Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Legendary Box

Ahoj,

nevie sa o tom, či nebude táto krabica niekde v našich predajniach CZ/SK? Z UK to je pošta 40 libier kvôli veľkosti krabice :(
16.10.2017 08:55:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Promil
Super, díky za info, už je objednaná ;-)
A asi byla poslední, protože už píšou, že není skladem.
teda doufám, že jsem ji vyprodal já a ne někdo přede mnou :-D

20.9.2018 11:30:20

@JAHMANsvk
Takže zpráva o kompatibilitě Feldherr insertů a Scythe Legendary Boxu. Takže ty velké Feldherr inserty pro Scythe se normálně do krabice vejdou, protože Legendary Box má šířku a délku stejnou jako klasická krabice Scythe. Ty menší Feldherr inserty pro rozšíření se nahoru na ně vejdou taky bez problémů - mají takové rozměry, že se vejdou 3 vedle sebe, takže kromě pěnového insertu pro Invazi z dálek a insertu pro Titány nebes jsem si objednal ještě jeden pro Invazi z dálek, který si asi přizpůsobím na karty a destičky z Titánů nebes. Na výšku se tam všechno v pohodě vejde včetně pravidel herního plánu a rozšiřujícího herního plánu.

Jen malá poznámka k těm krabičkám uvnitř toho Legendary Boxu. Nevím, která chytrá hlava to designovala, ale pokud to někdo chce použít, tak poskládání těch kartonových krabiček je pěkně pitomě vyřešen, ale i když si odmyslím ten systém poskládání, tak nechápu, proč to někdo designově navrhnul tak, že se ty tři dodávané krabičky vedle sebe do boxu těsně nevejdou. Stačilo ubrat na každé krabičce 2 mm a vešlo by se akorát.

Ale abych jen nehaněl, tak samozřejmě provedení samotného Legendary boxu hodnotím pozitivně - masivní pevné odolné provedení.

21.9.2018 07:32:37 | Upraveno autorem (porovnej)

Obě rozšíření do základní krabice?
Je nějaká šance vměstnat základ + obě rozšíření do krabice od základu? Třeba za cenu toho, že figurky hrdinů a mechů nebudou samostatně, ale v sáčku / krabičce?

Nicméně jak tak nad tím přemýšlím, stejně bude i třetí (velké rozšíření) a pak už asi bude Legendary Box nutností.
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

21.9.2018 08:38:33

@mblatny
Úplně v pohodě, musíš, ale chytře vymyslet a udělat insert, nebo mít všechno v sáčcích a figurky eventuelně jak říkáš v krabičce.

21.9.2018 08:44:11

zaklad + 2 rozsireni
ja jsem si s tim zrovna vcera hral a naskladal jsem vsechno do krabice od zakladu. ale pravda viko asi o 1-1,5cm nedovru uplne dolu. holt poskladana mapa je dost tlusta. nicmene figurky mam v originalnich plastovych poradacich a vse ostatni v dodanych plastovych pytlicich. ale taky kovove mince jsem odlozil a uz je nepouzivam (protoze Brass Iron Clays jsou o tolik lepsi), ale myslim, ze by sa tam jeste vesli. A na 3. rozsireni si udelam nejakou podporu pro jeste vic zvysene viko.

21.9.2018 09:11:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Kren
Kren diki

Mia san mia...

21.9.2018 09:37:10

insert
Mně se povedlo si udělat insert podle Broken Tokenu. Výšku krabiček jsem dělal zbytečně velikou. Mám tam zatím jen rozšíření frakcí (každá frakce má svou krabičku na figurky a dřevěné kostičky, ale je pravda, že kdybych to udělal o 1 cm nižší, tak mám hned další 2cm na výšku a nacpal bych tam i krabičky pro další rozšíření. Takže si myslím, že se to v pohodě bude vejít do základní krabice.

21.9.2018 11:11:41

sklamanie
tak konečne som sa dočkal svojho deluxe boxu a teda musím povedať, že som sklamaný... akože samotný box je v pohode, ale tie krabičky vo vnútri? akože nápad, perfektný! realizácia? úbohá!
krabica je pekne robustná, ale tie krabičky sa skoro rozpadli, keď som ich vybral z krabice... veď sa do nich budem báť niečo vložiť, alebo aj na ne sa budem báť niečo položiť...
navyše som myslel, že sa zmestia pekne vedľa seba, ale nie... buď idú na výšku, čo je ale blbosť, alebo nijako, lebo naležato sa vedľa seba nevojdu...
a sú zjavne vyrobené blbo, pretože ani dobre nedržia, keď sú zatvorené, tak bočná strana trčí 2 centimetre do strany - a to ako hore, tak aj dolu... takže prvá vec, čo po rozbalení môžem urobíť je, že ich pekne hodím do krbu, to je jediná vec na ktorú sa dajú použiť...

1.2.2019 16:52:54

vnitřní krabičky
úplně ideální nejsou, je to opravdu udělané z měkčího papíru, viděl jsem i videa na youtube, kde jsou potrhané a tak, ale já měl to štěští, že jsem ve svém boxu nalezl v dobrém stavu, žádné potíže které popisuješ (s tím přesahováním boků) nemám. Vyřešil jsem to tak, že jsem do jedné krabičky dal vzducholodě, koupil jsem ten feldher pořadač na lodě a dal do toho a funguje to moc hezky. Jinak jsem celý box vyřešil tím blackfirovým pořadačem.

tož tak za mě

1.2.2019 17:17:18

Krabicky v boxu
Krabicky ve vnitr nejsou nic extra. Ale ze by byly do krbu to bych zas nerekl.
Ja do nich ulozil komponenty (vcetne kovovych minci a surovin) a prijde mi to v pohode. Je pravda ze jsme jeste od doby co mam legendary box nehrali, takze jsem to nevytahoval, ale nepredpokladam ze by se mi to melo rozpadnout v rukach.

Cena vykon je diskutabilni, ale je to Scythe, takze co jako... :)

1.2.2019 17:22:34

:-)
tie krabicky idu do boxu dokonalo PRESNE vedla seba, ak sa ti nevojdu, problem bude inde.

1.2.2019 17:36:45

Male krabicky
Ja som tiez cakal lepsie tie male krabicky za tu cenu. Aj ked som to mal v ihrisko.sk vdaka predobjednavke za 29.99, (cim sa musim podakovat za pristup), tak kvalita malych krabiciek uboha. Tiez mi trochu odstavali, ale vyrovnal som. A tiez sa mi zmestia normalne vedla seba. Vyriesil som to ako @Nathanael a do jednej som dal invaze z dalek s felder poradacom a do druhej vzducholode s felder. Ked vyjde fenris a nove karty stretnuti, kupim si este jeden felder poradac na core box (https://www.fantasyobchod.cz/penovy-insert-feldherr-pro-scythe) krabicky vysmarim do kosa a krasne sa to tam zmesti cele na seba. A uz teraz viem co kam dam:) A uprimne? Nenahovarajme si ze cena obycajnej lepenky za 36,99eur je v pohode, je to len papier a nechcem vediet vyrobnu cenu. Za tie peniaze mas normalnu plnohodnotnu hru. No scythe je len jedno, tak preco nebyt blaznom a dat take peniaze za karton :))

1.2.2019 17:59:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Dostupnost
Hodně lidí nestihlo koupit a tady na bazaru se dražilo hodně vysoko...dnes jsem našel, že na tlamagames, jsou ještě skladem 2ks

https://www.tlamagames.com/deskove-hry/scythe--the-legendary-box/

4.2.2019 22:01:08

Svet her
5ks. Ale litr za to fakt nedam...
Mam vse narvane v zakladu a fenrise bokem ve sve krabici.
___
redaktor Deskofobie

4.2.2019 22:06:51

Yedle
No vida, tak se asi naskladnilo :-) já na to taky kašlu...ale pamatuji si, jak se rozprodalo vše za pár hodin a hodně lidí se po dostupnosti ptalo.

4.2.2019 22:30:55

Yedle
To se ti tam podařilo nacpat obě rozsireni a figurky zustaly v originalnim plastu nebo jsi to nějak upravil?

5.2.2019 07:57:34

Albi
Albi má na svém eshopu uvedeno, že bude zase dostupný 22.5. za 719,- Kč.

https://eshop.albi.cz/scythe-legendary-box/

5.2.2019 07:59:15

krabičky v Legendary boxu
Taky jsem byl z jejich kvality dost rozpačitý, ale přelepil jsem celou spodní hranu kvalitní průhlednou matnou páskou a velice jim to, co se týče tuhosti, pomohlo.

5.2.2019 09:17:35

Silas
Inserty jsem vyhazel. Do krabice jsem dal mensi krabicku z jednoho rozsireni na mensi veci. Zbytek do pytliku a na nazdar. Mam tam i ten rozsirujici board.
___
redaktor Deskofobie

5.2.2019 11:31:03

legendery box - 3 rozšíření + Feldherr insert
Jak se má legendary box se všemi rozšířeními ( včetně fenrise ) a molitanovým insertem od Feldherr? Nebude to zvedat víko, tak jak to dělá u základní krabice? Koukal sem po netu a všechny videa to ukazují jen s broken token insertem.

22.3.2019 11:21:37

jak to je
přiznám se, že to nemám vyřešený feldher pořadačem, sám mám v legendary boxu Blackfire insert a parádně to sedí.
Rozměry jsou jstené na šírku a délku jako základní box, akorát je to zvedlé nahoru.
Toho prostoru je tam dost, myslím, že ti to tam všechno krásně sedne.
Kromě toho blackfire pořadače tam používám ty 3 krabičky, co jsou součástí legendary boxu a do jedné z nich jsem dal vzducholodě, a ty další mám připravené na Fenrise...
Ale jak to vidím před sebou, jsem si jist, že tam dáš všechno i s feldherovým pořadačem a krabici ti to zvedat nebude

22.3.2019 11:46:55

Fellder
Su dva sposoby, bud si pockas ci bude fellder aj na fenrisa a podla mna to tak vojde vsetko pekne. Ja mam zakladny dvojposchodovy fellder na core box a fellder na vzducholode a invaziu. Ale ked bude fenris v cz dokupim este jeden fellder dvojposchodovy na core box a fenrisa, invaziu a vzducholode dam do neho a pekne sa to tam zmesti. Rozmyslal som aj nad drevenym insertom, ale pre namalovane figurky a karty bez obalov je pena urcite lepsia volba..

22.3.2019 11:58:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Overfelldered
No vycházím ztoho že základní molitany pro core box ( výška 100mm ) mají na výšku 40 + 45 + 10 mm = 105mm
a spolu s hrací deskou + rozsířením desky jsem klidně 20mm nad originálem. Patro s titány a invazí bude mít tím pádem cca 50mm a pak ještě dvě patra fenrise 50mm. To je na papíře dohromady 255mm na box který má být dvojnásobný základ což je 200mm .. to se dostáváme na minimálně 6cm zvedlou krabici a to nepočítám že nemám kam dát rozšíření s kartami setkání, které bych navíc měl rád v obalech tak jako zbytek.

Takže mi ztoho vychází že buď koupím insert přímo na legendary box, tzn sem vyhodil 700 do koše. Nebo to nechám tak jak to je v několika krabicích.

22.3.2019 12:25:30

Holysock
Pokial chces vsade davat vrchny diel :) vsak to bude kryt ten insert co je nad nim :) a vzdycholode a invaze aj fenris mozu ist vedla seba a nie na seba. 2x zakladny insert co su 4molitany na core box sa tam v pohode vojdu a maju tam rezervu mam to vyskusane a mozem nafotit. Ja vychadzam z toho a tak si to aj spravim ked bude fenris. Neviem ako si to ty ratal :) ale nie moc dobre a navyse ake dve patra pre fenris?

22.3.2019 14:14:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Po zmerani
Takze aby bolo jasno, legendary box ma 19.5 cm cistej hlbky po okraj. Fellder na core box (2x molitan) ma 8.5cm presne, cize pri 2x fellder pre core box styri kusy je to 17cm. Rezerva na hraciu dosku a navody je 2.5 cm. Do takychto styroch molitanov das vsetko aj keby si nechcel a este nejake chlieviky ti ostanu volne :) karty novych stretnuti nemozu byt ziaden problem. Varianta dva : zakladny core box 8.5cm na to 5cm invaze z dalek, vedla invaze z dalek das krasne vzducholode ktore maju tiez 5cm a stale mas miesto na poschodi vedla na pripadny fellder na fenris. To je 8.5+5 cm cize 15.5cm rezerva je 6cm tam das mapu, navody a veci co sa nezmestili. Za predpokladu ze feelder na fenris bude siroky ako invazia a vzducholode. Urcite sa to da krasne nakombinovat tak aj tak. Uz aj keby si dal tri molitany z core boxu (do jedneho z nich das fenris do dalsich dvoch das samotny core box) na to das vzducholode a vedla nich invaze z dalek, stale si v pohode..Len to treba mat doma a nevychadzat z toho ze zakladny fellder pre core box ma 10cm ked ma v skutocnosti 8.3 az 8.4 cm s krytom na vrch 9.3cm. a je blbost na kazde poschodie davat kryt ked ti to kryje samotny spodok poradacu co je nad nim...

22.3.2019 15:18:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Legendy západu - nová, ve fólii
Legendy západu - nová, ve fólii
Akt. cena: 320 Kč
Končí za: 13 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas