Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Legendary Box

Ahoj,

nevie sa o tom, či nebude táto krabica niekde v našich predajniach CZ/SK? Z UK to je pošta 40 libier kvôli veľkosti krabice :(
16.10.2017 08:55:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Insert

Zrovna řešim taky insert pro Legendary box. Mám ho jakou dobu prázdnej, tak se shánim, co by bylo nejlepší, mám všechno co se zatim sehnat dalo, čekám na Fenrise a karty setkání. Našel jsem tohle- https://www.warbox.pl/pl/p/Insert-do-gry-Scythe-Legendary-Box/185

Co vy na to?

22.3.2019 15:36:26

JAHMANsvk
No první problém byl že neumím počítat a core box má s deklem 95mm a ne 105mm, druhý problém byl že neumím číst když jsem koukal na rozměry fenrise u výrobce ^^ rožšíření Invaze a Titáni zabírá každý 1/3 jednoho patra core boxu, tzn 2/3 patra o tloušťce 50mm, třetina je volná. Fenris bude to stejné, 2 molitany kde každý bude zabírat 1/3 patra.. takže zase 2/3 z jednoho patra o tloušťce 50mm, takže más pravdu že na encountery tam je místa až až .. jenj sem zvědavej na tu rezervu pro desky a plány, protože dohromady mi to dává 195mm což je přesně výška legendary boxu, těch 20mm na desku a návody tam teda ale stále nevidím.

22.3.2019 17:03:30 | Upraveno autorem (porovnej)

.
https://www.feldherr.net/feldherr-foam-tray-set-for-scythe-legendary-box/a-58345/

A dodávají ,že čtvrté patro bude v budoucnu pro Fenrise.

22.3.2019 17:07:14

Batacka
To vyzera uplne super, len tam nikde nevidim karty stretnuti. A ak dobre citam sklada sa to z troch poschodi + jeden uzaver.
A skoda ze to nenafotili s kovovymi mincami a real. surovinami ci sa tam vojdu do danych prepažok..

22.3.2019 17:55:36 | Upraveno autorem (porovnej)

blizsie
Pozeral som si ten insert blizsie a podla mna nic moc, mam vsetky power diali +2 z fenrisa to je 9 kusov, ten insert kam sa davaju je moc plytky a zmesti sa ich tam tak 5-6 maximalne, karty stretnuti nikde nevidim+ co nove karty stretnuti, fenriss ma kopu, ale kopu novych zetonov ktore nie je kam dat, uz len tych s valstnostami frakcii je strasna kopa, na fotkach to nafotili nevylupane v kartone a supli to na vrch, cize ja ostavam pri povodnom plane a to 2x insert na core box s mensimi upravami..

26.3.2019 17:40:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Blackfire Organizer

Ahoj,
má někdo zkušenosti s tím,jak a jestli je vůbec možné nacpat dřevěný organizér od BF do legendary boxu ? Samozrejmě,aby si zachoval i nějakou funkčnost.

27.3.2019 06:20:00

blackfire organizér
ahoj Lecwok,
já ho mám a jsem s tím spokojen, jak už jsem psal níže, rozměry krabice legendary boxu jsou na šířku a délku stejné jako základní box, jiná je akorát výška.
Díky tomu se to tam pohodlně vejde. Akorát ten blackfire organizér je dělaný na 7 národů a né na 9, jako bude ve Fenrisovi. Mám to v plánu vyřešit tak, že stejně jako vzducholodě koupím akorát navíc feldher pořadač a dám ho do jedné z těch krabiček, které byli k legendary boxu a budu to mít zvlášť.
Kromě praktického uložení má blackfire ještě jednu výhodu a to je ready to play - tzn. že přípravy hry je o hodně kratší, prostě jen vytáhneš krabičky, rozdáš...další krabičky s žetonama surovin otevřeš a můžeš hrát.
Já jsem s tím hodně spokojen, tak předávám zkušenost.
Dobré rozhodnutí přeju...
ps: kdyby jsi chtěl, pošli mi mail do soukromé zprávy, mám to nafocené, jak to uvnitř vypadá, tak ti to pošlu

27.3.2019 08:52:53

Rise of fenris-feldherr
https://www.feldherr.net/feldherr-foam-tray-set-for-scythe-the-rise-of-fenris-board-game-box/a-58341/

12.4.2019 11:49:40

Organizér
Zdravím,
Rozhodl jsem se pořídit si Scythe + Nové setkání, a protože od června bude k sehnání legendary box, který se jinak shání těžce, začínám řešit, jak všechno poskládat.
Jinak v září mám v úmyslu vzít i Invazi + Titány (Fenris nechci).

Našel jsem různé varianty organizérů, ale vzhledem k tomu, že všechny své deskovky používám tak, jak jsem je koupil, se nedokážu rozhodnout, jestli má cenu řešit (a platit) inserty a krabici.
Legendary box vnímám jako docela nedostatkové zboží, ale zároveň se mi nechce dávat 700 za krabici.

Můžete mi s odstupem času potvrdit, že Legendary box stojí za to, případně jak zorganizovat jeho vnitřek?
Nebo to stačí nějak rozsáčkovat do základní krabice?

Díky

19.6.2019 13:05:55

Drussbarb
Základní hru a rozšíření do základní krabice dáš, ale musíš modely dát pryč z plastových krabic.
Jinak v Legendary boxu se dá všechno pěkně uložit i bez insertu - součástí boxu jsou tři papírové krabičky, do kterých jdou dát desky hráčů apod. a na rozdíl od základní krabice nemusíš řešit každý millimetr.
Navíc pokud uvažuješ o Legendary boxu - tak O2 má teď přes léto 15% slevu u Albi, takže něco málo ušetříš. A pokud k tomu přihodíš i základní hru, tak je to už fajn sleva.

A ještě k Legendary boxu - na skladování je fajn, ale na přepravování už je to docela macek.

20.6.2019 06:48:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Legendary box-preprava
Tak co je na prepravu lepsie? Jedna velka krabica alebo 3 az 4 dalsie krabice? :) Legendary box je super, ked niekto ma scythe a aspon dve expanzie..

20.6.2019 10:26:39

Kubeckam
O2 slevu uplatním, jenže scythe má TOLIK lákadel...
Místo velké krabice bych třeba mohl mít kovové mince.
Chtěl bych všechno, ale dát za hru tolik peněz mi přijde zbytečné, tuplem, když jsem původně chtěl investovat do něčeho menšího a nakonec jsem vybral scythe.

Například místo krabice a rozšíření Nové setkání bych pořídil Azul...

20.6.2019 10:35:52

Drussarb
Jestli resis kazdou kacku, tak si stanov nejaka osobni pravidla. Jak moc je ti Scythe mily? Jestli hodne, tak si ho vysperkuj. Jestli chces i jine hry, proc do nej investovat?

Ja se treba zatim vejdu do zakladni krabice bez problemu a Fenrise stejnak asi budu chtit mit oddelene, nebo vyhodim ty mensi krabicky a vejdu se i tak. Legendary box je fakt pro milovniky hry, co ji chteji ukazat svou lasku :)

20.6.2019 11:39:19

základ + ivnavze
se do základní krabice vejde úplně v pohodě, mám feldher insert a na BGG jsem našel návod jak ho upravit aby se tam vše i s invazí vlezlo (mám kovové mince a realistické suroviny, karty obalené). Myslím že i na nové setkání by se našlo místo. Se vzducholoděma už se do základní krabice asi nevejdeš, jedině snad jen nasáčkované v pytlíkách. Myslím že pokud nechceš kupovat Fenrise tak je legendary box zbytečný.

20.6.2019 14:04:05

Díky za rady
Vezmu zatím jen základ a nebudu tlačit na pilu.
A třeba to nakonec ženu nebude bavit a bude to :)

20.6.2019 17:08:22

Legendary insert Feldherr-Spoilery na foto
Takze som si kupil legendary box insert od FELDHERR a rad sa podelim s dojmami. Kedze mám vsetky figurky namalovane, okrem fenrisa a vzduchlodi (ale aj to bude), tak je pre mna pena to najlepsie riesenie.
Zmesti sa to tam paradne.
Aj s 9timi kusmi power dial, aj realisticke suroviny, aj nove karty stretnuti, aj kovove mince, aj vacsi panacikovia-rekruti ( https://www.meeplesource.com/proddetail.php?prod=ScytheWorkers), aj
drevene promo zetony vlivu fenrisa, aj drevene valce promo akčních figuriek, aj vsetky zetony s fenrisa, aj promo drevené zetony vlajok a pascí z invaze z dalek, proste vsetko co ku scythe vyslo navyse.
Aj 7 hracskych dosiek a 9 dosiek frakcii a este majú rezervu, co v klasickom inserte do core boxu od feldherr bol velky problem.
Obe dosky zakladna aj rozsirena sa zmestia bez toho, aby bolo veko kradice coby len o milimeter nadzdvihnute. Jednu prepasku som si musel dorobit, tam kde mam teslu a modifikacie mechov pre vesnu /vid foto/.
Inak bez problemov. Jedine na co nebolo miesto v pene a nevedel som ani nijako vymysliet, su kartonove dosticky s titanov nebes (aleternativne konce hry a vlastnosti vzducholodi), tie mam v gumickach na vrchu polozene na hernych doskach a stale je tam rezerva.
Jedine co som tam nedaval su pravidla z fenrisa, jednak kampan sme uz presli a jednak su mi v podstate uz zbytocne, ale zmestili by sa. Navrchu mám este alternativnu stupnicu uspechu, ale ta sa zmesti aj do priehradky, kde su frakcne dosky a hracske dosky (na foto je na vrchu, ale v reali je uz v danom chlieviku). V jednom sacku na vrchu mam este zetonky a dosticku devastace a teslu, co nevyuzivame a tiez ich nebolo kam dat. Inak má vsetko krásne svoje miesto.
V tej jedinej krabicke. co je v inserte mám modifikácie infrastruktúr, pekne tam zapasovala. tak som ju tam dal a vedla supol ohníky (zetony stretnutí)
Na vrchu vrchného insertu je este aj topper-kryt.
Este chcem podotknút, ze sa podla mna zmestí aj tretia hracia doska (modulárna mapa aj s hexovimi dielikmi), ale uz bude asi zrejme veko krabice trochu nadzdvyhnute, alebo bude treba dat prec pravidla, alebo aj topper-kryt. Keď mi pride modulárna mapa dám vediet ako sa to tam zmestilo.
Okruhle zetony frakcii s modularnej mapy majú rezervovaný flek v inserte a tak isto dalsich 8 dlazdiciek bonusov struktúr z tochto rozsirenia sa bez problemov zmestí tam kde su staré dosticky a bojové karty.
Cize maximalna spokojnost pre toho, kto maluje figurky.
Insert, kde su mince a dosky hracov a frakcii, odporúcam dat úplne na spodok, lebo ten má najvacsiu váhu vdaka obsahu a zle sa vyberá. Ostatné dve poschodia sú doslova lahucké a krasne a lahko sa vytahújú z hlbokej krabice. Dobre to premysleli..

Foto tu:
https://photos.app.goo.gl/4epmhCVRFh5fquFa6

Kupoval som toto:
https://www.feldherr.net/feldherr-foam-tray-set-for-scythe-legendary-box/a-58345

22.7.2019 19:07:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Shiit

Krasa. A ani ta krabice pak neni pootevrena, ze?

Krasne je, ze kdyz do Fantasyobchodu napisete, pridaji to do nabidky a vyjde to levneji, nez z Feldherru (Bloodrage tak vysel). Ja zatim nemam Legendary krabici, ale kdo o tom uvazuje, doporucuju jim napsat a poslat odkaz na produkt...

22.7.2019 19:15:04

Pepson
Ani o milimeter nie je pootvorena krabica, mozem nafotit, ale neveriaci si povie, ze som fotil, ked bola krabica prazna :) . V kazdom pripade mozem potvrdit, ze je to tak a vravím, je tam rezerva a modulárna mapa aj jej hexy sa tam podla mna este dako budu dat napratat. Bez pravidiel alebo bez topera-krytu.

Nákup: Ja som to kupoval na www.svet deskovych her, a ako pises, poslal som im link a objednali mi to. A vyslo ma to spolu so zasielkovnou na slovensko lacnejsie, ako samotna cena insertu na www.feldherr.net . Svet deskovych her ho uz aj zaradil do ponuky.

Ps: pridal som foto z boku krabice

22.7.2019 19:22:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Modularna mapa
Tak do legendary boxu s feldeherr insertom sa zmesti sa aj modularna mapa spolu zo zakladnou a aj s rozsirenou, cize 3 dosky) , ale dosticky z titanov nebes (alternatívne konce a vlastnosti vzducholodi) ktore mam na vrchu, musia ist mimo krabice. Cize bud alebo :).

26.7.2019 21:33:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Základní krabice nebo legendary box?
Chtěl bych si koupit rozšíření Titáni nebes k současnému základu a Invazi (Fenrise nechci). Je nutné pořizovat legedary box nebo se to vejde komplet do základní krabice? Asi bych neměl problém s pořízením legendary boxu, spíš se obávám, že by to v krabici zbytečně plavalo a nebyla by dostatečně využita. Pokud by někdo měl i fotky jednoho či druhého v těchto kombinacích, byl bych neskonale šťastný :)

Předem díky.

29.11.2019 12:21:20 | Upraveno autorem (porovnej)

ackerman17
Pokud vytahas mechy a vzducholode z plastovych insertu, tak se to vleze. Pokud je chces nechat ulozene v plastovych insertech, tak se to nevleze.

29.11.2019 12:48:44

scythe

Ja mam doma všetko v tej základnej krabici okrem figúrok,
na tie som si kúpil organizér na skrutky v Lidli a tam mi to pekne vošlo a je to aj prehľadne, som spokojný

29.11.2019 12:53:30

zaklad
v zakladni krabici mam ulozeny zaklad + titani + invaze + stretnuti vcetne originalnich plastovych poradacu na miniatury. jenom jsem vyhodil mince (pouzivam roxley chips) a automa karty. ale viko je nadzvednute o nejaky 1cm

29.11.2019 13:00:05

...
A pokud bych to dával do legendary boxu, nebude to nějak šíleně plavat? Ta krabice je obří, tak abych ji neměl případně plnou vzduchu.

29.11.2019 13:29:04

Nebude

Mám v Legendary boxu základ + dvě rozšíření a je to v pohodě.
Nějaké místo tam samozřejmě je, ale zas tak moc ho tam není.

29.11.2019 14:39:41

Vybíráme z Bazaru

Cestovatelé jižního Tigridu ve fólii CZ verze
Cestovatelé jižního Tigridu ve fólii CZ verze
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas