyby to byly oficiální FAQ, tak se s nimi v případě Koboldů asi nesmířím. Protože pravidla pro Koboldy říkají, že nemůžu okupovat (ani dobývat) region s méně než dvěmi žetony Koboldů. Beru to tak, že dva žetony koboldů = 1 žeton každé jiné rasy. 1 žeton koboldů = nic. S "nic" přece nemůžu dobývat ani pomocí kostky.

16.3.2011 00:47:08

Koboldi
Můžu při dobývání nechat v mém území jen jednoho Kobolda? Prostě na začátku tahu posbírat z mých území Koboldy a nechat tam jen vždy po jednom a pak na konci tahu Koboldy dodat nebo z území odejít. Dík za radu.

8.4.2013 19:28:29

skyfire
Na území musí být vždy 2 koboldi takže sbírat nemůžeš. Pokud ti zůstává poslední žeton v ruce při dobývání nemůžeš použít kostku ale žeton přidat někam na své území

8.4.2013 23:07:07

Vybíráme z Bazaru

Star wars Jabbův palác
Star wars Jabbův palác
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas