Scythe: Invaze z dálek

xxxxxxxxxo hodnoceno 193x (Seznam vlastníků)

Scythe: Invaze z dálek - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Scythe
Počet hráčů: 1 - 7
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 140 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy, postřehy a zkušenosti

Mohli by sem případní majitelé tohoto rozšíření napsat nějaké své osobní dojmy, postřehy a zkušenosti s hraní s tímto rozšířením - tedy hraní frakce Albion a Togawa. O čem to je si mohu přečíst v pravidlech stažených z webu, jde mi spíš o osobní zkušenosti.
10.5.2017 14:14:27

pokus
Já jen něco zkoušel.

10.5.2017 14:51:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Skúsenosti
Togawa:
+ trapy - otravné pre oponenta, pre teba teleportačný bod + v hre 3+ hráčov je to ozaj svinstvo :D
+ RONIN schopnosť
pohyb po trapách a RONIN schopnosť z tejto frakcie robia celkom nebezpečného oponenta, poteší hlavne ak si patriot alebo militant (nová herná doska): +2 moci v čase keď potrebuješ produkovať UŽ za moc je, aspoň za mňa, dosť silné: "Nemám moc na produkovanie? Pošlem si mecha/char do útoku samého - instant +2 moci - v ďalšom kole môžem produkovať. Skapal? V pohode, teleportujem ho zo základne na moju trapu...".
- trochu sa mi nepáčia meeplovia - prídu mi príliš veľký/široký v porovnaní s ostatnými, ale to je len taká kozmetická chybyčka :)
- brodenie hocikam, ale len s jednou jednotkou za kolo. To že môže vstupovať na jazerá je pretty useless až kým nemáš kartu továrne

Albion:
+ začína na území, kde brodenie nepotrebuje - veľká výhoda, avšak nemá +1 k pohybu z mech vylepšení
+ prí útoku či obrane dostaneš ty alebo stratí oponent 2 sily
+ teleportácia medzi robošmi a vlajkami
Írov sme hrali len pár krát, ale portovanie medzi vlakami a robošmi je v neskoršej hre veľmi silné - "Môžem položiť poslednú hviezdu, ale najskôr si napráskam mecha robošmi, preskočím mapu na druhú stranu, kde nechal Connor vlajku a tam si pekne krásne založím osadu :D
- u tohto národa mi trochu chýba to +1 k pohybu, ale tak podobne ako Togawa, aj oni sa teleportujú, tak sa to vyrovnáva

Oba národy sú dobre vyvážené ako zvyšok povojnovej EuroÁzie

Herné dosky:
Militant - mech za 2 ingoty+ 4$? Aint not even mad - poteší, hlavne ak hráš za náckov + je to na produkcii, čo je ešte krajšie

Innovate - v podstate priemyselná doska, len inovuješ za pevné 3 barely, kt. sa nedajú vylepšiť. Ako con. beriem cenu domu - po vylepšeniach 1 vyrúbaný stromčok stačí na stavbu hotelu :P

Tak asi takto stručne za mňa :)

10.5.2017 15:16:21 | Upraveno autorem (porovnej)

rozsirenie
ja mam z rozsirenia len a len dobre dojmy :-) az s nim je hra komplet :-) inak plny suhlas s Seladeanom.

10.5.2017 15:51:06

Je vhodné rozšírenie keď hrá človek väčšinu času sólo?
Ahojte. Chcem sa len spýtať, že si budem objednávať hru, ktorú budem väčšinou sólo, tak že či sa oplatí pribaliť do objednávky aj rozšírenie :) Často tak nakupujem, aj keď je vhodnejšie si hru najskôr určite vyskúšať. Len chcem vedieť váš názor.

14.6.2018 16:05:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Mephisto
Určitě. Mně osobně vadilo, když jsou na mapě ty dvě základny, nemít od nich národy, navíc v češtině. Vzducholodě už kupovat nebudu, s nimi už mi to přijde překombinované.

14.6.2018 16:42:38

hehe
praveze vzducholode su podstatne rozsirenie, ktore brutalne zlepsi hru. hlavne vdaka 8 roznym podmienkam ukoncenia hry, kde len jedna z nich je, ze sa hra na 6 hviezd.

14.6.2018 17:58:50

Takže radšej počkať na rozšírenie "vzducholodí"
Inými slovami, ak rozšírenie do tejto hry, tak radšej počkať kým Albi vydá to s tými vzducholoďami?

14.6.2018 18:29:21

Solo
Ja hram tiez prevazne solo a Invaze je urcite klucove rozsirenie. Uz len v tom, ze pridava nielen dalsie 2 narody, ale aj dalsie 2 hracske dosky, cim rozsiruje variabilitu. A vzducholodi sa uz neviem dockat.

14.6.2018 18:48:03

@mephisto

Ne , radsi obe. Obe hru zajimave obohacuji, a bez vzducholodi bych to uz nehral.

14.6.2018 21:11:32

dva hráči

Sem tam hráváme Scythe i ve dvou hráčích a je to fajn. Ty dva nové národy Šógunát Togawa a Albion jsou hratelný i ve menším počtu hráčů nebo jsou spíše na plný počet?

28.6.2020 15:50:35

dva hráči
Tak ako všetky ostatné národy. My tiež hrávame vo dvojici a nevidím nič na týchto národoch či by ich predurcovalo k hre iba vo väčších počtoch.

28.6.2020 16:37:02

Vybíráme z Bazaru

Talisman : Lesní království CZ (rozšíření)
Talisman : Lesní království CZ (rozšíření)
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas